Foto: Aldo Luud
Henn Põlluaas, EKRE fraktsiooni aseesimees, väliskomisjon 8. november 2015 20:58
Euroopat uputava massiimmigratsioonilainega on meie naaberriiki Soome saabunud juba ca 18 000 migranti, sest Lähis-Idas teatakse, et sealsed vastuvõtutingimused on soodsad ja peaminister pakkus sisserännanuile oma kodu. Aasta lõpuks ennustatakse kuni 50 000 migranti, kelle peale kuluks kahe aastaga üle miljardi euro. Juba täna ei ole neid kuskile panna. Arutuse all on toetuste vähendamine ja piiri sulgemine. Mitu riiki on seda teinud, isegi Saksamaa, kes immigratsioonitulva vallandas ja solidaarsuse loosungi all nüüd teistelt tagajärgede kandmist nõuab.

Soomes on alates immigratsioonilaine algusest kasvanud hüppeliselt isiku- ja varavastaste kuritegude arv, seksuaalne ahistamine ja vägivald. Soome politseiamet andis korralduse varjata meedia ees kahtlusaluste pagulasstaatust.

Kuigi politseipatrullide arvu on suurendatud kõikjal, kuhu immigrante on saabunud, on olukord halvenenud. Pagulaskeskustes toimuvad eri riikidest ja usu või usulahus olevate immigrantide kaklused. Neid ühendab vaid rahulolematus Soome toiduga, elamiskohaga ning nõue saada rohkem raha.

Hiljuti laiendati Soome kaitsepolitsei volitusi seoses informatsiooniga värbamis- ja terroriaktsioonidest, mida plaanivad immigrantidena sisse imbunud ISISe terroristid. Kasvanud korrakaitsekulud on märkimisväärsed. Elanike julgeoleku ja turvalisuse tagamiseks on mitmes Soome linnas tekkinud omaalgatuslikud kodanikepatrullid.

Kuid Soome ei ole erand, sama on olukord kõikides Euroopa riikides, keda massiimmigratsioon on tabanud. Küsitluse põhjal peab enamik migrante koraani ja islamireegleid tähtsamaks kui Euroopa riikide seaduste järgimist. Uskmatusse ja moraalitusse Euroopasse ei tulda sulanduma ega enda tavadest või religioonist loobuma.

Loomulikult ei käi eeltoodu kõikide immigrantide kohta, kuid riskidest ja negatiivsetest aspektidest tuleb rääkida. Poliitikud on sallivusrünnakul – kõik, mis ei kattu nende seisukohaga, on sallimatus, vale ja populism. Meie ametnikel pole võimalik selgitada, kas need on sõjapõgenikud, majandusmigrandid või ISISe terroristid, sest andmebaase pole ja järelpärimisi lähteriikidesse ei tehta. Tulijatel pole dokumente, kõik räägivad kannatustest ja sõjakoledustest. Võidab see, kes legendi usutavamalt esitab. Aidakem tegelikke hädalisi nende lähteriikides, see on kümneid kordi tulemuslikum.

Väide, justkui suudaks Eesti vältida teiste Euroopa riikide probleeme ja vigu, on soovmõtlemine ja rumal. Saksamaa tööminister kinnitas, et vaid 10% immigrantidest saab  hariduse ja kvalifikatsiooni puudumise tõttu tööle rakendada.

Nendest asjadest rääkimine ei ole hirmutamine, vihakõne ega rassism. Küll on aga  mahavaikimine, diskussiooni asendamine sildistamisega ja valed need, mis paljastavad sallivuslaste sallimatust meie enda inimeste vastu. Euroopa Liidust peale surutav massiimmigratsioon muudab Eestit jäädavalt.

Selmet tagada Euroopa välispiiride kaitse, plaanib komisjon juba uut, veelgi suuremat migrantide jagamist ja ennustab järgmiseks aastaks kolme miljoni immigrandi Euroopasse tulekut. Loomulikult ka nende perekonnad.