Jaan Tõnissoni ausammas Tartus Postimehe hoone ees.Foto: Margus Ansu/Postimees
Sander Silm 17. november 2015 17:23
Tartus on levima hakanud kuulujutud, mille kohaselt paneb Eesti Meedia müüki ajaloolise Postimehe hoone Tartus Gildi tänavas. Eesti Meedia teatel pole aga kõlakatel alust.

Tartus sahistatakse järjest kõvemini sellest, nagu paneks Eesti Meedia müüki Postimehe ajaloolise hoone Tartus Gildi tänavas. Tegemist on 18. sajandil ehitatud hoonega, kus alates 1922. aastast on asunud Postimehe (ENSV ajal Edasi) toimetus. Praegu tegutseb hoones Tartu Postimehe toimetus.

Kuna tegemist on Tartu sümboolse hoonega, siis muutsid need sahinad enesestmõistetavalt paljud tartlased ärevaks. Selgub aga, et kõlakatel pole alust.

Eesti Meedia juhatuse liige Meelis Luht ütles Õhtulehele, et meediakontsern on küll arutanud uute kaasaegsete töötingimuste loomist Eesti Meedia kõikidele Tartu töötajatele (Postimees, Reporter, Elmar, Kuku jne), kuid praeguse maja müüki puudutav info on puhas spekulatsioon.

Eesti Meedia kontserni kuuluvad Eesti vanim ajaleht Postimees, Eesti suuremaid maakonnalehti - Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane - ühendav Ühinenud Ajalehed, Baltikumi kaasaegseima trükiettevõte Kroonpress, Trio LSL Raadiogrupp, telekanal Kanal 2 ning kuulutusteportaalid soov.ee, osta.ee ja KV.EE, Läti uudisteportaal TVNet, Leedu kuulutuste- ja reklaamiportaal Plius UAB ja Diginet ning uudisteportaal 15min UAB.