Foto: Reuters / Scanpix
Õhtuleht.ee 13. november 2015 08:45
Venemaa majandusraskused on mõjutanud tugevalt ka sealsete inimeste heaolu ning isegi ametlike andmete kohaselt elab Venemaal 15,1 protsenti elanikest allpool ametlikku vaesuspiiri.

Absoluutarvudes tähendab see, et Venemaal elab allpool vaesuspiiri 21,7 miljonit inimest, edastas YLE.

Tegemist on väga ohtliku tendentsiga, seda enam, et mõnedes Venemaa piirkondades on vaeste inimeste osakaal suisa 35 protsenti.

Venemaa SKP vähenes tänavu kolmandas kvartalis 4,1 protsenti ning kuna Venemaa majanduskasvu dikteerivad naftatoodete maailmaturuhinnad, siis loodab Venemaa valitsus järgmisel aastal väikest majanduskasvu.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

miks te 13. november 2015 09:02
Eesti vaesusest ei taha rääkida? Igatahes Eesti juhib Venemaa ees.
Venemaal on kõik lausa miljonäärid.. 13. november 2015 09:24
Putin trükib veel triljoni juurde. Eesti ja EU ei saa ligigi... Karta on,et 300.000 repatrieerub Venesse hea elu peale. Palju võib võõral maal võõraste keskel nutta ja viriseda.
13. november 2015 10:11
Need Sinu miljonärid ongi uusvaesed. Riigivargusega tegelased võetakse pidevalt kinni, vara konfiskeeritakse ka siis, kui on põgenenud mõnda teise riiki. Nii on juhtunud kuberneridega, miljardäridega, kelle asukohad pole teada ja vara on osaliselt Moskvas. Ei, seal rahva turjal on üsna raske endale tasku ajada ja kui , siis mitte kauaks.
Artiklis mainitud SKP on osalt õige, aga ka siin on vähemalt natuke leevendust. Võeti vastu seadus, et KÕIK riigiametnikud, alates presidendist annavad oma palgast 10% ära, sellega kindlustatakse pensionitõus ( sellel aastal juba teine) ja perdele kus on puudus. Aga meil?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS