Vene armee laulu- ja tantsuansambel Pariisis 23. oktoobril 2015.Foto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 10. november 2015 16:05
Kirjade järgi peaks kuu aja pärast Tallinnas kontserdi andma Vene armee A. V. Aleksandrovi nimeline laulu- ja tantsuansambel. Kontserdi toimumise ümber laperdab aga paks kahtluse- ja saladuseloor – pole teada ei kontserdi toimumise kohta, kindlat kuupäeva ega ka korraldajat. Läti on Aleksandrovi-nimelise ansambli kontserdi tühistanud, Eesti võimud pole veel otsustanud, kas öelda kuulsa ansambli esinemisele "ei" või "jaa".

Aleksandrovi-nimelise ansambli kontserdiga seonduvat uuris venekeelne uudisteportaal Vecherka. Piletilevist pileti ostmine Vene ansambli kontserdile ebaõnnestus.
"Praegusel hetkel meil lihtsalt antud ürituse kohta teave puudub," sõnas Piletilevi projektijuht Kert Ritso Vecherkale. 

Ansambli kontserti ei ole ka ühegi kontserdilava programmis. Nordea peadirektor Aivar Sirelpuu kinnitas, et Aleksandrovi nimelist ansamblit neil märgitud ei ole. "Meil pole nendega lepingut ja mul puudub nende kohta informatsioon. Meie pakume vaid esinemiskohta, mitte ei organiseeri kontserte," teatas Sirelpuu. Ansambli kontserti ei toimu ka ei Vene kultuurikeskuses, Tondiraba jäähallis, Saku Suurhallis ega ka Tallinna Lauluväljakul.

Seejärel helistas Vecherka reporter Moskvasse otse ansambli korrapidajale (neil on seal ka selline ametnik! – toim), kes vastas, et tema ei valda sellist informatsiooni ja kui isegi valdaks, siis ei saa ta seda jagada. Pärast seda, kui õnnestus ühendust saada ansambli administraatori Viktor Kadinoviga, ütles ta, et tal puudub üldse informatsioon kontserdi kohta Tallinnas ning soovitas pöörduda ansambli pressisekretäri poole.

Pressisekretär Valentina Maksimova teatas, et seni ta ametlikku paberit kontserdi ärajäämise kohta pole saanud ning ta ei tea sellest midagi. "Graafikus on Tallinna kontsert 10. detsembril, kuid selle toimumise koht ning ka korraldaja Tallinnas on teadmata." Maksimova soovitas pöörduda Venemaa kaitseministeeriumi poole. Möödunud neljapäeval ministeeriumile saadetud küsimustele pole veel kommentaare saadud.

Teadmatuses on ka Vene Föderatsiooni saatkonna Eestis nõunik Jevgeni Verlin, kelle sõnul ürituse toimumine sõltub üksnes Eesti võimudest, kuivõrd Eesti siseministeerium seostab seda üritust ohu ja riskidega Eesti jaoks. Viimast on kinnitanud Eesti siseministeeriumi asekantsler Erkki Koort.

Eesti siseministeeriumi pressinõunik Toomas Viks ütles Vecherkale, et ministeerium ei ole veel otsust vastu võtnud, kas keelata või lubada ansambli esinemist, ja ka ansambel ise ei teata, kas ta üldse Eestisse tuleb. Viksi sõnul on siseministeeriumile teada seni ainult ürituse toimumise kuupäev ja ei midagi enamat.

Viks üllatas Vecherkat hoopis oma küsimusega, uuride, kas toimetusele on teada, kes Tallinna üritust korraldab, sest siseministeeriumil see teave puudub. 

Teadmatuses on ka kultuuriministeerium, kuna kontserdikorraldajad pöörduvad ministeeriumi poole vaid probleemidega. "Selles küsimuses pole keegi pöördunud, ministeerium ei kavatse ansambli esinemist keelata," ütles kultuuriministri välissuhete asejuht Madis Järv.

Läti kaitseministeerium keelas Vene armee laulu- ja tantsuansambli sisenemise Lätisse, põhjendusega, et sõjaline koostöö Venemaaga on katkenud. Otsust toetas ka Läti kultuuriminister.

Tänavu augustis ütles Eesti Vabaerakonna liige Sergei Metlev, et A.V. Aleksandrovi nimelise ansambli kui nõukogude sõjapropaganda instrumendi sisenemine Eestisse tuleks keelata. Imagoloog Linna Priimägi teatas, et rahvuslik kunst ei pea kõigile meeldima ning sellele kontserdile ei tasu minna.

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

Triin 11. november 2015 08:50
Ukraina sündmuste valguses ei tohiks seda koori siia lasta,ülistavad ju nad oma lauludes Krimmi okupeerimist.See on propaganda kollektiiv,ükskõik kui kõrgel kunstilisel tasemel on nende laulud.Siiani pidasin Pevkurit pisut targemaks,aga nüüd pidin ka temas pettuma,eestlased seda agitbrigaadi siia ei soovi,ehk ükskordki arvestate meie soovidega.Läti,Leedu on suutnud selja sirgeks lüüa,meie poolpunased-sinimustvalged ,aga mitte,ikka kiigatakse kartlikult Kremli poole.
Häbi on !! 11. november 2015 11:15
Kuidas selline mõnitus on organiseeritud! ??? Kes on selle taga ???
tom 11. november 2015 06:42
kommunistid on riiki-EESTIT-juhtimas,ameerika söjardid marsivadeesti pinnal,agavenekeelset laulu ei tohi kuulata?tehakse venekeelseid tv-kanaleid,,,-milleka? kas on EESTI VÖI IKKA VEEL KOMMUNISTLIK KORD???????????????????????????????????????????????
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS