Maailm

FOTOD | Pariisi eeslinnas jätkub suur politseioperatsioon reedese terrorirünnaku korraldajate tabamiseks 

Õhtuleht.ee, 18. november 2015 09:38
Pariisi eeslinnas jätkub suur politseioperatsioon reedeste terrorirünnakute korraldajate tabamiseksFoto: KENZO TRIBOUILLARD
Varahommikul kella poole viie paiku kohaliku aja järgi algas Pariisi eeslinnas Saint Denis´s politseioperatsioon reedese terrorirünnaku korraldajate tabamiseks.

Kohal on sõjaväeautod ja kopterid. Saint Denis´elanik kirjeldas ajalehele Le Monde, et ärkas hommikul kell neli plahvatuste peale ja seejärel kuulis automaadivalanguid.
Saint Denis´s on eriolukord, koolid ja lasteaiad on suletud, ühistransport ei tööta, samuti on suletud teed.

Prantsuse telejaam BFMTV vahendas politsei esindaja teadet, et politseioperatsiooni sihtmärk on Pariisi rünnakute peakorraldaja Abdelhamid Abaaoud. Siiani arvati, et mees varjab end Süürias. Koos Abaaoudiga on kaks meest - samuti reedeste rünnakute pärast tagaotsitav Salah Abdeslam ja veel üks terrorist, kelle isik on siiani kindlaks tegemata.

Uudisagentuur Associated Press teatas, et Prantsusmaa politsei kinnitab kahe terroristi tapmist. Üks tapetu oli naine. Väidetavalt on kolmas hukkunu juhuslik mööduja, kuid see pole seni ametlikku kinnitust saanud. Meedia väitel on ka mõned politseinikud saanud haavata.

Samal teemal

19.10.2015
Prokurör kinnitab: Pariisi terrorirünnaku korraldaja sai Saint Denis's surma
17.10.2015
Prantsuse politsei tegutseb eriolukorrale tuginedes karmil käel
16.10.2015
President Hollande: Prantsusmaa on sõjas