Eesti uudised

Läbipõlenud noor naine: iga päev mõtlen, et äkki ajab ­ auto mu alla ja saan lõpuks puhata

Teele Talve, 7. november 2015 08:00

69 KOMMENTAARI

v
vw/ 12. november 2015 20:24
KALLID INIMESED ÄRGE LOOTKE ET PEALE TEIE SURMA HAKKAB TEIL PAEM..PIGEM 100 KORDA HULLEM...TE TAPATE OMA KEHA KUID MITTE HINGE TEIE HING ON VÄSINUD -KEHA POLE SELLES SÜÜDI ..MIKS TAPPA SEE KES POLE SÜÜDI TEIE HINGERAHU PÄRAST ,,,TAPATE KEHA POLE TEIL LOOTUSTKI HINGERAHU SAADA ..TE JÄÄTE OMA PROBLEEMIDEGA EDASI KUID ILMA KEHATA ...KUIDAS SIIS TE SAATE OMA PROBLEEME LAHENDADA KUI TEIL POLE KEHA MILLEGA TEGUTSEDA ...KEEGI TEINE EI LAHENDA TEIE PROBLEEME ..JA NII JÄÄTEGI OMA HINGEVALUGA KUID ILMA KEHATA..POLE PÕRGUT MAASEES ...EGA PARADIISI TAEVAS ...SEE ON TEIE HINGES ...LOOGE ENDALE PARADIIS JA HINGERAHU ... NII KAUA KUI TEIL ON KEHA ..PEALE TEIE KEHA SURMA EI SAA TE LUUA PARADIISI OMA HINGES ...SEE MIS TE ENDALE LÕITE HINGES ELUJOOKSUL ... SEE JÄÄB KA PEALE TEIE SURMA .. ...... HINGED KADESTAVAD ELAVAID ..TEIE SAATE VEEL OMA HINGEELU MUUTA TEIE HINGEL ON KEHA
t
to mul olid ka sellised ajad/ 12. november 2015 14:59
hmm küsimus on selline,et mis on selle teistega võistlemise mõte? teistest parem ja ,et oleks oma kodu ja oma auto??? eestis elades ei olnud mul oma kodu ja ei olnud ka oma autot. Ülesse kasvades pidin kandma oma vendade või ei tea kelle vanu jalatseid ja riideid. Nüüd olen suutnud ennast ise nii ülesse töötada,et mul rahalisi probleeme ei ole. Kuid mingit teistega võrdlemist mul ei ole kunagi olnud.Kui sa oled ise nii ülesse kasvatatud,et kõik peab sul teistest parem olema siis saan täitsa aru,et sa ise tekitasid endale need probleemid mis sul olid ja ka tulevikus on ning selle kõik annad sa ka oma lapsele või lastele edasi. Se kui kellegil on midagi sinust rohkem või on sinust parem ei tee sinust halvemat inimest.Alati on keegi kellel läheb paremini. Ei tasu minna ja hakata nendega võistlema vaid ela täpselt nii nagu on endale jõukohane. Paraku eestis ei saa sellisel viisil elada,sest terves eestis on üks loll eputamise mood ja üritatakse näida ,et ollakse jõukam kui naaber. Kellele seda jama vaja on huvitav.
m
minul need ajad siis olid/ 12. november 2015 15:21
Just sellest ma räägingi, et ma olen selles augus olnud ja saan aru sellest, mida sellised inimesed, nagu siin artiklis end tunnevad. Juba maast madalast õpetatud teadmine, et pean olema alati teistest pisut parem, aga ei suuda ju. Arusaam, et õnn tuleb ainult läbi selle, kui palju on mul asju ja et minul oleks pisut paremad asjad kui sõpradel.
Minuni jõudis arusaam, mis on minus valesti ja nüüd 10 aastat hiljem ma hindangi hoopis teisi väärtsusi. Kuid see arusaam ei tule üleöö. Selleni jõudmisel on minu ümber jäänud vähem kaaslasi, on olnud valusaid lahti laskmisi, on olnud palju pisaraid. Kuid nüüd ma tunnen, et kõik on paremini. Loomulikult on ka nüüd neid inimesi mu elus, kes üritavad mind samale teele tagasi viia, nagu küsimustega, miks sul ei ole uut elukaaslast, võiksid ikka ka magistri õppe läbi, võiksid ju minna paremale töökohale, aga nüüd see enam ei tõmba mind endaga nii kaasa, kui nooremana.
Ma loodan küll, et ma oma lapsele selliseid ennast hävitavaid tõekspidamisi eluks kaasa ei anna.
m
Mul olid ka sellised ajad./ 12. november 2015 09:50
Tagasivaadates päris jube ja kurb. Olin samuti 20ndate keskpaika jõudmas. Tahtsin ainult puhata, lihtsalt magada oleks tahtnud, aga ei saanud. Kogu aeg see väline surve mitmest suunast. Peab olema oma kodu (ei tohi elada vanemate juures), vaja on oma autot (mitte sõita ühistranspordiga), vaja on käia ühel ajal tööl ja ülikoolis (sest tasuta õppele ei pääsenud ning keegi teine kui ise õpinute eest ei tasunud), vaja olla ilus väliselt (muidu pole ju meeste seas lööki, kui koled salkus ja paksuke), vaja olla sõpradega ja käia igal vabal hetkel väljas (muidu jääd üksi), vaja olla tööl teistest parem (sest suur osa palgast oli tulemuspalk) jne. Ühesõnaga elasin, kui orav rattas ja välja sellest rattast ei pääsenud. Vaja oli ju vastata kogu aeg teiste inimeste ootustele. Puhkust võtta ei saanud, haiguslehte võtta ei saanud (vaja ju maksta kodulaen ja maksud). Mõtlesin ka mina, et no juhtuks midagi (a´la jääksin auto alla), et saaks vaid natukene puhata kogu sellest maailmast. ÕNNEKS ei juhtunud.
Sisemine allakäik oli tohutu, mina tulin sellest siiski ise välja. Ma ei ole enam see, kes 10 aastat tagasi. Ma arvan, et paljud, kellega siis suhtlesin, arvavad, et olen alla käinud, kuid sisemiselt olen siiski leidnud rahu.
Mul ei ole enam sõpru, tulemas on just 35 juubel ja sünnipäevale tulevad vaid vanemad ja õepere ja oma laps. Mul ei ole enam elukaaslast. Ma käin väiksema palgaga tööl. Ma olen loobunud mõttest lõpetada tasuline kõrgkool. Ma ei muretse enam kui kaalule lisandub paar kilokest. Ma ei tunne end halvasti, kui pean minema näiteks poodi ilma meigita. Ma panustan vaba raha lapsega reisimisele ja puhkamisele (käima ujulas, kinos jm lõbutsemas). Ma lähen õhtul magama kell 10 ja tõusen hommikul kell pool kaheksa. Mind ei morjenda see, kui mõne teise töökaaslase töötulemused on minust paremad. Mind huvitab see, mida tunnen mina, mida tahan mina.
Minul aitas muutuda lapse sünd. Tänu sellele ma sain oma oravaratta peatada ja sealt maha astuda. Ütelda ju võib, et väikese lapsega kodus olemine pole mingi puhkus, vaid töö, kuid minu jaoks oli see 1,5 aastat lapsega kodus täielik puhkus, järelemõtlemise aeg, enda muutmise aeg. Ma tegin siis olulisi otsuseid, mis võisid küll hetkel tunduda rasked ja valusad, kuid ma sain aega mõelda sellele, mis on mulle tegelikult elus oluline ja vajalik.
a
aff/ 10. november 2015 18:58
Kunagi oli sama keiss. Lihtsalt töötasin ribadeks ennast kahel kohal. 2 a tablette, võtsin aja maha ja olin korras jälle. Tuleb prioriteedid paika seada, negatiivsed inimesed elust eemaldada ning ennast mitte surnuks töötada.
Tänapäevane "edukusekultus" (kui sa ei ole edukas, võrreldes oma sõpradega facebookis, siis pole sa keegi), sööb noored ära muidugi.
Õpi enda jaoks väikseid eesmärke seadma ning suuremaid väiksemateks jagama ning lõpeta enda võrdlemine teistega ära. Käi kursustel, otsi huvitavat erialast kirjandust, mida lugeda, vaata netist vastavateemalisi videosid jne. Ülikool, kus kursavend tervele klassile töö ära teeb ja kohalikus võrgus laiali jagab testi ajal, ei ole tänapäeval mingi näitaja. Iseõppinud inimesed reeglina püüdlevad sügavuti samasse teemasse niiet lõpptulemus võib isegi pädevam olla kui tahtmist ja huvi on.
Karjäär ning EDU vajab aastaid ehitamist ja püüdlemist, juurdeõppimist ning entusiasmi (või selle puudumisel järjekindlust).
d
Drops/ 9. november 2015 16:17
Tean, mida see tähendab, ainult autojuhtidest on kahju, milles nemad süüdi on?
t
to kogenu/ 8. november 2015 15:12
Sinusuguste juttude pärast kardavadki paljud mehepojad antidepressante nagu vanakurat välku ja piinlevad elulõpuni või teevad enesetapu. Kui väikemees tõesti hakkab streikima siis Sulle teadmiseks, et perearst või hulluarst või telefonitsi pereõde saab välja kirjutada digiretsepti ravimile SILDENAFIL mis muide on väga tõhus ja sugugi mitte kallis, mida võid selle kuuri ajal manustada. Vannun, et super.
ü
9. november 2015 11:59
üks keemiap.sk kõik.õgi oma tablette,aga teised inimesed jäta mängust välja.
a
Aga.../ 8. november 2015 14:27
äkki puhkad ilma autoalla jäämata? Sedamoodi peaks puhkus palju mõnusam olema...
m
MADLI/ 8. november 2015 10:24
Läbikukkumistunne? Vahest on ta seadnud endale liig kõrged eesmärgid, soovib elult liialt palju, on ennast üle hinnanud, üle jõu käivas tegemisi ette võtnud? Unistuste ning reaalsuse lahkuminek? Ületöötamine või valed valikud? Sellisel juhul tuleks oma prioriteedid ümber hinnata.
Auto ette hüppamine on suurim lollus ning väga egoistlik veel pealekauba. Kas ta on mõelnud sellele, millise käki ta sellega autojuhile kokku keeraks? Mõlkis masin on veel väikseim häda. Aga juhi moraalsed piinad ning üleelamised, politseis uurijate juures solgutamine, kohus? Rikuks kellegi teise, täiesti süütu inimese elu ära. Pealegi, auto ette hüppamine võib lõppeda nii nii kui ka naa. Ka pikkade piinade ning eluks ajaks ratastoolisandiks jäämisega. Koos hilisema kahetsusega. On see siis parem?
Issakene, kui on ikka nii väga end tappa vaja, eks tehku seda siis teisi haavamata. Võimalusi on ju palju. End uputada, kusagilt kõrgelt alla hüpata, puua, mürgitada, üledoos võtta j.n.e. Miks peaksid teised, võõrad inimesed, tema pärast kannatama? Nii egoistlik ei maksaks kah ikkagi olla.

K
!!!/ 8. november 2015 09:20
Kui lõpuks terava depressiooni ees seistakse, siis on senises elus midagi ilmselt väga valesti läinud. Vahest ehk prioriteedid (näiteks töönarkomaanide korral), isiklikud suhted, valed valikud. Halb iseloom ning ebaõiged tõekspidamised ning arusaamad. Liialt suur emotsionaalne pinge, mis ületab antud indiviidi taluvuspiiri.
d
8. november 2015 10:39
depressioon on haigus, kuigi peavoolu meditsiin ravib seda kui ainult meeleoluprobleemi on tegu füüsilise mitmete organite haigusega.
a
autist/ 7. november 2015 21:07
Looduslik valik on täiesti mõttetu protsess, kui ta miljonite aastate jooksul ei ole suutnud mõttetusi nagu ärevus ja depressioon kõrvaldada. Millega loodus hakkama ei saa, sellega loodetavasti saab teadus. Tahaks olla nagu Mr. Spock või Kaubandusföderatsiooni droidiarmee sõdur.
l
Looduslik valik võib olla mõttetu,/ 8. november 2015 01:07
kuid on praktiline ja kohastumuslik.
Mis ei tähenda, et inimene kohe teadma peaks, kuidas täpselt need nähtused SIISKI ellu on jäänud. Näiteks nagu poleks ju enam juhte, kui juuriksime välja psühhopaatsuse..
Spock ega sõdur pole kerge olla - jõudu sulle selles!
Mina valin vastupanuvõitlejate poole.
a
autist/ 8. november 2015 22:34
Saab olla juht ilma psühhopaat olemata. Palju näiteid on ajaloost. Jeesus, Jeanne d'Arc, Mahatma Gandhi kõik olid juhid mingil tasemel.
Spocki ja droidisõduri õnn peitub selles, et nad ise on võimetud aru saama, et olemine ei ole kerge.
l
8. november 2015 10:46
Loodus ei puutu asjasse, kuna praegused ühiskonnad seisavad peamiselt negatiivse propaganda võimu toel. Koolist alates, mis on sisuliselt järelvalveasutus + meelsuskontrolli kehtestamise asutus, taotakse inimeste pea täis konstruktsioone, mis lapsi hirmutavad ja neid selle kaudu nende potentsiaali alla suruvad. Mis on sellel kõigel pistmist loodusliku valikuga?
a
autist/ 8. november 2015 22:41
Ma lihtsalt ei mõista, miks musta surma ja rõugete vastu on inimestel välja kujunenud resistentsus, aga ärevuse ja depressiooni vastu mitte. On taudid pika ajalooga, aga on ka ärevus ja depressioon.
a
Anu/ 7. november 2015 20:30
Aga mida sa ise elult ootad? Kelle standardite järgi sa elad ja ennast piitsutad? Võid küll tööl olla ülitubli, kuid ega ausammast sellepärast ikka keegi sulle püstita. Tähtis on ka enda tervisele mõelda ja leida vaimne eesmärk. Kutsun sind homme, pühapäeval jumalateenistusele Meritoni hotell Tallinna Toompuiesteel kell 12.
n
narrus/ 7. november 2015 22:36
no jeebuselori on küll viimane asi,mis deprekas inimest aitab,samahästi võiksin ma jõuluvana uskuma hakata.
k
kes sa oled, et kÕIGI eest räägid?/ 8. november 2015 01:17
Olen näinud inimesi, keda religioon on hullemast parandanud!
m
8. november 2015 01:41
mina jälle olen näinud inimesi,keda religioon on hulluks teinud,isis näiteks.
t
to narrus/ 8. november 2015 09:27
Oled veidike ajast maas. Praegu on ilmselt märksa aktuaalsem ning popim hoopiski see koraani värk ning islam. Kui loogiliselt arutleda, siis 5 korda päevas palvetamine maandab stressi. Mosleminaine üldreeglina tööl ei käi ning kasvatab kodus lapsi - seega on ka ületöötamine ja tööalased pinged välistatud. Ning ega ka meeste- ja suhtejama üle pea ei kasva. Ei mingeid ööklubisid, ajutisi elukaaslasi ega muud taolist jama. Istutakse kodus ja tänaval käiakse kurguni kinninööbitult, burka peas. On ju rahulik elu,? Hing lausa puhkab!
Ö
09:27,-le/ 9. november 2015 13:53
j
JUSS/ 8. november 2015 10:31
Meil tööl oli üks väga töökas ja püüdlik naisterahvas. Üksik, täielik töönarkomaan. Kes jättis oma tervisegi unarusse. Teda tooditeistelepidealt eeskujuks. Ja tulemus? Vaevu 40-selt juba insult. Kahjuks ravimatu, jäigi halvatuks. Aastateks, kuni surm ta vabastas. Aga tööandja? Viskas ustava töönarkomaani lihtsalt kõrvale nagu vana kaltsu. Vallandas ja ei tundnud tema käekäigu vastu enam huvigi. Kuigi inimene oli üle tosina aasta ustavalt ning ennastsalgavalt rabanud. Vaadakuise, kuidas oma invapensioniga hakkama saab!
v
8. november 2015 11:15
Vot jumalateenistus on nüüd küll viimane asi, mida on vaja inimesele, kes on niigi energiast tühjaks pumbatud, see jõuk imeb viimase jõu ja ressursid välja. Hoidke kohe eriti kaugele sellistest organisatsioonidest. Looja allikas, nimetage kuidas tahes, on kättesaadav kõigile ja otse, pole vaja veel kedagi nuumama hakata.
Väsinud inimesel on vaja välja puhata, kui teisiti ei saa siis uneravimite abiga, võimetus välja puhata on unehäire, leidke õige arst.
t
Tom/ 7. november 2015 20:07
Kui on ärevushäired, nagu artiklis mainitud, siis ei aita pikad vestlused hulluarstiga ega aja mahavõtmine nagu mõni soovitab. Kuid üks asi aitab kindlalt ja see on spets. antidepressantide kuur. Võin seda vanduda, sest olen selle ise läbi teinud.
k
kogenu/ 7. november 2015 22:39
antidepressandid teevad inimese ainult tuimaks lolliks ja mehed ka impotentseks.kas lubasid oma naisel küla peal käia,tom,sel ajal kui su oma väikemees kuude kaupa longus oli?
P
.../ 7. november 2015 20:05
Psühholoogilised probleemid nagu ärevushäired, stress, depressioon, läbipõlemistunne jne. sh.füüsilised kaebused ongi haigus, mis tuleneb inimese kaasasündinud geenidest/organismist ja varasemalt kogetust. Tihti ei pea inimene selleks ise midagi tegema, et haigeks jääda. (Kes seda läbi elanud ei ole ei tea mõista seda ja peab lolliks jutuks). Selle seisundile ei ole kerget ega kiiret lahendust. Auto ette hüpata või end muul viisil tappa, et piinast pääseda on küll soov aga mitte lahendus. Ainus lahendus on rääkida arstiga, võtta mõnda aega õiget rohtu mis päeva üleelamise kergemaks teeb ja seada omale eesmärk mille nimel elada, püüda võtta päev korraga. Lohutus on, et igast seisundist on ajaga võimalik välja tulla, kannatust peab olema ja rumalusi ei tohi teha ükskõik kui väga tahaks.
e
7. november 2015 22:40
enekas pole rumalus,vaid vabanemine kannatustest.
"
20:05, 7. nov 2015 -le/ 8. november 2015 00:15
" tuleneb inimese kaasasündinud geenidest"
Jah,Hemingwey puhul on seda uuritud ja tõestatud.
t
Tere talv!!!/ 11. november 2015 12:50
No nii- kaasasündinud? Geenidest? Tänapäeva mainstream peab muidugi geene A-ks ja O-ks, kuid varsti avastab teadus, et geenid mõjutavad KÕIGEST 5%!!! Väga mugav on tänapäeva inimestel, kes on ausalt öeldes lihtsalt masinateks muutunud kaltsud, pugeda geenide taha. Aga see on puha vale! Inimene on vähendatud Jumal, ehk siis kõik on tegelikult enda kätes. Inimene on ise oma õnne sepp! Võtke ometi vastutus ükskord ja ärge mängige masinaid, mis on muidugi väga mugav ju, aga siis ei arene edasi.
v
7. november 2015 18:54
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
p
praegu olen töötu/ 8. november 2015 08:33
läksin ära, sest tundsin, et minust on viimane välja pigistatud. praegu korrastan oma mõtteid, rahakotti, tervist-see on peamine. tablette ei hakka tarbima, sest see on lõks. kuskile kiriku altari ette ähkima ja kurtma ei lähe-järgmine lõks.
e
et siis/ 7. november 2015 18:48
Ise puhata ei oska,ootab autot? No närviravile,mis muud!
e
Elu/ 7. november 2015 17:57
Ei ole vallatusretk,see on elamiseks antud!Hädad algavad sageli mitte puudusest,vaid üleküllusest.Ehk peaksid oma elus ka sellise pilguga ringi vaatama,loobuma ebaoluliset ja edasi minema selle kõige väärtuslikumaga-eluga!
s
Surm/ 8. november 2015 13:06
Elu on ainult kannatus ja põrgu on ka olemas-siin maa peal nimelt.Ja üleküllus on kindlasti väiksem häda kui puudus.Võin ju korterist ja toidust loobuda,aga kas ma siis puu all elades ja s.tta süües õnnelikum oleksin,on küsitav.

n
naine/ 7. november 2015 15:53
Soovitan nädalavahetusel puhata. 2 ööpäeva mitte midagi tehes peaks ju krussis närvid taastama. Välja lülitada telefon, telekas jne. Pidevalt sotsiaalne olemine kurnab ära. Tuleks liikuda üksi värskes õhus ja puhastada oma mõtted.
v
vassili/ 7. november 2015 15:51
nõuka ajal öeldi otse - simulant . moodsal ajal siis "haige" . lapsi pole. näljast peret iga päev ootamas. aga näe ! polkovniku lesk tahaks ikka ju olla ! saab end põnevaks teha !
filmi Ukuaru legendaarne lause - sure siis maha- kui elada ei jõua !
x
x/ 7. november 2015 14:20
tänapäeval aina süvenev probleem, sest elutempo on kiire ja enda jaoks polegi aega, selletõttu me leiamegi end seisvat kuristiku äärel- üksinda
y
y/ 8. november 2015 01:15
üksinda oleme niikuinii, kuristiku serval või helesinise laguuni ääres palmi all :)
Aga elutempo saab Eestis õnneks ise valida.
s
Soovitaks/ 7. november 2015 12:14
minna maale elama. Liisi, võta aeg maha ja mine linnast ära. Ela looduse keskel.
Eestis on palju vaikseid kohti, kus elamispinna üürimine või ostmine ei ole kallis.
Maali, kirjuta, lihtsalt puhka.
l
liisi/ 7. november 2015 22:47
no ja millest ma seal külakolkas elama hakkan,ega maalimine ja kirjutamine mulle leiba lauale ei too?
n
Näiteks/ 8. november 2015 01:13
saab linnakorteri välja üürida, ettevõtlik peab loomulikult olema, mitte suu ammuli ootama.
k
8. november 2015 01:45
kui sa nii ettevõtlik oled,miks siin oma kallist aega raiskad ja kommentaarid?
h
8. november 2015 11:18
Haigele inimesele soovitada maale kolimist, eemale arstiabist, keskkonda, kui iga päev on ellujäämine veel rohkem energiat vajav? Arsti juurde on vaja minna ja kui vaja tuleb taotleda töövõimetust, et ennast ravida.
M
???/ 7. november 2015 11:28
Milleks teistele s..ta kokku keerata? Kellegi autot rikkuda ja juhi närvid p..sse keerata? Kui kellegi auto ette hüppad. Sõida parem Türisalule. Või veel parem, Ontikale. Seal on astang veelgi kõrgem.
e
err/ 7. november 2015 11:25
krdi tola. Kas sa pole mõelnud, et neil autojuhtidel on ka omad elud ja tunded? Et neil on pered jne? Miks peab nende elu olema rikutud sinu lolluse ja arrogantsuse tõttu?
o
7. november 2015 15:09
Ongi mõelnud, sellepärast polegi veel hüpanud.
o
Oluline mõista/ 7. november 2015 11:07
oma vanemaid ja nende käitumist ja andestada neile ka teistele inimestele, kellega vimm on õhku jäänud.
K
?????/ 7. november 2015 11:31
Kuidas see Kortšagin ütleski? Et elada tuleb nii, et poleks pärast piinavat häbi valesti elatud aja pärast? Või kuidagi sedaoodi see oli.
t
tõnn/ 7. november 2015 14:45
see oli Majakovski ja ütles ta et elu tuleb elada nii et hiljem poleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast,
o
Ostrovski/ 7. november 2015 16:36
kirjutas "" Kuidas karastus teras", kus peategelane oli Kortšagin
z
ziidiuss/ 8. november 2015 00:17
Kas "kuidas karastus teras" on Majakovski oma?
h
Herbert/ 7. november 2015 10:50
Viimane aeg minna psühhiaatri juurde vastuvõtule.

a
arvamus/ 7. november 2015 09:35
Enamus jõuab selleni hiljem, keskea kriisi aegu, aga selline see maailm on, üdini võlts ja silmakirjalik.
t
teine arvamus/ 7. november 2015 10:30
Mis sin maailm puutub asjasse, kui inimene ise on lolliks läinud? Tean ka selliseid, kes pidevaslt nagu duratselli jänesed - aga mille või kelle nimel? Rohkem mammona? Sorry, see ei vii kuskile,
h
huvitav/ 7. november 2015 11:00
kuid see, millegi tagaajamine ei ole PÕHJUS vaid tagajärg ... puudujääk, mida on vaja kompenseerida ... põgenemisega (ka alkohol, narkootikumid, šoppamine, extreem, töömaania, mängurlus jne on põgenemine olle INIMENE.)
Puudujääk Armastusest ... et inimene oleks tervik ... pooliku asemel.
Näen ka, et TEIE pole täiuslik ja ei mõista tervikut ja maailma ning inimese toimimist kuid see ei ole SÜÜ vaid lihtsalt teie TEE ... alati on võimalus teha teistsugune valik ... kuid selleks on vaja julgust, et mugavustsoonist väljuda.
Lihtne valik on Jumala poole pöörduda, sest edasine suunab sind ise ...
a
arvamus/ 7. november 2015 12:09
Jumal ei anna ilusaid hilpe, puhkusereise, maju ja autosid ja kui sul neid pole, pole sa keegi vähemalt ühiskonna meelest. Papp vaatab kirikus suure annetuse tegijat ka hoopis soosivama pilguga, kui kehvikut.
v
Valik on sinu, lp. arvamus, kes pead ennast terveks ühiskonnaks/ 7. november 2015 12:54
Mul palju mida pole - riided ostan siis kui nad on vanaks jäänud ja kulunud (sisulisest kapp on üsna tühi), puhkan vastavalt oma võimetele, võimaluse piires kasutan oma sõprade külalislahkust ja mul ei ole vaja 5tärnilist hotelli kullast potiga, auto on liisinguga ja mitte Jaaguar), maja pole, see hoiaks mind kinni, maja sööb aega ja raha, seda näen teiste kogemustest. Sinu silmis ma ilmselt pole mitte keegi (sina ju oled see ühiskond, kes nõuab), aga mul ükskõik, sinu mure mu jaoks on võõras mure, korja oma mammona, kui sa sel viisil saad rahuldada oma hingelisi vajadusi ja tunned end õnnelikuks, Sõbrad ja kokkuhoidev pere on varandus, mida ei saa ära võtta ja ära osta. Jumalaga olen sina peale, mu kirik asub mujal, kus ei küsita raha aga saab turgutust ihale ja hingele. Jõudu sulle sinu püüdlikuses olla naabrist parim. Võidab see, kes enne surma omab rohkem asju.
t
to huvitav/ 7. november 2015 13:06
Kas mul on vaja mugavustsoonist välja minna ja hakkata pihta varanduse korjamisega, sest tõsi ta on, ma pole täiuslik. Et mõista maailma tervislikult, on vaja maailma tundma, naha, kuidas elatakse mujal. Ma olen seda piisavalt teinud ja ütlen, meil siin on hea elu - turvaline, kaugelt näljast ja vaesusest (ma mõtlen päris- mitte suhtelist vaesust), epideemiatest, ülerahvastusest tingitud eko- ja majanduskatastroofidest.
a
Anna / 7. november 2015 13:35
töllerdagu ja joogu ööklubides vähem! Tehku tööd, kasvõi pühkigu uulitsaid, kui polnud aega midagi tööd tagavat õppida ! Iga töö on päästerõngaks, mitte ajalehes nutulauluga esinemine.
t
to valik.../ 7. november 2015 14:16
See oli irooniaga kirjutatud, mis ei kajasta minu vaid ühiskonna väärtushinnanguid, samas praegu olen samuti ristteel ja kahetsen, et eirasin ühiskonna väärtusi. (Millestki on vaja elatuda, ei mõtle "Selveris"kärrude lükkamist ja sentide lugemist.)
t
teadmine/ 8. november 2015 01:09
mitte MAAILM pole võlts jne vaid INIMENE.
n
No/ 7. november 2015 09:29
see artikkel küll uudiste rubriiki ei peaks kuuluma,ikka tervise valda!Kurta tuleb spetsialistile,mitte ajalehele.Äkki aitaks asjalik boyfriend?
o
8. november 2015 11:33
Oled sa kunagi püüdnud arstidelt abi saada? Iga arst vaatab oma kitsa spetsialiseerumise juppi, samas organismi üldseisundit ei vaata peaaegu keegi, läbipõlemist ravitakse nagu depressiooni, samas see depressiooni ravi ei ravi ka depressiooni, rääkimata läbipõlemisest, miski ei ravi. Kurnatus võib olla ka teiste haiguste tagajärg, mis ei ole veel diagnoositud, geeniteste teevad väga vähesed arstid.
k
kene/ 8. november 2015 15:38
Arstide manu võib minna küll, seal lüüakse enne hinnakirjaga oimetuks omakorda ja siis imestame et miks me abi ei küsi. Kui õnnestubki ravi peale saada, siis küsin kas meile on ikka tablettide poolt tundetuks inimesi rohkem vaja või oleme ise teiste inimeste suhtes sallivamad?
t
Tubli/ 7. november 2015 08:26
Ja Õhtulehele pihtimine on kõige mõistlikum või?
s
7. november 2015 09:28
See oli rumalus, Õhtulehe "diskreetsud" on teada-tundud"headus".
s
7. november 2015 20:39
Selle konkreetse loo taga polegi tõenäoliselt tegelikku inimest, pastakast välja imetud lugu.
m
Muidugi tubli,/ 8. november 2015 01:08
sinagi arvasid, et ongi päris :)