Eesti uudised

Politseinike ja päästjate palgatõus on valitsuse poolt lubatust väiksem (17)

Õhtuleht.ee, 16. november 2015 16:25
Päästetöötajad. Pilt on illustratiivne.Foto: KÜLLIKE ROOVÄLI
Politseinikud ja päästjad saavad 4% palgatõusu asemel keskmiselt 3,22% töötasu tõusu, teatas Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit.

Päästeala töötajate ametiühingutelt tuli oma juhtkonnaga kohtumiselt teade, et siseminister on vähendanud rahandusministri poolt lubatud palgatõusu keskmiselt 3,22 protsendile.  

Siseministeeriumi kantsleri kinnitusel on konkreetsed palgatõusud iga
ministeeriumi enda otsustada.  "Kaalunud mitmeid erinevaid võimalusi, langetasime koos ministriga otsuse eraldada siseturvalisuse töötajatele arvestatud palgatõusu raha Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ning Häirekeskuse vahel ühesuguse protsendina asutuse 2015.a. tööjõukulude eelarvest. See tähendab asutustele tööjõukulude eelarve suurenemist 3,22 % võrra."

 4% palgatõusu raha eraldati eriteenistujatele ja õpetajatele (SKA), mitte kõikidele siseturvalisuse töötajatele. Siseturvalisuse valdkonnas töötab lisaks eriteenistujatele ka ametnikke ja töötajaid, kuid nende inimeste palgatõusu katteks riigituludest lisavahendeid ei eraldata."

Kohtumiselt riigihaldusministriga anti teada,et ülejäänud ministeeriumid ja allasutused, mille personalikulusid ei suurendata, tuleb leida palgatõus asutuste sisemisi võimalusi kasutades.
Ametiühingute sõnul pole ministeeriumist saadud vastuses selgitatud, et miks siseminister on otsustanud oma ministeeriumi haldusalas kasutada 4% -st 0,78% teiste töötajate/ametnike palkade korrigeerimiseks, kui teised ministeeriumid peavad leidma palgatõusu vahendid sisemiste ümberkorralduste kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee