Maailm

Uudist täiendatud kell 11.45!

Vene FSB: lennukatastroofi korraldasid terroristid, informaatorile 50 miljonit USA dollarit! (45)

Toimetas Kristin Aasma, 17. november 2015 11:10
Venemaa Föderatsiooni julgeolekunõukogu 17. novembril 2015: president Vladimir Putin (keskel), kaitseminister Sergei Šoigu (vasakult teine), Vene armee ülemjuhataja Valeri Gerassimov (vasakul), FSB juht Aleksandr Bortnikov (paremalt kolmas), välisminister Sergei Lavrov (paremalt teine) ja Vene välisluure ülem Mihhail Fradkov (paremal).Foto: AFP / Scanpix
Venemaa Föderatsiooni Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) kuulutas välja suure rahalise preemia sellele, kes aitab kindlaks teha terroriste, kes osalesid Vene reisilennuki katastroofi korraldamisel Egiptuses. Preemiaks on 50 miljonit USA dollarit.

"Föderaalne julgeolekuteenistus pöördub Vene ja rahvusvahelise üldsuse poole kaastööks terroristide kindlakstegemisel. Tõendite esitamise, kurjategijate kinnipidamisele kaasaaitamise eest makstakse välja autasu 50 miljoni USA dollari ulatuses," öeldi Interfaxile FSB avalike suhete keskusest.

Samal teemal

Täna teatas FSB juht Aleksandr Bortnikov, et Vene reisilennuki katastroof Egiptuses juhtus terroriakti tulemusel. "Võib öelda, et see on terroriakt," sõnas Bortnikov.
"Lennu ajal hakkas tööle isevalmistatud lõhkekeha võimsusega 1,5 kilogrammi trotüüli. Selle tulemusel toimus õhus lennuki lagunemine, millega seletub lennukikere osade suur hajumine," rääkis Bortnikov täna Vene Föderatsiooni julgeolekunõukogus. 

Vene president Vladimir Putin teatas vastuseks, et terroristid, kes korraldasid lennuki pardal plahvatuse, leitakse. "Me otsime neid igalt poolt, kus nad ka end ei peidaks. Me leiame nad mistahes planeedi punktist ja karistame neid," teatas Putin täna Venemaa julgeolekunõukogus.

Ühtlasi ütles Putin, et õhurünnakuid Süürias mitte üksnes jätkata, vaid ka tugevdatakse.
"Meie sõjategevus Süürias peab olema mitte lihtsalt jätkuv, vaid see peab olema tugevdatud sel kujul, et kurjategijad mõistaksid, et kättemaks on möödapääsmatu," sõnas Putin julgeolekunõukogus Kremlis.

Vene lennuk A321 peamiselt Vene turistidega pardal kukkus Siinai poolsaarele 31. oktoobril. Surma said kõik pardal olnud 217 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Lennuk oli teel Sharm-el-Sheikist Peterburi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee