Maailm

Pariisi terrorirünnaku ajal tööl olnud kiirabiarst: selliseid vigastusi võib näha vaid lahinguväljal (1)

Õhtuleht.ee, 16. november 2015 21:58
Inimesed La Pitié Salpêtrière´i haigla eesFoto: GONZALO FUENTES
Islamiterroristid korraldasid 13. novembri õhtul Pariisi eri piirkondades mitu rünnakut, milles hukkus 129 ja vigastada sai 352 inimest.Pariisi Georges Pompidou haigla kiirabiosakonna juhataja Philippe Juvin kinnitas, et selliseid haavu võib näha vaid sõjas, vahendas Daily Mail.

Juvin kirjeldas ka erakorralise meditsiini osakonnas valitsenud tontlikku vaikust. Patsiendid saabusid haiglasse sügavas šokiseisundis ega teinud üldse häält, kuigi neid oli tulistatud kätesse, jalgadesse ja rindekeresse. 

"See polnud nagu filmides, kus võib näha karjuvaid ja nutvaid inimesi. Patsienti toodi aina juurde, kuid kõik olid vait," meenutas arst jubedat õhtut.

Ühes teises Pariisi haigla s- Saint Louis´s tööl olnud õde meenutas suurt ühtekuuluvustunnet, mis tol ööl valitses arstide ja õdede vahel. Need, kel oli vaba päev, helistasid ja pakkusid end küsimata appi. "Tol ööl tundsin tõelist uhkust enda elukutse, oma kolleegide ja töökoha üle," kinnitas õde, kes oli nõus avaldama vaid oma eesnime - Catherine.

Samal teemal

17.10.2015
VIDEO | Prantsusmaa vutikoondise peatreener Pariisi terrorirünnakutest: kuulsime plahvatusi, kuid ei pööranud neile suurt tähelepanu
17.10.2015
SIND VAJATAKSE: dramaatiline foto, mis annab aimu, millega Pariisi tohtrid pärast terrorirünnakut silmitsi pidid seisma
17.10.2015
Eestlanna Pariisis: alles nüüd jõuab õud kohale
16.10.2015
President Hollande: Prantsusmaa on sõjas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee