Eesti uudised

Kes võidaks, kes kaotaks, kui poed suletaks varem? (132)

Teet Teder, 9. november 2015 07:00
AGA KUI OLEKS PIIRANGUD? Tööpäeval kell 18 tehtud pildil on poeesine autosid täis ja riiulite vahel käib vilgas ostmine. Kui palju oleks ostjaid siis, kui teataks, et nelja tunni asemel on pood veel vaid kaks tundi lahti?Foto: Tiina Kõrtsini

Kell on 21.30. Suur ostukeskus särab tuledes, aga ostjaid on vähe. Kulub elekter, kulub raha. Kaubanduskeskuste juht ja teenindajad leiavad, et selliselt pole vaja keskust lahti hoida, konkurentsis võistlevad poeketid ei taha aga reguleeritud müügiaegadest midagi kuulda. 

Tallinna Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits tegi ettepaneku, et kaubanduskeskuste lahtiolekuaega tuleks seadusega reguleerida, sest on täiesti ebainimlik, kui kaua poed Eestis lahti on. "Kes neid keelab," ütleb seepeale Tallinna ülikooli majanduse dotsent Peedu Zeiger.

Mure on Pärnitsa sõnul selles, et kokkulepet konkurentidega ühiselt kindlal kellaajal poed kinni panna ei saavutata. Kui viis kaubanduskeskust paneb näiteks pühapäeval kell 18 poe kinni, aga üks ei pane, siis saab see üks konkurentsieelise. Pärnitsa sõnul on vaja riigi sekkumist. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.11.2015
Kolmeaastane juveliir, kahene laenuhai – Eestis teevad äri isegi tited!
03.11.2015
Seisukoht | Pood kinni?
03.11.2015
Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits: poed tuleks õhtul varem kinni panna

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee