Maailm

Süüria pagulane: see, mis juhtus Pariisis, toimub Süürias iga päev (27)

Toimetas Kristin Aasma, 16. november 2015 13:54
Süüria pagulased Berliinis Prantsuse saatkonna ees küünaldega Pariisi veresaunas hukkunute mälestuseks 16. novembril 2015.Foto: AFP / Scanpix
Pagulased kardavad eurooplaste kättemaksu väidetavalt Süüriast korraldatud Pariisi veresauna eest. Samas ütlevad pagulased, et mõistavad pariislasi, sest see, mida terrorirünnakus kogeti, toimub Süürias kogu aeg.

Praegu Saksamaal elav 22aastane Ghaled, kes enne Süüriast põgenemist oli stomatoloogiatudeng, külastas Berliinis asuvat Prantsuse saatkonda, et avaldada austust neile, kes kaotasid elu Pariisi terrorirünnakutes, kirjutas thinkprogress.com.

"See, mis nendega juhtus, toimub Süürias iga päev, sada korda päevas juba viis aastat – nii et me teame, mida see tähendab," sõnas noor süürlane.

Sellised rünnakud on tema isamaal argipäev. Süürlased seisavad silmitsi ühelt poolt jõhkra režiimi ja teisalt halastamatu terroriorganisatsiooniga.

Neli aastat tagasi puhkenud kodusõjas on Süürias tapetud ligikaudu 210 060 inimest. See tähendab, et keskmiselt tapetakse Süürias päevas 144 inimest, kellest vähemalt pooled on tsiviilisikud.

On teateid, et Pariisi veretöö järel on paljud pagulased langenud kohalike vägivallarünnakute alla ning pidanud elu eest põgenema.

Samal teemal

18.11.2015
Belgias hoitakse pagulased MK-etapi ajal siseruumides
17.11.2015
VIDEO | Pakistani moslemimehed saadavad terrorivastase sõnumi
16.11.2015
Prantsuse telekanal: Pariisi veresauna korraldas Abdelhamid Abaaoud
16.11.2015
Eestlane Pariisis: kõiki muulasi ei peeta siin terroristideks, aga see suhtumine võib muutuda