Eesti uudised

HALB UUDIS: Eesti majanduskasv oodatust väiksem (3)

Õhtuleht.ee, 11. november 2015 11:00
Foto: Reuters / Scanpix
Eesti majanduskasv aeglustus teise kvartali 1,9 protsendilt kolmandas kvartalis 0,5 protsendini ja kasvu piduriks oli peamiselt seisak tööstuses ja kaubanduses.

Tööstuse tootmismahtude tagasihoidliku kasvu taga on madal välisnõudlus. Nõudlus Eesti kaubanduspartnerite turgudel kasvab sel aastal varasemast aeglasemalt, kuna majanduslangus Venemaal süveneb ja ka Soome majandus vaevleb endiselt kriisis. Ka Leedus on majandusaktiivsus sel aastal oluliselt aeglustunud tänu probleemidele idaturul, selgus Swedbanki ülevaatest.

Hea uudis on aga see, et majanduskasv peaks järgmisel aastal kiirenema, sest Eesti peamiste kaubanduspartnerite majanduskasvu hoogustumine suurendab eksporti.

"Välisnõudluse tugevnemine ja madalad intressimäärad soodustavad investeeringuid. Majapidamiste reaalne ostujõu kasv 2016. aastal aga mõnevõrra aeglustub. Seetõttu pidurdub ka tarbimise kasv. Positiivne on see, et majanduskasv muutub tasakaalulisemaks – tarbimise panus majanduskasvu väheneb ja ekspordi tugi suureneb," seisis panga ülevaates.

Samal teemal

20.10.2015
IMF hoiatab: järsk miinimumpalga tõus ohustab Eesti konkurentsivõimet
19.10.2015
VIDEO | IMF prognoosib Eestile lähiaastaiks kuni 3-protsendilist majanduskasvu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee