Eesti uudised

Riigi uut lennufirmat juhivad endised Estonian Airi kosilased (6)

Karoliina Vasli, 11. november 2015 07:00
UUS KATSE: Estonian Airiga läks nagu läks, aga pühapäeva hommikul väljus esimene Nordic Aviationi lend suunaga Tallinnast Amsterdami. Magnus Heinmets / Nordic Aviation Group Foto: Magnus Heinmets / Nordic Aviation Group

Riigile kuuluva uue lennu­ettevõtte Nordic Aviation Groupi eesotsas on ka endised Infortari juhtivtöötajad Jaan Tamm ja Ahto Pärl. Kelle käes on ikkagi hoovad? Pärl toonitab, et Infortaril puudub igasugune mõju Nordic Aviationi tegevuse üle.

Mullu teatas laevaettevõtte Tallink aktsiate suurim omanik Infortar, et omandab Estonian Airis enamusosaluse, kui Euroopa Komisjon lennuettevõttele antud riigiabi seaduslikuks tunnistab. Plaan oli vähemasti avalikkuse silmis aktuaalne veel sellel sügiselgi.

Nüüd on Estonian Air minevik ja eestlasi lennutab alates möödunud pühapäevast valitsuse otsusega asutatud ja sajaprotsendiliselt riigile kuuluv lennufirma Nordic Aviation Group (NAG). Mis seob nii-öelda värsket lehte ja Estonian Airi endist kosilast Infortari? Tasub vaid vaadata juhatust. Oktoobri esimeses pooles sai senisest ASi Infortar tegevdirektorist Jaan Tammest Nordic Aviation Groupi (NAG) juhatuse esimees. Infortarile kuulunud kirjastuse Vaba Maa juhist Ahto Pärlist aga omakorda juhatuse liige.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.11.2015
LENNUD LÕPETATAKSE: SAS sõi Nordic Aviationi Kopenhaageni liinilt välja
11.11.2015
Ratas Estonian Airist: valitsus ei tohi kunagi Eesti inimeste rahaga niisama katsetada
11.11.2015
Estonian Airi töötajad asutasid personalirendi ettevõtte
10.11.2015
President Ilves: Estonian Airi töötajatele hüvitise maksmata jätmine on mõeldamatu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee