Eesti uudised

Tallinn tõstab parkimistasusid kohati ligi kaks eurot tunni eest (10)

Teet Teder, 13. november 2015 07:00
KASUTAJAID HÕREDALT: Pargi-ja-reisi-parkla sihipäraste kasutajate arv on kasvanud. Kui jaanuaris oli 1293 kasutajat, siis septembris juba 3203. Õismäe parkla, mille kasutajate arv on Siimoni sõnul kasvanud vähemalt kaks korda, oli eile küllaltki hõre. Foto: Arno Saar

Tallinn teatas, et tõstab parkimistasusid, suunamaks inimesed autode asemel ühissõidukeisse. Tund parkimist hakkaks 1. jaanuaril 2016 Kesklinnas maksma 1,5 eurot, enne oli see 1,20 eurot. Vanalinna tsoonis tõuseb parkimine 4,8 eurolt kuuele eurole ja südalinnas 4,8 eurole.

Parkimistasude raju tõstmist põhjendatakse sellega, et tuleb muuta ühistransport erasõidukite kasutamisega võrreldes tunduvalt atraktiivsemaks ja konkurentsivõimelisemaks ning mõjutada liiklejaid keskkonnasäästlikke liikumisviise kasutama.

"Iga hinnatõus häirib, muidugi ei meeldi mulle parkimise hinnatõus niisamuti," pahandab autoomanik Katit linna plaanitavad maksumuudatused. Ta arvutab, et kui tal on vaja linnas asju ajada – enamasti südalinnas –, siis uue tasusüsteemi järgi kuluks tal selleks iga kord viis eurot rohkem. "See on suur summa, selle raha eest saan Raplast Tallinna sõita."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.02.2017
TV3 VIDEO | Maanteeamet ja eraparklad vaidlevad, kas eraparklad peaksid saama ligipääsu isikuandmete registrile 
06.06.2016
Kas eraparklates parkimistasust kõrvalehiilijate karistamatuse tundele pannakse punkt?
12.11.2015
AHNE PEALINN: Tallinn tõstab parkimistasud rikaste Põhjamaade tasemele
31.08.2015
TALLINNA JÄLGEDES: Tartu võtab alates homsest parkimiskorralduse erafirmalt üle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee