Eesti uudised

Välisminister Kaljurand Brüsselis: terrorismivastast võitlust ja pagulaspoliitikat tuleb käsitleda eraldi (50)

Toimetas Piret Pappel, 16. november 2015 18:18
Marina KaljurandFoto: Arno Saar
Tänasel Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis keskendus arutelu Pariisi reedeste terrorirünnakute järel olukorrale Süürias ning Lähis-Ida rahuprotsessile. Samuti olid arutlusel rändepoliitika küsimused. Välisministrid üheskoos ELi institutsioonidega Brüsselis pidasid keskpäeval minutilise leinaseisaku, mälestamaks Pariisi veretöö ohvreid.

Kaljuranna sõnul olid välisministrid ühel nõul, et võitluseks äärmuslusega ning ennekõike ennetustöödeks on vaja senisest veelgi tõhusamat koostööd, sealhulgas paremat infovahetust nii Euroopa Liidus kui välispartneritega. Juba käesoleval reedel kogunevad siseministrid arutama koostööd ja praktilisi samme terrorismi ennetamiseks, keskendudes muuhulgas lendude broneeringuinfo, tulirelvade ning välispiiride kontrolli tugevdamisega seotud küsimustele.

Süüria küsimuses saadi ülevaade 14. novembril toimunud Viini kohtumisest, kus lepiti kokku raamistikus, mis näeb muuhulgas ette üleminekuvalitsuse moodustamise, uue põhiseaduse loomise ning valimiste läbiviimise. Välisminister Marina Kaljuranna sõnul annab Viinis toimunu uut lootust Süüria kriisile poliitilise lahenduse leidmisel. „Poliitilise protsessi käivitumisel ÜRO egiidi all on vajalik relvarahu kehtestamine," ütles välisminister Kaljurand. Välisministrite kohtumisel osales ka ÜRO erisaadik Staffan de Mistura.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee