Eesti uudised

Pevkur: Eesti tugevdab valvet piiridel (111)

Toimetas Kaspar Käänik, 14. november 2015 13:22
Elmar Vaher ja Hanno Pevkur.Foto: Eero Vabamägi / Ekspress Meedia
Siseminister Hanno Pevkur kohtus laupäeval kaitsepolitsei peadirektori Arnold Sinisalu ning politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheriga. Lepiti kokku, et nii Eesti maismaa, vee- kui õhupiiril tugevdatakse valvet. Samuti on juba praeguseks võetud täiendava kaitse alla Prantsuse suursaatkond.

"Terrorirünnak Pariisis mõjutab inimeste turvatunnet kindasti kogu Euroopas. Tugevdame nii lennujaamas, sadamas kui maismaa piiripunktides inimeste kontrolli, samuti oleme tihedas kontaktis oma partneritega, et olukorda üle-euroopaliselt monitoorida," täpsustas Pevkur.

Vaheri sõnul anname patrullidele täiendavat varustus, sealhulgas relvastust. "Oleme kõrgendatud tähelepanu alla võtnud ka lähiajal toimuvad avalikud üritused."

Sinisalu ütles, et hommikust peale on ametil tihe suhtlus Euroopa partneritega ja kogutud maksimaalselt infot Pariisis toimunust. "Mõistetavalt on Prantsusmaa kolleegidel praegu väga keeruline olukord ja lisainfot täieneb pidevalt. Hetkel ei ole ohutase Eestis muutunud, aga hoiame olukorral aktiivselt silma peal ja vajadusel reageerime kiiresti."

Samal teemal

15.11.2015
FOTOD | Prantsusmaa sporditähed reageerisid Pariisi terrorirünnakutele
15.11.2015
Ilves: Pariisi sündmused võivad parandada Euroopa Liidu sisest kaitsekoostööd
15.11.2015
Jaak Madison leiab, et Pariisi veresaunani viis EL-i liidrite naiivsus ja saamatus
14.11.2015
Prantsusmaa vutikoondise ründaja õde pääses Bataclani veresaunast eluga