Maailm

Rootsi tütarlaste turvakodu asukad müüsid takistamatult seksi (32)

Õhtuleht.ee, 18. november 2015 12:22
Teismeline.Foto: PantherMedia / Scanpix
Rootsi tüdrukute turvakodus pakkusid vähemalt kuus teismelist seksiteenust. Turvakodu töötajad jäid seksipakkujate ohjeldamisel abituks.

Stockholmi lõunaosas Södertäljes on prostitutsioon juba mitu aastat olnud osa igapäevaelust, kinnitasid Rootsi telekanalile SVT linnaosa endised elanikud. Kõnealune Ersta noorte naiste kodu (Ersta flickhem) annab abi noortele naistele, keda on lapsena seksuaalselt ahistatud. 

Samal teemal

SVT ajakirjanikud jõudsid järeldusele, et turvakodu töötajad teadsid, mis nende asutuses toimub, kuid ei võtnud tüdrukute seksimüügi lõpetamiseks suurt midagi ette, vahendas The Local. Kaheteistkümnest endisest turvakodu asukast kuus tunnistasid ajakirjanikele, et teenisid prostitutsiooniga raha. Üks piiga ütles, et ta pakkus seksi 500 krooni (ligikaudu 54 euro) ja sigarettide eest. Kõik tüdrukud kinnitasid, et turvakodutöötajad teadsid, millega nad tegelevad, ning mõned käisid isegi töötajatele pihtimas.

Ümberkaudsed elanikud rääkisid, et turvakodu juures peatusid hilisõhtutel sageli autod, kes tänaval oodanud plikad peale korjasid.

Politsei sõnul laekus neile pooleteise aasta jooksul 11 seksipakkumise teadet.

Rootsi seaduste järgi ei ole sotsiaalteenistustel õigust takistada noori inimesi hoolekandeasutustest lahkuma. Isegi siis mitte, kui kahtlustatakse seksiteenuse müümist või osalemist kriminaalses tegevuses. "Tüdrukul on õigus teha, mida ta tahab," ütles Ersta direktor Mary Slevin Sax.

Ersta diakon, vaimulik Stefan Nilsson sõnas, et kõik tüdrukud, keda teati olevat seksipakkujad, on nende traumakeskusest välja arvatud. Samas kinnitas ta, et turvakodu töötajad järgisid nende ettekirjutusi ning otsisid olukorra lahenduseks abi sotsiaalasutustelt.

Ersta flickhemi avas 2012. aastal kuninganna Silvia.

Samal teemal

28.01.2013
Kolm aastat ninata elanud noor afgaani neiu sai USAs endale uue nina
10.06.2012
Uskumatult julm: Afganistanis hukati noor naine hooramise pärast
14.07.1998
Iraagi asüülitaotlejad elavad Aa hooldekodus