Foto: Ekraanitõmmis/РОССИЙСКИЙ ИНФОРМАЦИОННЫЙ ФРОНТ
Õhtuleht.ee 12. november 2015 11:27
Venemaa riiklikud telekanalid avaldasid kogemata oma uudistelõigus info, et Venemaa on väljatöötanud tuumapead kandva torpeedo ehk nn räpase pommi.

Tegemist on projekt Status 6-ga, mis on tuumapead kandev juhitav torpeedo ja mida tulistatakse allveelaevalt. Torpeedo sihtmärgiks oleksid ka rannikul asuvad objektid. Lisaks hävitustööle saastab torpeedo radioaktiivselt ka suure pindala, vahendas Iltalehti.

Tegemist on taktikalise tuumapommiga, mille purustusjõud pole nii suur kui tavalisel tuumapommil, kuid keskkonda reostav toime on tal pikaajaline.

Venemaa president Vladimir Putini kõneisik Dmitri Peskov möönis, et see saladus poleks pidanud päevavalgust nägema.

Kaadrid Status 6st jõudsid eetrisse siis, kui Venemaa telekanalid NTV ja  Первый канал tegid uudislõigu Putini kohtumisest Sotšis Venemaa kõrgemate sõjaväelastega.

Samas leiavad mõned eksperdid, et tegemist oli teadliku info lekitamisega ja infooperatsiooniga.

Kommentaarid  (40)

Sõjasaladus. 13. november 2015 12:31
Milline see mitte räpane sõjasaladus on?
ab 13. november 2015 09:38
loomulikult on see teadlikult esitatud info. Unustage tuumasõda, see on ajalugu, palju efektiivsemad relvad on juba, mis nii väga ei reosta. Ühelt poolt tektoonilised relvad, mida viimati katsetati haiiti ja indoneesia piirkonnas ja teiselt poolt plasma relv. Žir ju ütles otse tv-s, et unustage raketid, et need võivad ju õhku tõusta, aga sinna ka jäävad, meil on kogu usa ümbrus paika pandud, kui midagi juhtub, siis usa lihtsalt kaob, muidugi suuremalt jaolt propatrikk, aga mingi tõde on sees!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS