Jaan PillesaarFoto: Mihkel Maripuu / Postimees
Ärileht/Õhtuleht.ee 7. november 2015 21:03
IT-firma Helmes omanik Jaan Pillesaar küsib seoses uue riikliku lennufirma Nordic Aviation Groupi turule tulekuga oma arvamusloos, et miks BMI, Trade Air, NextJet, Carpatair ja Adria Airways ise lennuühendusi ei saaks pakkuma tulla ja millist väärtust lisab sajaprotsendiliselt riigile kuuluv vahendaja, kelle kaubamärki ei tunne mitte keegi?

"Tundub, et Reformierakonna vajadus transpordiäri kontrollida ja omadele hüvesid saada on nii suur, et selle kõrval ei oma mingit tähtsust maksumaksja raha majanduslikult mõistlik kasutamine. Või arvab keegi tõesti, et 10 aastat pealemaksmist uues juriidilises kehas kuidagi teistmoodi olema hakkab?" arutleb Pillesaar.

"Transporditurul ei ole turutõrget ja seega ühtegi põhjust, miks peaks riik seal osalema. On rumal jutt, et erakapital ei taha Tallinna lennuliine teha," märgib IT-miljonär lisades, et iga päev lendavad Tallinna, Stockholmi, Londoni ja veel paljude linnade vahel terved lennukitäied inimesi.

Refereeritud artikli täistekst Delfi Ärilehes.

Valitsuse otsusega asutatud ja riigile kuuluv lennufirma Nordic Aviation Group alustab koostöös viie Euroopa lennufirmaga reisijate teenindamist alates 8. novembrist kaheksal lennuliinil: Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse.

Esimene Nordic Aviationi korraldatav lend väljub 8. novembri hommikul kell 6:50 Amsterdami.

Nordic Aviation on hetkel vaid lendude tellija, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi. Lende teostatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airways reeglid.

Samal teemal

Kommentaarid  (78)

KÕIK REFORMIERAKONDLASED ON VARGAD 10. november 2015 07:51
njah 9. november 2015 11:41
Kas mitte artiklis arvamuse avaldaja ise ei valinud reformikaid, et keserakonnast pääseda. Ühel suurärimehel peaks ikka ettenägelikust piisama ja mitte siin nüüd virisema. Aga ju jäi ise vist mingit tükist ilma, siis ju kiputakse selliselt näpuga näitama.
ega Eestis 9. november 2015 18:06
ei tohi jah arukat juttu rääkida? Mina olen vaene penskar ja arvan sama. Kui oli pangakriis, siis riik kiitis seda, et Eestis oma panku polnud, muidu oleks pidanud maksumaksja rahaga panku toetama, aga nüüd kõlbab küll sadu miljoneid tuulde loopida?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS