Maailm

President Hollande: Prantsusmaa on sõjas (54)

Õhtuleht.ee, 16. november 2015 17:46
President Hollande kõneleb 16. novembril parlamendi eesFoto: PHILIPPE WOJAZER
Prantsusmaa on pärast reedel toimunud rünnakuid sõjaolukorras, kinnitas president François Hollande parlamendi kodade ühisistungil, vahendas BBC.

Hollande sõnul ei soovi Prantsusmaa mitte islamiterroristide kontrolli alla hoidmist vaid nende hävitamist. Presidendi kinnitusel kohtub ta lähipäevadel nii USA kui Venemaa liidritega.

Esmaspäeva õhtul saabus Prantsusmaale USA riigisekretär John Kerry, kes nimetas terroriste psühhopaatidest koletisteks. Kerry visiit on mõeldud toetuseavaldusena Prantsusmaale kui USA ühele vanimale liitlasele ja sõbrale.

Hollande väitis oma kõnes ka seda, et Prantsusmaa jätkab niinimetatud Islamiriigi ehk Daeshi vastu suunatud õhulööke ning saadab rünnakute toetuseks välja lennukikandja Charles de Gaulle´i.

Samuti soovib Hollande riigis kehtestatud eriolukorra pikendamist kolme kuuni ning teha kodanike kaitseks mõeldud konstitutsiooniparandused.

Lisaks suurendatakse kaitsekulutusi ja luuakse rohkem politsepatrulle. Hollande lubas kiirendada riikliku julgeoleku jaoks ohtu kujutavate isikute riigist väljasaatmise protsessi ning karmistada karistusi relvade salakaubanduse eest.

Islamiterroristid korraldasid 13. novembri õhtul Pariisi eri piirkondades mitu rünnakut, hukkus 129 ja vigastada sai 352 inimest.

Samal teemal

26.11.2015
FOTOD | Merkel ja Hollande mälestasid Pariisis terroriohvreid
24.11.2015
Obama, Hollande, Cameron ja Putin panevad seljad kokku?
23.11.2015
Prantsusmaa kolmekordistab Islamiriiki ründavate sõjalennukite arvu
18.11.2015
Prantsuse ja Vene õhurünnakud Süürias on tapnud vähemalt 33 pühasõdalast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee