Maailm

Süüria pagulane: see, mis juhtus Pariisis, toimub Süürias iga päev

Toimetas Kristin Aasma, 16. november 2015 13:54

27 KOMMENTAARI

l
l/ 17. november 2015 09:48
Minu meelest ka miks nad oma kodumaa eest ei võitle,kes peab nende eest seda tegema.Vaadake kuidas ukrainlased võitlevad oma kodumaa eest.
p
Põgenege siis Pariisist ka ära/ 17. november 2015 06:50
soovitan soojalt, minge Iraani näiteks
a
A.H./ 16. november 2015 23:20
No järelikult, peaksid sellised multikultuursed üritused tihemini toimuma, kui ma asjast õieti aru saan?
l
Liisu/ 16. november 2015 20:48
Keri oma maale tagasi ja võitle. Ära roni siia teisi tapma.
m
mossleminahhuirätipeaaraisad/ 16. november 2015 20:12
seal koguaeg sõda...syyrias? syyria iraak, iraan, afganistaan, jm sellised ongi sõjariigid kus pidevalt sõditakse neile pole kaasa vaja tunda selline elu on seal alati olnd ei puutu meisee. aga et siin samas euroopas ja prantsusmaal, see on erakordne ja see ju teine asi siin elavad rahumeelsed inimesed ja neid sõdardeid pole siia vaja ju. sõdigu seal oma sõjariikides kusongi terrorismi maad ja moslemi surkamurka maad!
t
to tõnu/ 16. november 2015 19:22
mine siis ja kehtesta ,kui soovid. Need krdi onnis elavad moslemi rotid ei ole sellisest asjast nagu rahust huvitatud. Selleks ongi neile sinna etteotsa vaja mingit jõhkardist liidrit kes seda inimsaasta seal kontrolli all hoiaks. Kuid euroopal oli vaja minna ja oma nina sinna torkida kuhu vaja ei oleks olnud. Ei olnud se saddam ja gaddafi midagi sellist mida USA nende kohta ütles. Tänu USA ahnusele on euroopal nüüd sõda ukse ees.
t
Tõnu Univer/ 16. november 2015 16:44
No Euroopa ei ole küll see koht, kus Süria ja süürlaste probleem saaks laheneda.
Tuleb minna võimsa sõjaväega kohapeale, see Süria ajutiselt ära võtta ja kehtestada kohalikele kohapeal arengu tingimused, mis järk-järgult normaalse keskkonnani viiks.
Moslemeid peaks sellejuures oluliselt sorteerima. Kes ellu, kes vasekaevandusse!
e
Eestlane/ 16. november 2015 16:32
Ma ei poolda pagulasi, et nad siia tulevad AGA mingis mõttes ma mõistan neid, sest meie EESTLASED oleme ka pagulased olnud, oleme USAsse, Rootsi jne põgenenud punaväe eest.
t
to eestlane/ 16. november 2015 19:24
meid kingiti ära, sellel on vahe. mitte keegi ei tulnud meile appi vaid hoopis anti stalinile üle hõbekandikul. Mis mõte on sõdida üksi terve karja astu!
t
to eestlane/ 16. november 2015 19:25
Meid kingiti ära. ei ole ju mõtet sõdida terve karja vastu üksi ,kui sind nii kui nii on juba eelnevalt hõbekandikul stalinile üle antud.
a
A.H., to Eestlane/ 17. november 2015 01:14
Ja las eestlased kah USAs ja Rootsis kirusid, et toit ei sobi, elamine ei sobi, raha antakse vähe, miks kohalikud pole ikka veel pöördunud taara usku? Ja teine küsimus, kui mittu terroriakti eestlased USAs, Kanadas ja Rootsis korraldasid, et sa võrdled neid kaltspäise saastaga?

h
Heidrich ./ 16. november 2015 16:04
Taavi , senikaua kuni teiesugused selgitavad välja , kes on kes on asi parandamatult perses !
a
ain/ 16. november 2015 15:53
Vot sellest ma aru ei saa.Miks rünnatakse neid kes siin juba elavad ja töötavad.Minul ei ole nende vastu mitte midagi,kes siin juba elavad ja töötavad.Vot neid ei soosi siia,kes tulevad ainult selle pärast siia,et teiste kulul elada ja raha nõuda.
a
Ainile ./ 16. november 2015 16:07
Need mõrtsukad ju elasid pikka aega Prantsusmaal . Olid nad siis integreerunud ?
a
Ain/ 16. november 2015 16:54
a
Ain Virro/ 16. november 2015 16:54
m
mari/ 16. november 2015 15:11
Kui selline asi on juba pikemat aega normaalsus, siis huvitaks, miks kohalikud selle vastu midagi ei tee. Sajad tuhanded mehed lihtsalt annavad alla ?
h
Hellumninati/ 16. november 2015 15:00
Vot sellepärast ei saagi igat inimest stereotüübiliselt terriristiks tembeldada. On neid, kes tõesti põgenevad terrori ja vägivalla eest; kes pole huvitatud oma usku ja kultuuri teisele ühiskonnale peale suruma. Kogu see pagulaste jama muutis terve Euroopa vihaseks, paranoiliseks ja nagu nurka aetud loom on ta muutunud ohtlikuks ja ettearvamatuks. Pole enam kaua, kui hakatakse kätte mjaksma ka täiseti süütutele inimestele, kes tulid siia juba kümneid aastaid tagasi ning elavad rahulikult oma elu, tunnevad kaasa Euroopale ning tahavad elada täisväärtuslikku elu nagu iga teine Eurooplane. Eelolevad kommenteerijad kirjutasid, et miks nad ei sõdi oma maa eest Süürias. Noh, lihtne ju: nad ei taha sõdida. Sellepärast need indiviidid ei lase ennast õhku ega jookse relvadega amokki-nad pole huvitatud usu ja valede eest surema. Paraku, rahvas on hakanud järjest vähem ja vähem uskuma, et üks-kõik mis muulane võib olla midagi enamat kui terrorist. Praegused probleemid algasid mitte niivard pagulaste hulga üle, kui liigselt leebete piiride tõttu. lasti sisse kontrollimatult ning seati reeglid, kus inimene võis taodelda asüüli niipea, kui ta suutis piiri ületada. Passide ja dokumentide vähenekontroll võimaldas ohtlikel isikutel pääseda Euroopasse ja nemad said siin oma kurhje plaane ellu hakata viima. Ei, ma pole pagulaste poolt ning ei soovi näha Euroopat Islami maana, kuid ma ei poolda kättemaksu tsiviilisikute suhtes. Kui me hakkame omavoliliselt ründama igat ühte, kelle meie paranoia ette näitab, muutume me täpselt samasugusteks terroristideks. Võlts tolerantsus ja moraalitunne pole sama asi. Ma pole pagulaste suhtes tolernatne, kuid mu moraali tunne ütleb, et kättemaks ei muuda minevikku. Jäägeb ikkagi inimesteks, mitte muutugem barbariteks.
l
Lisan vaid,/ 16. november 2015 15:11
need, kes siin pagulasi sõdima saadavad, pole ise oma valitsejate vastu lillegi liigutanud, peale netis tatistamise. Kaudselt aga maksavad kõik sõjarditele, et need terroriseerida saaksid.
t
Teeline/ 17. november 2015 00:24
Mida loeb see dokumentide kontroll? Antud juhul leiti Süüria pass, järelikult sõjapõgenik. Kuidas sa seda kontrolli teostad, kui mingeid andmeid saada pole võimalik.
Teiseks, osad tuvastatutest ja kinnipeetutest olid teise põlvkonna pagulased, sündinud ja üles kasvanud Euroopas. Tulebki nii välja, et toida hunti kuidas tahad, ikka vaatab metsa poole.
h
Helluminati/ 17. november 2015 13:01
Kui pole võimalik andmeid saada, siis ei last üle piiri? Milles probleem? Kui keegi tuli illegaalselt üle, siis on probleem nõrkades piirides või korrupteerunud piirivalves. Kõige hullem on muidugi see, et lasti meeletus koguses noori mehi üle, ilma neid kontrollimata. Reeglid ja seadused oleksid pidanud karmimad olema, parem süsteem oleks pidanud olema loodud. Näiteks pered oleksid pidanud saama esimesena sisse ehk siis lastega ja naistega mehed. Lubatud korterid ja rahad jms oleks pidanud olemata jääma. Alguses ehitada pagulas laagrid, milles inimesed peaksid elama katseajal. vanasti sai kommunalkades elatud ja keegi ei vingunud. Oleks tulnud tunduvalt odavam ehitada pikad ridaelamud, selleasemel, et majutada neid hotellideas ja toita neid eliitse toiduga. Samuti, rahalised toetused jätta minimaalseks. Arstiabi ja tarbekaubad, katus pea kohal, toit ning eelkõige kindlustunne-seda oleks pidanud reklaamima, mitte nii nagu tehti. Loodi utoopiline vaatenurk pagulastele, kes tulid siia, mitte rahu ja kaitset otsima, vaid parasiteerima.
h
Hea elu ei tule niisama/ 16. november 2015 14:53
Vabaduse eest on vaja võidelda, et saaksid elada snu lapsed ,sina ise ja su vanemad. Midagi elus ei tule lihtsalt
t
Te/ 16. november 2015 14:16
miks te siis oma naised lapsed sinna maha jätsite ? Sodige siis oma maa eest ega eestlastelegi pole koik iseenesest kätte tulnud.
t
Te/ 16. november 2015 14:16
miks te siis oma naised lapsed sinna maha jätsite ? Sodige siis oma maa eest ega eestlastelegi pole koik iseenesest kätte tulnud.

i
Indrek2/ 16. november 2015 14:09
Minug siis kuradi lupard ja SÕDIGU oma maa eest - kas MEILE on see siin kõik TASUTA kätte tulnud või???