Eesti uudised

Veremürgistus, lamatised, põletik ja vedelikupuudus - vanaproua jäeti hooldekodus hooletusse (75)

Eesti Päevaleht, 12. november 2015 09:26
Hooldekodu voodi. Foto on illustreeriv.Foto: Kalju Tisler
Veremürgistus, lamatisest arenenud rusikasuurune haav, põletik ja pidev janu – need hädad tekkisid 80aastasel naisel juba pärast paari nädalat hooldekodus elamist.

Arsti elukutsega tütre Kristina Andersoni sõnul jäeti ema Juzefa Tartu Nõlvaku hooldekeskuses täielikku hooletusse: vedelikupuuduse tõttu kuivas ema sõna otseses mõttes kokku nagu muumia, ta ei suutnud enam suudki avada, kuigi haiglas hiljem selgitati, et ta ei olevat suutnud neelata.

Samal teemal

Juzefale tehti Maarjamõisa haiglas lamatiste tõttu nahaplastika protseduur, veremürgistuse raviks alustati antibiootikumikuuri. "Ta tuli sellest lõpuks välja ja see näitab, et tema olukord ei olnud lootusetu," sõnas tütar.

Anderson esitas Nõlvaku hooldekeskusele kannatanu abikaasa raviarved, kokku ligi 1000 eurot, ning hooldekeskuse juhtkond lubas need tasuda, peale selle ka 1000 eurot hüvitist moraalse kahju tekitamise eest, kuigi Anderson oli küsinud 2000 eurot. Veel lubas keskus korvata Võnnu haigla arve, kuni patsiendi suur lamatise haav on kinni kasvanud.

Refereeritud artikkel on tervikuna lugeda Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee