Eesti uudised

Karilaid Simsonile: debatt tooks selgust (5)

Toimetas Piret Pappel, 17. november 2015 14:01
Jaanus KarilaidFoto: Tiina Kõrtsini
Keskerakonna esimeheks kandideeriv Jaanus Karilaid avaldab kahetsust, et Kadri Simson ei soovi temaga avalikku debatti pidada.

"Kadri, debatist keeldumine näitab, et Sul pole ikka veel veenvat esimehe platvormi. Just ühine arutelu aitaks meil Keskerakonda ka peale 29. novembrit ühiselt edasi viia. Võta julgus kokku ja korraldame selle väitluse ikkagi ära. Meie ühist panust vajab Keskerakond ka edaspidi," rääkis Karilaid, "kuidas me saame seda ühiselt teha? Meile on peale surutud arutelu isiku üle. Meile on öeldud, et salake Edgar Savisaar. Ja Sulle on öeldud, et isegi kui te salgate Edgar Savisaare, ei saa te enne valitsusse, kui hakkate ellu viima Reformierakonna poliitikat."

Samal teemal

Karilaid rõhutas, et me ei saa riskida erakonna kui terviku tulevikuga selleks, et paar erakonnakaaslast hakkaksid ministripalka saama. "Pärast meid tulgu või veeuputus!" ei ole kindlasti Eesti Keskerakonna valimisloosung. Me peame mõtlema Eesti tulevikule. Ja mitte keegi ei paista seda täna tegevat peale Keskerakonna. Kas Sa tõesti tahad mõtelda ainult oma homsele ministrikohale aga mitte ülehomsele Eestile?"

"Meil on viimasel ajal juurdunud kujutlus, nagu võiks riik olla ka ilma rahvata. Et riigieelarve on tasakaalus - samal ajal kui pangad röövivad rahvalt raha. Et pagulased on teretulnud - samal ajal kui omad inimesed põgenevad perede juurest parematele palgamaadele. Et hõissa kooseluseadus - samal ajal kui meil on eetiline iibeprobleem ja me ei ole suutnud vastu võtta ühteainsatki toimivat seadust rongaisadelt välja nõudmaks nende lapse elatusraha. Kadri, meie ideede ja ettepanekute konkurents on tähtsam kui isikute vaheline skaalal – meeldib – ei meeldi," rõhutas Karilaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee