Seisukoht

Seisukoht | Väravavahiõnn (1)

Ott Järvela, sporditoimetuse juhataja, 16. november 2015 18:13
Öeldakse, et väravavahid ei ole normaalsed inimesed. Ega see vale ole. Normaalne tüüp ei eelista ju palliplatsil väravate noolimise asemel vajadusel porilompi viskuda ja/või riskida sellega, et pall lendab lähidistantsilt näkku, makku või hargivahesse?

Ning sügav tahtmine mängida positsioonil, kus iga arvestatav eksimus päädib reeglina väravaga vastase kasuks, kätkeb endas peale vapruse ja meelekindluse ka kübekest masohhismi.

Eesti jalgpallikoondises on neid veidraid mehi õnneks alati leidunud. Maailmasõdade vahel Evald Tipner, kelle nimelisele trofeele peetakse praegu Eesti karikavõistlusi. Pärast iseseisvuse taastamist esmalt Mart Poom ja kui tema 2009 kõrvale astus, siis Sergei Pareiko, kes täna õhtul Lillekülas St. Kittsi ja Nevise vastu vägevale karjäärile joone alla tõmbab.

Mida väiksem jalgpalliriik, seda vajalikum on tasemel puurivahi olemasolu. Eesti väravavahtidele on ikka omane olnud võime päästa meeskond siis, kui kõik näib olevat kadunud. Pareikolt koha võtnud Mihkel Aksalu senised partiid lubavad loota, et kurss ei muutu ja väravavahiõnn Eestit ei jäta.

Samal teemal

18.11.2015
Mart Treial | Kuidas ma Sergei Pareikoga Lillekülast Tartusse teleporteerusin
17.11.2015
Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 osas mängus St Kitts ja Nevise vastu
17.11.2015
Täna õhtul, viimast korda, Sergei Pareiko
16.11.2015
Pareiko aitas kimbatusse sattunud Jürgensoni naljaga hädast välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee