Eesti uudised

Maausulised kaebasid golfarite peale 

Siim Randla, 14. november 2015 08:00
Maausulised kaebasid golfarite peale.Foto: terviserajad.ee
Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla koda pöördus riigiametite poole märgukirjaga, sest Raplamaal Paluküla hiiemäel hingedeaja palvusel tabas hiiemäele paigaldatud discgolfi-rajalt visatud ketas maausulise jalga, teine lendas väikese lapse peast napilt mööda.

Palvus möödus plaanipäraselt, kuid selle järel ilmus hiiemäele ebaseaduslikult paigaldatud discgolfi rajale kaks rühma, kelle visatud ketas tabas ühe maausulise jalga, teine lendas väikese lapse peast napilt mööda. Tekkinud sõneluses arvasid mängijad, et kodalased segavad neid ja peaksid lahkuma, sest olevat rajal.

Agressiivsed mängijad lõhkusid ühe vihmavarju ning lõid jalaga elektroonilist aparatuuri sisaldavat pappkarpi, teatas Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja vanem Madis Iganõmm keskkonnaametile, muinsuskaitseametile, siseministeeriumile ja rahandusministeeriumile saadetud märgukirjas.

Hiiemäel olev discgolfi-rada läbib muinsuskaitsealust ala ning vähemalt kolme korvi mahavõtmist soovivad nii muinsuskaitseamet kui ka keskkonnaamet, märkis Iganõmm. Ringo Ringvee siseministeeriumist kinnitab, et Paluküla hiiemäel aset leidnud juhtum tuleb arutusele muu hulgas muinsuskaitseametiga.