Eesti uudised

Pevkur: politseinike ja piirivalvurite palgatõusuks on vahendid olemas (24)

Õhtuleht.ee, 7. november 2015 09:04
Hanno PevkurFoto: Aldo Luud
Eile õhtul Pärnus toimunud Eesti politsei ja piirivalve aastapäeva pidulikul kontsertaktusel rõhutas siseminister Hanno Pevkur politseinike ja piirivalvurite erilist rolli meie riigi julgeoleku tagamisel ja ütles, et järgmise aasta eelarves on planeeritud vahendid politsei- ja piirivalveameti palgafondi kasvuks.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul eraldatakse järgmise aasta riigieelarvest palgatõusuvahendeid vaid neljale valdkonnale, milledest üks on ka sisejulgeolek ja turvalisus. "Kui palju konkreetselt ühel või teisel ametikohal palk tõuseb, on PPA juhtide otsustada ja kindlasti on juhtkonnal õigus suunata vahendid eelkõige sinna, kus king kõige rohkem pigistab," lisas Pevkur.

Eelarvet laiemalt kommenteerides ütles Pevkur, et siseministeeriumi tuleva aasta eelarve prioriteediks on piiriturvalisuse suurendamine. „Kuigi alati tahaks rohkem, võib järgmiseks aastaks planeeritud vahenditega siiski jääda rahule - meie järgmise aasta kogueelarve kasvab pea 10%. Eraldi piiri väljaehitamiseks on planeeritud 20 miljonit eurot, millele lisanduvad välisvahendite toel soetatavad uued maasturid, veesõidukid, droonid, radarid ja veel palju muud," märkis Pevkur.

Samal teemal

19.11.2015
Palgaralli kogub hoogu ja ohustab majandusarengut
17.11.2015
Politseinike ja päästjate palgatõus tuleb varem väljalubatust väiksem?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee