Eesti uudised

Veremürgistus, lamatised, põletik ja vedelikupuudus - vanaproua jäeti hooldekodus hooletusse

Eesti Päevaleht, 12. november 2015 09:26

75 KOMMENTAARI

e
EH/ 30. august 2016 06:53
lõuna-eesti hooldekodus ei wiidud klienti 2-300m kaugusele arsti juurde,lõpuks töötaja nõudmisel õde kuidagi wiis,wesi kopsus ja öösel suri,seni hooldekodus kohaliku med töötaja walwsa pilgu all piinles,jõudu polnud,süüa ei tahtnud,kõhnake,hooldekodu=waeste warjupaik,töötajate jutunurk,puhkepaik +palk
a
ase inimõiguste/ 13. november 2015 13:13
keskus või midagi arvab aga mul oli tädi seal elas kaugel iga kord kui ema külas käis jõi mitu klaasi vett ütles et juua ei anta
k
kui kõik hooldekodud suletakse?.../ 13. november 2015 12:54
mis me siis teme oma 24/7 hooldamist vajavate omakestega? Kui ise enam ei jaksa oma vanuse või tervise tõttu.
ü
Ütle/ 13. november 2015 19:05
r
Ravimatutel ja valudes haigetel/ 13. november 2015 12:38
võiks tõesti olla eutanaasia lubatud. Miks lasta inimestel piinelda,kui teatakse,et sellest välja kunagi ei tule. On meil aga riik???
p
puust ja punaseks/ 17. november 2015 10:50
Eutanaasiat saab inimene ise paluda ja ta peab olema selle palumise hetkel teovõimeline!
See, mida sina tahad, on vaieldavalt humaanne mõrv.
Eutanaasia on assisteeritud enesetapp, mitte halastuslask nagu jalaluu murdnud hobusele.
Mitte keegi ei tohi iial otsustada teise inimese elu üle. Kui lubada kellelgi otsustada, et hädine vanainimene tuleb magama panna, ei jõua neid päranduse saamise himus tehtud mõrvasid keegi hiljem kokku lugeda.
Ka eutanaasia puhul tekib mul pooltel juhtudel küsimus, miks inimene ise söömast-joomast ei keeldu siis, rohkem tablette sisse ei võta või muul moel ise endale otsa peale ei tee. Miks ta tahab, et tema surmasüst kellegi teise hingele jääb?
Eestis on üks inimene kohut käinud, et eutanaasiat saada. Kohus ei lubanud. Inimene oli hiljem hirmus tänulik, et ei lubatud, Tahtis elada küll.
m
Muidu avalikustatakse/ 13. november 2015 12:36
kõik kurjategijad. Miks seda jõletist või jõletisi avalikkuse ette ei tooda. Kas nad ikka vallandati? Ükski kurjategija ei tohiks inimestega tööd teha.
n
nimi/ 13. november 2015 09:44
*närbub
Kirjaviga lipsas sisse.
Ühesõnaga..see on nii kurb teema. Näha, et elutalvel on inimesel vaid kapike ja voodi, laud..kus pildid raamitult elatud elust..mälestused.
Ma ei unusta iial, kuis ühel vanatädil käis igal nädalal sõbranna külas, nad olid sõbrannad juba 70 aastat. Tuli külla, lilled käes, jõid teed ja sõid saiakesi. Sõbranba hoidis tal käest kinni ja jutustas..mäletad kui me lapsed olime..siis..aga kas sa toda mäletad..
Ja tädike sosistas..mäletan..
Ta ei tajunud enam tänast päeva ..kuid see armas sõbranna viis teda iga kord aega, mis kirgastas ta halli elu seal toas ning ta mäletas. Pisarad voolasid mööda põski ja soe naeratus oli suul. Pilk oli nii ere, nii kirgas tal neil hetkedel.
Meist paljud pühkisid pisaraid kui juba kaugelt nägime tolle tädikese imearmast sõbrannat kaugelt taas tulemas.
Lihtsalt üks meenutus.
n
nimi/ 13. november 2015 09:32
Kui memme või taati hooldekodusse tuleb viia siis on see äärmus nende hingedele. Hooldajad on nagu loterii. Suur vedamine on neil, kes empaatilise ja sooja inimese saavad. Külastajatele ütlen,
et külastage juhuslikel aegadel. Siis selgub kõige paremini tõde ja vaadake ise üle nende mähkmed ning ihu. Hea on minna ka söögiajal, näha, kas toit on ikka soe, kui too hoolealuseni jõuab. Seal on tihti nii, et ühel hooldajal on näiteks kuus patsienti, neist viis võib olla lamajad, keda tuleb sööta. Nii hooldaja jagab end ära, joostes ühest toast teise..kuid ikkagi ei jõua kõik soojalt sööki süüa..see on nii kurb. Uurige, millises seisundis hoolealused on teie hooldajal veel. See, kuidas on tegelikult sisetöö organiseeritud.
Aga inimese hing näebub seal ruttu isegi kui kõik on korras. Olen töötanud hooldajana. See oli nii vaimselt, kui füüsiliselt raske. Tahad aidata, ei saa. Saad vaid nii palju teha, et sulle jäetud hoolealustel oleks nii hea kui võimalik. Ja kindlasti uskuge vaid oma sisetunnet. Ainult see on tõde, mida tunnete.
s
seda asja ei tohiks niimoodi jätta -/ 13. november 2015 08:25
ajakirjanikud, tooge need haisvad asjad päevavalguse kätte. Las Hoolekande AS juhtkond selgitab, miks need asjad tema asutustes nii on. Väike palk hooldajale on vaid üks tahk - kuid mäda on siin palju muudki. Näiteks juhtkonna poolne nõudlikkus ja järelevalve. Ja miks siis ikka meie ühiskonna kõige väetimaid januga piinatakse? Kas raha pampersite arvelt hoitakse kokku? Just siin peaks juhtkond tegutsema - nõudma suuremat palka väga rasket ja tänuväärset tööd tegevatele hooldajatele ning nõudma normaalset hulka mähkmeid. Ajakirjanikud - viige need juhtumid ministeeriumidesse - pange ministrid vastama ebameeldivatele küsimustele ....

k
Küsimus?/ 12. november 2015 19:26
Erineva hinnaklassiga hooldekodusid on Eestis küllaga. Saatis vanainimese kõige odavamasse ja ei käinud isegi kohapeal olukorda uurimas. Nüüd tagantjärele vehib oma arstidiplomiga ja pressib raha välja.
m
13. november 2015 07:20
mis tähendab odava. kas hoolitsema inimesest söltub sellest. aga ma imestan , miks sugulased ei käi vaatamast ja kas vöi kord kuus on nii raske löigata kyyned ja habe,
e
ema on meil ainult üks, kelle eest hoold kanda ise./ 12. november 2015 19:00
Ema on Teid kasvatanud, toitnud, katnud ja haridust andnud. Miks tütar viib oma ema, kes polegi nii vana hooldekodusse? Ja nagu aru sain elab ka veel ema abikaasa. Imelik värk küll.
t
to: 19.00/ 13. november 2015 13:41
Ega hooldekodusse vanusega ei minda, ikka ka hooldusega seoses; ja tütar töötab. Sa arvad, et vana mees suudaks kodus teda hooldada? Ma küll nii ei arva.
p
penskar/ 12. november 2015 14:48
Ilmselt iga vanem inimene on mõelnud Surmale. MItte keegi ei taha jääda lollina voodisse, et sind pestaks jne..... Aga kas meil on eutanaasia lubatud ? Ei ole, sest meil on hummaanne riik:lama oma sita ja kuse sees joomata ning mine mädanema.
m
12. november 2015 14:56
Meie pätiriigis ei ole võimalik eutanaasiat rakendada.
p
penskar/ 12. november 2015 14:48
Ilmselt iga vanem inimene on mõelnud Surmale. MItte keegi ei taha jääda lollina voodisse, et sind pestaks jne..... Aga kas meil on eutanaasia lubatud ? Ei ole, sest meil on hummaanne riik:lama oma sita ja kuse sees joomata ning mine mädanema.
t
12. november 2015 12:46
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
*/ 12. november 2015 13:26
kummeliteed lamavale haigele? eakal inimesel niigi kõhukinnisus ja kummelitee muudab asja veel hullemaks...
k
12. november 2015 19:00
kummelitee ju parandab seedimist ja paneb gaasid liikuma...kuskohast sinu teadmised pärit on...
n
*/ 13. november 2015 10:25
no eks ime seda teed siis edasi!
V
:S/ 12. november 2015 12:11
VÄGA VÄGA tubli, et tegi kaebuse ja olen väga rõõmus, et vanadaam paranes. Minu vanaema kahjuks ühes teises hooldekodus suri u nädalaga. Meil ei olnud tol ajal autot, et teda tihti vaatamas käia, ja nii ta nö kokku kuivas ja suri.
n
12. november 2015 13:33
nii hoolitseb riik kõigi eestlaste eest.
r
reformi erakond / 12. november 2015 14:56
" Võid kindel olla ! Et meie eestimaa hävitamine käib juba 10+ aastat:
r
reformikas/ 12. november 2015 16:21
kindlalt edasi - viimase eestlaseni ...
p
palun/ 12. november 2015 12:09
esitada oma pretensioonid Surmale. Miks Surm tahab. et inimene peab enne mullaks saamist aastaid voodis vaevlema, lamatistes mädanema, piinlema, oma lähedasi kurvastama, riigi raha kulutama, uusi haigeid (läbipõlenud omastehooldajaid ) tootma?
a
ainule / 12. november 2015 12:03
õige otsus,kui asi sealmaal,et ise ei suuda ja pole kes aitab,tuleb leida võimalus siit lahkumiseks.Hoodekodud ,kus tööjõudu napib,need kes teisi hooldavad on ise enamuses juba vanemad inimesed ,palgad armetud ja seda tööd ei suuda igaüks teha.Noored sellist tööd ei tee.Sageli ühe inimese töökoomus on kakskümmed hoolealust ,paljud lamajad ,kes ise ei tee midagi,osal puudub mõistus.Sellises olukorras peab olema suppertegia,et ühtki kaebust ei oleks.See on nii ja midagi pole teha.Kuni inimene ise veel liigub,saab ta ka hooldekodus hakkama.Aga sinna tuuakse ikka need kellega kodus pole enam hakkama saadud.Kurb on see viimane vaatus.

j
Juula/ 12. november 2015 12:01
Tütar ise arst ja suuda ema hooldada?
j
Juulakene/ 12. november 2015 14:44
Saan aru, et arst käib tööl, ta ei saa ju ema kaasa võtta!
h
Hetk/ 12. november 2015 11:55
Lamatis näitab väga halba hooldust. Riik peab lahendama voodihaigete probleemi, kuna igal abivajajal on õigus saada hooldus/põetusteenust oma kodus temale vajalikul moel. Voodihaige ei pea kannatama lamatiste valu (mädaneb elusalt). Meie, tervete inimeste kohus on panna riik täitma oma kohustust.
e
,/ 12. november 2015 12:14
ei ole nii ka, et lamatis näitab väga halba hooldust. ma ütleks küll, et lamatiste puudumine näitab väga head hooldust, sest lamajatel on verevarustus vilets, nahk on vanainimesel õrn ja kuiv. pole midagi ennekuulmatut, et lamatised tekivad. kui aga neid ei teki, siis see näitab väga head hooldust.
t
Tuleb,/ 12. november 2015 13:10
keerata lamajat ka külgedele ja patjade najale istuma panna.Pole ühtegi vabandust kui juua ei anta, toit on kehva, ei pesta korralikult, mähkmeid vahetatakse harva, sest raha ju hoitakse kokku, õde ei kontrolli, juhataja ei hooli ,ei töötajatest ega hoolealustest, kes ränka raha peavad maksma ja töötajad vähe palka saavad , kuhu see raha läheb?Oled noor või vana, mees või naine kui seda tööd teed, siis Sa vastutad selle vanuri eest.Süda peab olema sees, õige koha peal.
N
;;/ 12. november 2015 14:42
No väga hea hooldus näitab, et nahk ei ole nii õrn ega kuiv...
k
kolm/ 12. november 2015 14:43
kõik õige.
aga kust võtta neid imelikke inimtüüpe, kes teeks selle väikese raha eest seda tööd. koristaks ja kasiks.
nii kerge on öelda, et süda peab sees olema, õige koha peal. kui paljudel on süda siinkirjutajatest õige koha peal ja et see süda ei läheks seda tööd tehes sõna otseses mõttes pahaks.
mis kõige kummalisem-
kui leidubki inimesi, kes teevad seda tööd hästi ja hingega, siis imestatakse ikka, et kuidas sa suudad seda tööd teha. või et miks sa teed seda madalapalgalist tööd. sellise küsimuse juures tunned endki nagu mingi friik. on ju sama eest palju lihtsamaid ja puhtamaid ja vähem energiat nõudvaid töid.
k
KEHVA/ 12. november 2015 14:45
k
12. november 2015 14:53
Kas see igakuine raha mida makstakse hooldekodule vöi vanadekodule, ei tasuks maksta hoopis kodusele hooldajale.
a
arinjel/ 12. november 2015 16:04
Lamatis näitab see, et puudub asendravi st 2-3 tj pööramine!!!!
k
12. november 2015 18:19
Küll on hea õpetada. Kas oled nõus tulema vabatahtlikuks hooldusesse?
t
tiia/ 12. november 2015 14:21
Me kahjuks ei ela Soomes, kus riik hooldab igat inimest , kes vajab hooldust. Meil kehtib teine kord. Meil peavad lähedased hooldama. Abikaasad, lapsed vanemaid ja vanemaid lapsi. Kui ikka tütar arst ja ema haige, oleks ikka pidanud emal rohkem silma peal hoidma. Samas on ka võimalus koduhoolduseks. Jah, me oleme vaene riik. Katsuma aga ikka endid ise ja samuti ka lähedasi ise i aidata.
v
vasak/ 12. november 2015 11:54
kas te oleta saanud aru, miks on hooldushaiglas olukord nii halb? kas asi on töötajates või töö korralduses? kui on laisad töötajad, ei saagi midagi head tulla. ja kui on hooldada liiga palju haigeid, siis ka ei saa head tulla.
kui hooldatav on kodus, on temaga palju tegemist. sööta, mähkmeid vahetada, pesta, pöörata. kodustele on see suur koormus. aga kodus on üks hooldaja ühe haige kohta.
haiglas langeb ära küll söögi tegemine ja pesu pesemine. aga muu on sama. kui aga haiglas on ühele hooldajale 10 haiget.... siis ta ei jõuagi kõike teha. sel juhul ta saab oma 12 tunnise valve jooksul kulutada igale haigele u tund. ja ülejäänud 11 tundi peavad haiged ise hakkama saama.
j
jep/ 12. november 2015 11:12
mis vahe meie oma inimestest, peaasi, et saame raha anda pagulaste jaoks ja neid lobjakaid siia tassida ja siis neid kätel kanda, toita ja katta ja võimaldada nende nutitelefonidesse kiiret netti.
s
12. november 2015 12:02
seega pagulased meil juba ammu on saabunud, miks sina vaikisid ja midagi ei rääkinud
p
Pagulased ..../ 12. november 2015 19:26
....hooldekodudesse tööle !
t
tegelikult/ 12. november 2015 11:05
Tegelikult on Tartus hooldekodu/ õendushooldus teema ikka vägaväga hull, ma olen lähedase tõttu seal iga päev 2, vajadusel 3x päevas käinud, ma ei suuda siiani sellest veel rääkida, aga kui toibun, luban et kirjutan raamatu, see kõik lihtsalt vajab avalikustamist, asi on käest ära, täielikult kontrolli alt väljas! Kuigi ma oma lähedast enam tagasi ei saa, kahjuks
p
poolt!/ 12. november 2015 11:10
palun kirjuta tõesti, võimalusel koos nimedega. tean iru vanadekodu kohta sama, kui rõve on seal suhtumine vanainimestesse, see on kohutav.
e
ewe:/ 12. november 2015 11:16
Tunnen kaasa sulle ja tean, mida tunned...olen ka mõelnud, et miks peab keegi selliselt oma elupäevad lõpetama!? Riik loobib mõtlematult raha, aga hooldajatele väärilist palka maksta ei raatsita- küll siis saaks valida ka personali, kes tõeliselt haigetest hooliksid...
m
Mis on parem?/ 12. november 2015 11:28
Kas eutanaasia või Eesti hooldekodus kuude kaupa surma eel alandust ja hoolimatust taluda? Igal juhul olen esimese poolt. Eutanaasia tuleb seadustada!
n
N B !/ 12. november 2015 13:38
eutanaasia tuleb seadustada alates 30 aastastest ja seda kohe esimesel avalduse esitamise tunnil,seda vajavavad vähemalt momendil juba pooled riigis olijad.
m
mari/ 13. november 2015 09:47
See olukord ei ole ainult hull Tartus vaid ilmselt üle vabariigi. Olen väga hästi kursis Valga hooldekodu-´ja õendushooldusega. See on üle mõistuse. Vanurid, kes ise ei suuda süüa, eriti insulti põdenud, no mitte keegi ei küsigi vaid toit lihtsalt viiakse ära. Oli mis oli see nii kirutud veneaeg aga mitte ühtegi insuldiga haiget ei visatud haiglast õendushooldusse, kus puudub igasugune inimlik hoolitsus ja eeskätt minimaalne ravi. Personaalist küll seal puudust pole. Igatahes kohvitamas oma eraldi ruumis on neid ikka hulgim, samas kui vanurid paluvad juua ja mitte kedagi pole , kes ulataks neile klaasi vett.
k
Keila hooldushaigla/ 12. november 2015 11:03
Minu tädi oli seal ja kõik oli väga hästi korraldatud. Käisin teda üle päeva ja suvalistel aegadel külastamas , kordagi ei märganud ei tema enda ega kellegi teise unarusse jätmist. Tänud neile naistele, kes seal pisku tasu eest seda rasket tööd teevad !!!!
j
Jaa/ 12. november 2015 11:10
...Et käisid kõik hoolealused läbi?
a
Aga mida te siis tahate?/ 12. november 2015 10:51
Kui riikliku AS Hoolekaneteenused juht on indiviid, kes ei suuda isegi oma sugu määrata, ka alasti ja peegli ees ja ei tea, kas ta om Maarja või Maario- mida te siis soovite?
Asju on pandud "juhtima" tegelased,kellelon nii suured probleemid oma identiteediga ja ainus nende vajalikkus seisneb nende kuulekuses, sest nad teavad, et mujal nad oma probleemidega hakkama ei saaks ja oleksid töötud.
Riigiametis on tähtis ainult kuulekus, muud võimed on täiesti sekundaarsed.
Selle nahka riik läinud ongi.
m
Mida/ 12. november 2015 11:09
Seleta lahti oma kuulekus; kes keda kuulama peab. MÕLEMAD POOLED oleksid PUUDEGA, KEDA KUULAMA PEAKS JA KES KUULAB, KÄSU PEALE!
m
12. november 2015 11:16
Mis see sugu puutub asjasse!? Või naiste ja meste töövõime ja inimlikus erineb?
i
Irw/ 12. november 2015 11:30
Ma küll ei näe kirjutatus, et sugu on mõeldud. Erinevad pooled ei ole erinev sugu, kulla inimene! Erinevad pooled on antud juhul käskija ja käsuandja.
l
loe tähelepanelikumalt/ 12. november 2015 12:04
"Kui riikliku AS Hoolekaneteenused juht on indiviid, kes ei suuda isegi oma sugu määrata ..."
a
aga/ 12. november 2015 13:20
mis vahet on, kas ta on naine või mees, kui käitumine ja väärtushinnangud on identsed?
m
memm/ 12. november 2015 10:51
Minu tädi on Valgas hooldekodus (Valga haiglaga samas majas) ja kurdab, et "paar korrust allpool oli söök hoopis teine ja arstid käisid kogu aeg", aga nüüd... Köök sama ja arstid/õed samad majas liiguvad = ei ole saamatut ekstrapersonali hooldekodu jaoks palgatud? Tädi on endine meditsiinitöötaja. Mõtlen: kui palju suguvõsa peaks maksma, et saaks sama elu-olu kui oli raviosakonnas? Hooldekodu hinnakiri olemas, aga see summa ilmselt ei ole piisav, et saaks inimväärse vanaduspõlve, kui ise enam ei jaksa;)
n
naisuke/ 12. november 2015 11:12
Seal on ka paljud asjad käest ära jah, olen selle kohaga kursis olnud ja ise näinud nii mõndagi, mida ei oleks näha tahtnud.
n
12. november 2015 20:59
Nõstun Teie arvamusega ,sest tean kuidas seal olukord oli ,kuna minu ema oli samuti seal hoolealune ja täpselt sarnaste vaevustega . Meie juhtum viis siiski kurvale lõpule . Tean ,et töö on raske aga seal peaks ikka töötama sellised inimesed kes on oma töös südamega ja hoolivad kui oma pere liikmest mitte aga .... ja veel sellises kohas peaks ka olema kohapeal meditsiiniline järelevalve mis juba 2 aastat puudub .

n
naisuke/ 12. november 2015 10:45
Veel lubas keskus korvata Võnnu haigla arve, kuni patsiendi suur lamatise haav on kinni kasvanud.
Mida see lause tähendada võiks? Kas haav kasvas kinni või kasvab peale surma või kolmas variant?
s
see loomulik/ 12. november 2015 10:42
nii tehakse kõikjal,surevad kiiremini ... pagulastele ka raha vaja ...
n
nii tehakse kõikjal/ 12. november 2015 11:14
St pagulase armee meil elab juba aastaid? Kus kohas?
s
skoor alt poolt ei valeta/ 12. november 2015 12:07
Vastavalt skoorile näed ju ise, rahvas räägib - pagulased seni pole olnud probleem, nii et ära soni pagulaste rahadest, mammi rahad nendele ei läinud
a
Aarne/ 12. november 2015 10:25
Just selline elu ootab meid kõiki ees.Kui teed tööd oled vajalik ja kui pensioni aeg kääs siis proovitakse sust kiiresti lahti saada.Et rahva meeleolu tõsta siis sellised inimesed ei tohiks seal töödata vaid kõik peaks pikka puuga miema ajama.Küll seal kõik teasid mida majas sünnib.
n
naisuke/ 12. november 2015 10:41
Kust saada nii pikka puud, et kõik taolised töölised minema ajada?
h
hooli endast juba noorest peast/ 12. november 2015 10:46
Tegelikult selline olukord üldse ei tohiks tekkida, et sa lamad hooldekodus
s
soh/ 12. november 2015 11:14
Et Sina siis hoolid endast kohe niiväga, et ei jää vanakski? Või näed kogu tulevikku ette- et ei jää kunagi vanaks, abituks ega üksi?
h
hoolingi/ 12. november 2015 12:12
Vanaks me jääme kõik, aga vanaduse tõttu surevad vähesed, paljud end käest ära laknud 50-d juba vanad ja haiged (näide kas või see sama keha muutmise saade), aga 80 -d kapavad ringi, reisivad ja käivad jooksmas, ujumas, tantsivad, laulavad jne
m
12. november 2015 12:13
miks kohe üksi, vanaproua ju pole üksi
j
jaa/ 12. november 2015 13:24
Saates oli naine alles 42, mitte 50, aga seda enam...
t
tjah/ 12. november 2015 14:29
võrdluseks, sajast keskkooli lõpetanust kuldmedali saab vast üks, sajast pensionärist kappamas jooksmas tantsimas samuti vöimeline vaid üks...kas need ülejäänud 99 peavad nüüd häbenema
e
eelmisele/ 13. november 2015 19:13
sest üksikud ka satuvad hooldekodusse- ise teemat ei hoomanud?
t
Tuleb,/ 12. november 2015 10:16
kohtusse kaevata ja asjaosalised, alates juhatajast vastutusele võttaKas med.töötaja on pime, kes seal töötab?Juhataja vastutab ja kontrollib kõike,mis majas toimub.Kas sotsiaalministeerium hakkab kord tööle ,kontroll,kontroll puudub täielikult nendes asutustes ja sealne toit, kes kontrollib?
k
Kas teate.../ 12. november 2015 10:06
...see on jäämäe ülemine tipp...
n
naisuke/ 12. november 2015 11:32

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee