Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Marge Sillaots 10. november 2015 18:14
Õhtuleht kirjutas täna Egiptuses hätta jäänud Lauri Viiknast ja teistest reisijatest, kellele väidetavalt välisministeerium infot ei jaga. Ministeeriumi teatel on nad Egiptusse reisimise eest hoiatanud juba möödunud aastast.

"Välisministeerium annab hinnanguid ja soovitusi reisihoiatuste osas, aga ei saa kellelgi lendamist või reisimist keelata. Otsuse reisikäitumise osas teevad inimesed ja reisiettevõtted ise. Puhkusepaketi reisiteenust pakkuvatel turismifirmadel lasub muuhulgas vastutus oma kliendid kodumaale tuua ning informeerida oma kliente võimalikest reisiplaani muudatustest," teatab ministeerium.

Juhul kui turismifirma korraldatud reisil hätta jäädakse ning firmalt abi ei saada, on reisijal võimalik pöörduda konsuli või välisministeeriumi poole. Välisministeeriumi ööpäevaringse valvetelefoni number on +372 53 01 9999.

"Selge on see, et reisiplaanide tegemisel tuleb arvestada erinevate asjaoludega, ka näiteks julgeolekuohtudega või ebastabiilse poliitilise olukorraga sihtriigis. Meie reisiinfo hoiatuste skaala järgi on Egiptuse kohta tervikuna möödunud suvest saati soovitus võimalusel vältida sinna reisimist, eriti teatud piirkondi. Eelmisel nädalal lisasime soovituse vältida võimalusel reisimist läbi Sharm el Sheiki lennujaama. Välisministeerium ja Eesti saatkond Kairos jälgivad olukorda väga suure tähelepanuga, suheldes sel teemal aktiivselt Egiptuse ametivõimudega ning partneritega Euroopa Liidus."

Ohutuse eesmärgil soovitatakse täielikult vältida reisimist Põhja-Siinaile ning kõikidele kõrbealadele Niilusest läänes. Linnades, s.h. Kairos, säilitada külastamisel ettevaatlikus, eriti massimeelavalduste ja -kogunemiste korral ning neist eemale hoida. Reise kuurortidest välja teha ainult turvatud konvoides.

"Võimalike terrorirünnakute sihtmärgiks on eeskätt Egiptuse julgeolekujõud, eriti politseijaoskonnad ja politsei ning sõjaväe kontrollpunktid. Kohapeal juhinduge kohalike ametivõimude juhistest," lõpetab ministeerium.