Teleblogi

"KÖÖK": Kõik teed viivad külmkambrisse (3)

Marko Tiidelepp, 16. november 2015 23:14
"Köök"Foto: TEET MALSROOS
Restorani tuleb tagasi endine kelner Ilmar, kes oli kõigi lemmik. Ja siis selgub lisaks, et Ilmaril oli kunagi suhe Saskiaga. Maks ja Ilmar on nüüd lepitamatud rivaalid. Peakokk saab viimaks haiglast koju, kuid tal on rangelt keelatud tööd teha. Peakoka jaoks on see aga hullem kui surmanuhtlus.

Nii nad räägivad telekanalides. Näib, et "Köögi" suhete sasipundar läheb veelgi keerulisemaks, kui juba vanad peigmehed välja ilmuvad. Huvitav oleks teada, kas täna kakluseks ka läheb? Ja kas tõepoolest ei lasta peakokal tööd teha? Elame, näeme.
Ja seda ka, et ärge siis minu lookest nii sügavtõsiselt võtke ja näpuga ärge osutama hakake. See on lihtsalt väike kokkuvõte tänases "Köögis" toimunust ja mõned mõtted lisaks...

Ekraani tagant räägib Maks, et ta ei mõista millise universumiseaduse järgi see toimib, kõik selles elus pöördub alati vanadesse rööbastesse tagasi. Maks vaatab saalis istuvat Vikat (oma kunagist pruuti) ja hääl ekraani taga räägib olnud tunnetest. Mõni tagasipöördumine võib olla ootamatult valulik! Samal ajal astub köögiuksest sisse keegi meesterahvas, kes põrkab kokku Maksiga nii, et Maksil potid käest maha pudenevad.

Maks on pahur ja küsib, mida too tüüp teeb? Tüüp käsib Maksil maha rahuneda ja läheb Sergot (Lauri Pedaja) embama ja näib, et kõik köögis tunnevad teda! Fred (Märt Koik) teab, Lui (Andres Roosileht) teab teda, Leino (Jaanus Mehikas) teab teda! Juba räägivad kõik temaga juttu. Maks uurib Luilt, kes see tüüp on ja selgub, et see on Ilmar, kes olnud nende restoranis kelner!

Kõik uurivad Ilmarilt, kuidas tal läks, kuni kööki siseneb ettekandja Saskia (Miina Vilo). Ta jääb Ilmarit jõllitama, suu vajub lahti ja taldrik kukub käest maha kildudeks!
Lõpuks tuleb kööki veel ka administraator Vika, ked aka Ilmar tervitab ja siis läheb Saskia vihasel sammul Ilmari poole ja paneb talle litaka vastu nägu ja lahkub täpselt sama vihasel sammul köögist! Algus on igal juhul tuline ja vürtsikas! Vaatame, kas keegi veel täna vastu nägu või vastu näppe saab!

Meie kallist peakokka, Viktor Paulust (Indrek Taalmaa) lubatakse haiglast koju. Peakokk paneb palatis asju kokku, teda ootab ka tema sõbranna/kallim Helena (Karin Tammaru) ja raviarst (Eduard Tee). Raviarst kinnitab, et Viktorit lastakse koju järelravile, mitte tööd tegema. Viktor lubab, et ei tee mingit tööd, lubab isegi mitte kingapaelu siduda.

Raviarst mõtiskleb, et peaks Viktori restoranist läbi tulema, sest ta tahaks näha, milline see koht on, kuhu peakokk nii kangesti minna tahab. Viktor kinnitab, et raviarst tulgu kindlasti läbi ja Helena lisab, et kui doktor süüa tahab, siis tasuks tema restoranist läbi astuda, mis asub samas majas La Foret'ga!
Helena lisab, et tal on Viktorile üllatus - on ostnud Viktorile ravituusiku Karlovy Varysse, Tšehhi, kus ta saaks ennast ravida ja lennuk alustab reisi juba nelja tunni pärast. Ka Leino teab sellest!
On tunda ja näha, et Viktor Paulus pole sellest sugugi vaimustuses, kuid, mis sa teed, kui kallis inimene sulle head tahab teha. Keelduda on raske!

Köögis uurib Maks Saskialt, et kes nüüd see Ilmar meil siis on? Saskia ei saa rääkida, sest Sergo kuulab pealt. Maks ajab Sergo minema ja Saskia räägib, et see pole enam üldse tähtis, kuid Ilmar on tema ex!!!

Selgub, et Saskia ja Ilmar on lahku läinud täpselt pool aastat tagasi, samal päeval, kui Maks restorani tööle tuli. Pärast seda oli Ilmar reisima läinud ja tagasi ei tulnudki!
Näib, et Maksi see vastus veel ei rahulda ja ta uurib, mis siis nüüd on?
Saskia küsib vastu, kas Maks on armukade?
Maks on uhke poiss ja kinnitab, et tema küll armukade ei ole! Kuigi näost on näha, et on ikka küll armukade!
Saskia kinnitab, et tema ja Ilmari vahel pole enam midagi ja ei hakka olema ka! Ja annab Maksile põse peale musi!

Tagasi Helena ja Viktori juurde. Näib, et peakokk on kodust reisikohvri võtnud ja naaseb välja, kus Helena ootab. Naine uurib, kas Viktor ikka saab ise lennujaama, sest teda oodatakse juba restoranis. Viktor Paulus kinnitab, et ta saab ilusasti hakkama, võtab takso ja sõidab lennujaama. Viktor annab Helenale kohmaka põsemusi ja jäetakse hüvasti. Ma ei tea, mul on igal juhul kahtlus, kas meie lugupeetud peakokk sinna lennujaama ikka sõidab!

Restorani baaris jälgivad Maks ja Kaspar hoolega saali poole. Seal vestlevad omavahel Ilmar ja Vika! Millest nad küll räägivad!
Maks kinnitab, et talle see tüüp ei meeldi, kuid Kaspar naeratab ja tõdeb, et ilmaasjata, sest Ilmar on lahe tüüp! Tänu temale sai ka Kaspar restorani tööle. Kiidab igati Ilmarit. Ja lisab, et Ilmar on tema parim sõber!
Maks on üllatunud, kes siis tema on? Kaspar kokutab vastu, et Maks on nagu kõige parim, parem! Maks uurib vastu, et mis värk sellel Ilmaril Saskiaga oli? Kaspar teab rääkida, et nad olid Saskiaga päris pikka aega koos, lausa paar aastat ja kõik arvasid, et nad abielluvad, kuni kutt ära sõitis, Goasse!
Ja nüüd kuulema ka seda, millest Ilmar ja Vika vestlesid – Vika võtab Ilmari tööle. Võtku mees oma vorm ja hakaku juba täna pihta! No see läks nüüd küll väga lihtsalt ja kiiresti! Valutult!
Vaadates Vika, Saskia ja Maksi nägu, siis mulle tundub, et Vikal on selle asjada mingi tagamõte! Ja on näha, et see ei meeldi ei Saskiale ega ka Maksile!

Samal ajal helistab Helena Viktor Paulusele, kes kinnitab, et ta jõuab kohe lennujaama! Näha on hoopis seda, et peakokk väljub küll taksost, kuid hoopis restorani juures! Mis ma teile ütlesin, ei lähe see Viktor Paulus kuhugile puhkama! Tööle läheb!!!
Fred näeb Viktorit tulemas ja hüüab kõva häälega, tal on hea meel! Viktor Paulus küseb ta vait olla ja paneb talle tou veel vastu pead! Ta ei tohi ju Helenale vahele jääda!!!

Leino peab köögis kõnet. Tal on uudis, et peakokka pole veel kaks nädalat, kuna ta läks puhkama Karlovy Varysse. Viktor Paulus seisab Leino selja taga nii, et meie vahva abikokk teda ei näe, küll näevad teda teised töötajad. Nad hakkavad peakokka taga rääkima, kuid Leino kaitseb oma ülemust, kuni Viktor annab märku, et ta on köögis. Vaatamata kõigele olnule on kõikidel hea meel, ka Viktor Paulus embab kõiki töötajaid! Rõõmus hetk!
Ja siis märkab peakokk ka Ilmarit! Ta kutsub kutti Illukaks ja tõdeb, et kadunud poeg on ka tagasi, kuid igal juhul näib olevat Viktoril hea meel, sest ta embab ka Ilmarit.
Peakoka telefon heliseb – Helena helistab. Viktor kinnitab, et annab just kohvreid ära, kui köögis kellegil kulp maha kukub ja hirmus kolin on. Viktor võtab telefoni ja tõdeb, et ta ei kuule hästi ja paneb telefoni potti!
Kööki tuleb Saskia, kes ütleb, et Viktorit ootab saalis restorani omanik, härra Koloman.
Viktor ärgitab kõiki tööle, sest papa on tagasi ja ta palub Luil tuua oma vormi!

Saalis askeldab Ilmar. Vika jälgib seda ja juba mõtleb ta midagi välja. Ta kutsub enda juurde Saskia ja käsib tüdrukul võtta koos Ilmariga teenindamiseks laud number 9. Vaatamata sellele, et sinna tuleb vaid kaks inimest, peavad Saskia ja Ilmar üheskoos neid teenindama! Mis mängu Vika mängib?

Peakokk kohtub saalis Kolomaniga (Mart Aas). Omanik kinnitab, et peakokk on ikka kõva mees, kes suutis isegi kasti minemisest kõrvale hiilida! Kohatu nali.
Peakokk kinnitab, et ta tunneb ennast suurepäraselt, lausa uue inimesena! Ta suudab töötada ja kõik on igati kombes.
Ja äkki märkab Viktor, et nende restorani siseneb Helena! Nüüd järgneb üks esinduslik peitusemäng, kui peakokk ennast restoranis peitma hakkab.

Helena tuleb Kolomani jutule, kusjuures omanik uurib alguses, kui palju Viktor Helenale võlgu on! Oih! Helena ei tulnud sellest rääkima, ta ei saa aru, mida mees mõtleb. Helena tuli palvega, et Koloman Viktorit tööga üle ei koormaks, kuid ta puhkuselt Karovy Varyst naaseb!

Koloman ei saa midagi aru! Kuid mängib siiski kaasa, sest Viktor annab Helena selja taga kätega märku! No igal juhul läks seekord õnneks ja Viktor Helenale vahele ei jäänud, kuid igal juhul oli see napikas!

Kuid. Saskiat ja Ilmarit jälgib baarist ka Maksi terav pilk. Ta jälgib olukorda ja ütleb Kasparile, et Saskia ei näi olevat solvunud. Kasparil on hea meel, ongi vahva – Ilmar hakkab käima uuesti Saskiaga, Maks hakkab käima Vikaga ja kõik ongi hästi. Maksile see idee väga atraktiivne ei näi olevat ja ta üteb, et on aeg sellele kadunud pojale üht-teist selgeks teha.
Ta lähebki Ilmari juurde ja ütleb, et Saskia on tema tüdruk! Hoidku Ilmar temast eemale. Ja juba lähebki Maksi ja Ilmari vahel nügimiseks, noored mehed ju ikkagi, mis siin ikka tahta! Saalis ju klientide ees poksida ei saa ja õnneks tulevad vahele ka Saskia ja Vika.

Peakokk piilub köögiaknast välja. Saalis istub tema raviarst! Menüü on käes, näib, et ta on tulnud sööma! Peakokk kutsub Ilmaril ja palub tal seda klienti ehk siis tema raviarsti väga kiiresti teenindada, et mees võimalikult ruttu restoranist kaoks! Teab ju ka raviarst, et Viktor on puhkusel, Karlovy Varys!
Ilmar läheb käsku täitma!

Hetk hiljem meisterdab Maks ühe suurepärase salati, millele tuleb Ilmar kööki järele. Ta maitseb salatit, mis ei meeldi Maksile, mida Ilmar teeb? Ilmar kinnitab, et Maksi-sugused rümbad keeravd ju alati midagi nässu! See salat on täiesti maga, Maksil tuleb soola juurde panna. Maks võtab soolatoosi ja raputab salatile peale, kuid kahjuks tuleb toosil kaas pealt ära nii, et taldrikusse tuleb ikka üsna suur hulk soola! See ei morjenda Ilmarit, kes salati võtab ja sellega saali läheb. Maks palub Ilmaril küll odoata, kuid juba on hilja.

Ja arvake ära, kuhu see salat jõuab? Loomulikult raviarsti lauale! See saab loomulikult vapustuse, kui näeb taldrikul salatit ja meeletus koguses soola! Ta küsib selgitust Ilmarilt, kelnerilt, kuid see ütleb vaid, et nende köögis töötavadki sellised oskamatud inimesed ja ta tooks hea meelega kaebuste raamatu, kuhu saaks klient oma pretensioonid sisse kirjutada! No on ikka põrsas! Meelega tahab Maksile mingit jama kaela!
Salatit tuleb lähemalt vaatama ka Vika. Küsimusele, mis see on, saab ta Ilmarilt vastuse, et see on salat väga rohke soolaga. Maks tegi!

Vika ja Ilmar tulevad salatitaldriku ja väga rohke soolaga kööki ja näitavad seda peakokale! Peakokk võlub ilusaid lauseid – kellel on ajude asemel solkmed, kes selle tegi! Selgub, et Maks tegi. Nagu Vika Viktorile ütleb: „Sinu Maks tegi!" Selgub, et külastaja on lahkunud. Viktor kiikab saali ja kinntab, et ta tegeleb Maksiga.
Maks läheb olukorda peakokale selgitama, kuid Viktor Paulus on rahulik – kui läks klient minema, siis läks minema, Maks olgu rahulik.
Näib, et Maks sai hoopis mõned plusspunktid kirja, kuigi ta ise ei saa mitte midagi aru!

Saali tagasi. Helena on taaskord Kolomani jutue tulnud. Tal on mure. Ta tunneb ennast veidi süüdi, et Viktori puhkusel saatis. Nüüd on ju nende köök täitsa ilma peata! Helena räägib, et Viktori raviarst käis tema restoranis söömas ja kaebas, et tema söök soolati siin üle ja tase olevat ikka väga halb! Koloman ei oska midagi ütelda, noogutab kaasa.

Helena kinnitab, et ta on nõus asendama Viktorit seni, kuni peakokk tagasi tuleb. Tal on seda lihtne teha, sest nende restoranis on külalispeakokk Inglismaalt, mistõttu on Helenal võimalus tulla ja teeks seda tööd lausa tasuta! Sellest ei saa ju nüüd ka Koloman keelduda, kuigi ta ei taha ka Viktorile halba.
Koloman ütleb, et peab minema ühe ettekandjaga pragama.

Ja nüüd hakkame jõudma lõppmängu juurde!
Ettekandja Natali (Carmen Seljamaa) tormab peakoka kabinetti ja hüüatab, et mees peaks koju ära minema, sest Helena tuleb nende juurde tööle!
Viktor Paulus teeb kiireid liigutusi ja üritab põgeneda! Ta jookseb kööki ja ähvardab töötajaid, kes tema reedab, siis ta lööb selle kulbiga maha, väga valusalt ja aeglaselt! Ja Viktor peidab end köögi tagaruumidesse.
Samal ajal siseneb köök Koloman koos Helenaga ja antakse teada, et Helena asendab seni Viktorit, kuni peakokk ennast ravib,

Umbes samal ajal lähevad salamisi külmkambrisse Ilmar ja Saskia! Mis see nüüd tähendab! Saskia! Ära tee seda! Maks ju...

Restorani tagauksel tõmbab Vika suitsu. Maks tuleb sinna prügikottidega. Vika ei taha Maksist välja teha, mistõttu Maks uurib, et miks Vika teda jälle vihkab ja miks nad ei võiks normaalselt läbi saada. Hea küsimus! Vika, miks see nii on? Vika uurib üleolevalt vastu miks Maks tahab temaga jälle normaalselt läbi saada? Kas Saskia jättis Maksi maha? Maks kinnitab, et neil on kõik väga hästi. Vika vastu, et miks Maks siis tõmbleb nii kangesti, kui kõik hästi on. Maks kinnitab, et ta ei tõmblegi, kuid nüüd paneb Vika hagu juurde – tema muretseks küll, sest ta pole juba 20 minutit Ilmarit ja Saksiat näinud!

Maks läheb asja kontrollima. Ta avab ühe köögi laoruumi ustest ja kas seal on Saskia! Ei, seal on Viktor Paulus! Pesakokk ajab Maksi minema, kuid Maks üritab peakokale veelgi rohkem katet teha!
Samal ajal on külmkambris asjad üsna kirglikuks läinud. Saskia riietab Ilmarit lahti. Kas tõesti kehtib ka siin vana hea laulusalm, et vana arm ei roosteta! Õnneks siiski mitte. Saskia haarab riided ja lahkub, külmlambri uksel ütleb ta Ilmarile, et maksab talle kätte! Vot sedasi! Selline tüdruk on meie Saskia!!!

Köögis teevad kõik tööd, ka asenduspeakokk Helena, kui Viktor Paulus seal ikka õiget varjupaika otsib. Ta suudab ümber ajada poti, kuid pääseb lipsama, mis te arvate kuhu!? Loomulikult külmkambrisse!

Hetk hiljem uurib Helena, kus spargel on? Leino pole Viktori peitusemängu külmkambrisse ja kus mujal spargel ikka on kui külmkambris. Sergo, Fred ja Leino annavad endast küik, et Helena ei läheks külmkambrisse, kuid vaev on asjata. Helena saab üsna ruttu aru, et kutid miskit varjavad! Ta läheb vaatama, mis seal külmkambris on!
Külmkambri ukse juurde on tulnud ka Maks, sest Natali ütles, et Saskia olevat veidi aega tagasi külmkambrisse läinud.

Maks avabki külmkambri ukse ja jahmatab ennast paigale! Vaatepilt on ootamatu! Külmkambris on Viktor Paulus ja paljas Ilmar!!! Mida siit järeldada? No mida ikka!
Viktor Paulusel jääb üle vaid öelda, et Helena see pole see, mida sa arvad...

Viktor Paulus õiendab Ilmariga, mida kutt seal külmkambris alasti tegi? Ilmar selgitab, et Saskia meelitas teda sinna, käskis riided seljast võtta, no maksis kätte!
Maksis päris korralikult kätte, sest Ilmar paneb end riidesse ja lahkub. Samal ajal suudlevad köögis Maks ja Saskia ning Maksi hääl kaadri tagant, kinnitab, et elu on ikka nii, et kõik pöördub oma sängi tagasi. Suudlevaid noori näeb ka Vikal, ka temal pole praegu enam midagi teha...

Peakoka kabinetis on Viktor ja Helena. Mees tõdeb, et ta ei oska puhata. Kaks korda on ta käinud puhkusel ja siis ka kulinaarimessidel! Helena kinnitab, et Viktor Paulus on parandamatu. Viktoril ei jää muud üle, kui nõustuda ja tõdeda, et temaga on vaja veel kõvasti tööd teha! Igati aus ülestunnistus!

Selline osa seekord. Oli nalja ja vägevaid tundeid, midagi igale maitsele nii nagu ühes köögis peabki olema. Ühele tegelasele keedeti kokku paras supp, mõni jälle ei saa ilma tööta. Mulle tundub, et meie peakokk, Viktor Paulus hakkab rahunema või on see vaid hetkeks? Kuid armastus pidi ju imet tegema!
Elame näeme...

Samal teemal

23.10.2015
"KÖÖK": 1000-eurosed kõrvarõngad ja "Dorian Gray" mantel