Foto: Freeimages
Õhtuleht.ee 16. november 2015 16:42
Keilas asuv SOS lasteküla on mures, kuna sotsiaalmeedias väidetakse, et nende noortekodu näol on tegemist pagulasmajaga. Kartes noortekodu elanike turvalisuse pärast, avaldas lasteküla Facebookis pöördumise.

"Head inimesed! Kirjutame Teile murelikult seoses Facebookis leviva postitusega, mille järgi asub Keilas Vaikne tänaval pagulasmaja. See maja on tegelikult SOS lasteküla noortekodu, kus elavad meie SOS noored, sh üksikud välisriigist pärit noored, kes on olnud SOS noortekodu sõbraliku ja kokkuhoidva pere osa juba pikka aega.

Soovime, et meie noored saaksid end jätkuvalt oma kodus turvaliselt tunda ja ei peaks muretsema. SOS Lasteküla pakub turvalist ja armastavat kodu lastele, kes on jäänud ilma vanemlikust hoolest," seisis pöördumises.

Facebookis levivates postitustes, mida tsiteerib näiteks ka ajaveeb Rahvuslane, väidetakse, et Keilas asub pagulasmaja.

"Pagulasmaja Keilas näeb välja kui tavaline eramaja, aga pole seda mitte! Interjöör kohandatud pagulaste majutuseks. Aadress Vaikne 46, majal endal puudub number, aga kõrvalmaja on 48. Keegi on leidnud rahateenimise võimaluse...," kirjutab üks murelik naine.