Maailm

Kasparov: Putin ei ole sõjaks NATOga valmis

Aadu Hiietamm, 7. november 2015 07:00

38 KOMMENTAARI

t
T.Mets/ 8. november 2015 16:01
Üks kommija on arusaamal, et Putin ostab Eestimaa ära. No ei osta ikka küll, sest selle paljaks varastatud ja vaese maalapiga ei ole tal midagi peale hakata
t
T r. salo/ 8. november 2015 15:13
Poisil vist rahapiuudus et sellist lollust suust välja ajada.vihkamine on harimatuse tundemärkk.
1
123/ 8. november 2015 09:23
kolmas maailmasõda käib juba täiel rindel, küsimus on selles, millal see eesti hoovi peale jõuab, aga tänu natole ilmselt kiiremini kui planeeritud
t
Tavarelvadega ei ole/ 8. november 2015 08:58
see on selge, aga venelased on ju pajebaat - atom budjet nihhuja nje budet....
s
samuel/ 7. november 2015 17:45
Garry-Harri Kasparov teab mida peab Ameerikas rääkima kui tahad oma peremehelt palkka saada. Kas mõni riik või rahvas on kunagi olnud valmis sõjaks? Samuti ei lähe sõda kunagi nii, nagu on planeeritud. Kas Venemaa on sõjaks valmis, seda võib sama hästi küsida näiteks naistelt Tartus "Emajõe" saunas. Saaks samasuguse õige vastuse. Tühi plära. Aeg näitab.
i
ikka ikka,juut ju/ 9. november 2015 11:12
meie luuregigant Krossi kamraad.
k
Kahju Harry Weinsteinist/ 7. november 2015 16:41
Üks läbi aegade parimaid maletajaid tahtis tippu tõusta ka poliitikuna, aga ei õnnestunud. Nüüd pritsib tuld ja tõrva oma endise kodumaa suhtes.
e
Ei/ 7. november 2015 16:50
ole ta Venemaalt pärit,hoopis Aserbaidžaanist on
m
mk/ 7. november 2015 18:05
Tean väga hästi kust ta pärit on. Isa juut, ema Aserbaidžaani armeenlanna. Esindas kogu aeg ju NL-u, elas põhiliselt Moskvas juba NSVL ajal ja tema kodumaaks oli NSVL. Sündinud 13.04.1963., 13. maailmameister, 22,5a.-lt. Segane tegelane, ühes pundis natsionaal-bolševiku Eduard Lemonoviga, too elas USA-s, seal propageeris kadu kapitalismile. Venemaa kodakondsus on Kasparovil vist alles. Ennustab juba palju aastaid Venemaa ja Putini hukku ja kokkuvarisemist vaheldumisi. Panen peast, nii on meelde jäänud.
a
aga juut on ja juudiks jääb,/ 9. november 2015 11:14
neile pole sünnikoht oluline,ajavad oma asja samuti, nagu moslemid.
k
Kodumaa reetja/ 7. november 2015 16:36
Meie maal pagulane, kui kodumaal varastada ei lasta ,laseb jalga ja kukub laimama REETURID tuleks seina veerde panna
o
Ohh ullikesi/ 7. november 2015 10:28
Kellele seda sõda on vaja tänapäeval ja eriti Venemaa Vs Nato? Kas hiljem on toredam kiviajas elada ja tähistada võitu teineteist süües?
Magage end kaineks..
t
Tõesõna. Ullike mis ullike!/ 7. november 2015 10:45
Sinu puhul ei aitaks kaine mõistuse saamiseks vist ka mitte magamine. Samuti on see kiviaeg sinu puhul kah välistatud. Sinu kolp vahib pärast tuumasõda hambad irvi taeva poole. Minu oma muideks samuti. Kiviaega satuvad pärast tuumatalve järeleandmist mingid kaugemad maad, kust sõda otseselt üle ei käinud. Mingi Austraalia, Ookeaania ja Lõuna-Ameerka vahest.
Aga mis puutub Putinisse, siis tema naudib oma sügavas maa-aluses luks-superpunkris tsivilisatsiooni hüvesid ja kokkukogutud reserve kuni oma elupäevade lõpuni. Teised kõrgemad bossid ehk kah. Muidugi pisut kehvemates. Nomenklatuur jaotub ju astmetesse. Ikka tähtsuse järgi.
o
Ohh ullikest/ 7. november 2015 11:28
Loe minu kommentaar läbi uuesti ja ehk jõuab minu sünum kohale.
s
7. november 2015 11:44

g
G/ 7. november 2015 10:21
Miks sellised kapitalistlikut tallalakkujad kes kodumaalt plehku panid, sõna kogu aeg võtavad? Peale suure propaganda ei näe sel mingit mõtet. Ja loomulikult näitab Venemaa üles konkreetsust kui lillad juba aia taga ülbitsema hakkavad. Olen selle nimel kasvõi ise nõus surema, aga need haisvad kapitalistid tuleb endast kaugemal hoida!!!
j
JUSS/ 7. november 2015 10:10
Valmisolek ei ole veel kõige määravam. Näiteks 1962.a. Kuuba raketikriisi ajal oli maaim tuumasõja äärel. Samas oli USA-l tol ajal tuumarelvastuse alal 17-kordne ülekaal NSVL ees, nagu hiljem glasnosti ajal üks marssal tunnistas. Aga Nikita Hruštšov jäljendas bluffivat pokkerimängijat, riskis paljuga. Olukorra päästis paljuski just Kennedy külmaverelisus. Kuigika tema nõunikud-kindralid olid tulipead.
Või 1941.a. kevad ja suvi- Saksamaa ei olnud üldse valmis pikaajaliseks sõjaks NSVL-ga. Aga Hitler riskis! Sest vastasel juhul oleks teda ähvardanud kindel krahh. Pani kõik ühele, välksõja kaardile.
Kes garanteerib, et kitsikusse sattunud Putin sedasama ei tee?
r
Room/ 7. november 2015 10:00
Juba siis, kui NATO teatas Afganistanist vägede väljatõmbamise kuupäeva, kirjutasin kommentaarides, et moslemite relvaüksused ei hakka põldu kündma. Nemad teevad edasi seda, mida siiani, ehk võitlevad uskmatute koerte st valgete tsivilisatsiooni vastu. Tookord ei teadnud me midagi Islamiriigist, aga see oli ilmne, et Venemaa seisab mõne aja pärast vastamisi moslemite relvaüksustega. Geograafia on selline. See omakorda viib tegelikult Venemaa selleni, et ta peab NATOlt tuge otsima.
Täna on NATO ja Venemaa koos võitlemas Süürias. Koostöö see veel ei ole, sest Vene poole kaugemad plaanid on hägused, ise väidab ta, et võitleb Islamiriigi vastu. Viimane on aga ka NATO sihtmärk. Kui nüüd selgub, et vene lennuk toodi alla pommiga, ongi sõda jõudnud Venemaa pinnale. Sellise järelduse tegemiseks annavad aluse Vene tsiviilelanikest ohvrid.
M
!!!!/ 7. november 2015 15:36
Muidugi, kui käsi on õppinud mõõka keerutama ning tapmisest ning marodeerimisest maik suus, ei siis enam adra taha tagasi ei minda. Nii on olnud läbi ajaloo, alati pärast suuri sõdu. Nii oli Saksamaal ja Prantsusmaal pärast XVI saj ususõdu, nii oli pärast suurt 30-aastast sõda, pärast 7-aastast sõda j.n.e. Kui kõik teed ja metsad olid täis röövlijõuke, töötuks jäänud endisi palgasõdureid.
Nii oli ka Venemaal XX saj. pärast suure isamaasõja lõppu. Sandid ja kerjasid käsi pikal viinapoodide ees ja raudteejaamades. Kellel aga käed-jalad terved, kuid polnud tahtmist tagasi kolhooside viletsusse minna, need varastasid, röövisid ning tapsid. Tuli rakendada radikaalseid meetmeid. Palju on räägitud, kuidas Sevastoopoli sõjaväeringkonna juhatajana andis Žukov loa ohvitseridel ka töövälisel ajal ning erariides ametipüstolit kaasas kanda. Juhendiga röövimise korral kohe relva kasutada. Hiljem olen lugenud, et see polnud mitte Žukovi idee - sedasama taktikat rakendati ka mujal, teistes sõjaväeringkondades. Röövlid ilma kohtuta mullatoidule! Praegu on Lähis-Idas selliste töötute automaaturite värbajateks igasugu terrori ning islamiradikaalide rühmitused.
p
Putin ja Kasparov/ 7. november 2015 09:53
Usun, et kui see vend veel sõna Putini suunas ütleb siis ühe Putini sõrmenipsuga ei jää tast midagi alles.
T
!!!/ 7. november 2015 10:03
Tema plutooniumi-portsjonikest juba mõõdetakse ning kaalutakse. Kusagil GRU salalaboris.
j
JUDE/ 9. november 2015 11:23
aga see kuuekandilist tähte kandev mehike ei lihtsalt tähelepanu väärt.Vaadake,kes on need endise kodumaa poole sülitajad ja miljardivarastest arvamusliidrid,juudid.
p
7. november 2015 09:30
putin sosistas mulle kõrva et on valmis NATOga sõdima.
S
?????/ 7. november 2015 10:13
Sellise positsiooniga luuraja kohe, lausa Putini usaldusisik ise? Et tema salaplaanegi tead. Anna siis oma aadress, KAPO tuleb kohe sulle järele. Auvahtkonna ning eskordiga.
t
tõe vastu ei saa ka KAPO mitte./ 9. november 2015 11:26
õ
7. november 2015 12:08
Õigupoolest juba sõdibki Süüias.
t
tänu putinile/ 7. november 2015 09:26
Ja FSB-le ning karmile käele see Venemaa veel alles ongi...muidu tehakse sama mida Euroopaga...
n
no/ 7. november 2015 09:20
Kes see oli,kes Kasparovi arvamuse siin lehte pani? Kasparovil on Ameerikas pahandused, temalt on võetud äraõigused osaleda malemängudel. Rahapesu ja palju muud "head", millest meie media vaikib arvates, et ega rumalad ikkamidagi teada ei saa.
n
no/ 7. november 2015 09:21
Aadu Hiietamm-kõik selge.
š
šahh ja matt to no/ 7. november 2015 23:20
Õieti mainitud, neist Kasparovi jamadest ju meil ei kirjutata.
e
ega ka Krossi omadest/ 9. november 2015 11:28
mitte.Huvitav küll,kellele see kasulik on.
ä
ÄRGE KOOS MAHA MAGAGE --EUROOPA ON OHUS,,/ 7. november 2015 08:32
JA KOLMANDA HULLU JUURDE PEAKS MINEMA--KOOS KORDA LOOMA ---ISLAMAANIDE VASTU --KES TEIST INIMEST ---EI PEAGI ENAM INIMESTEKS???
PEAKSID KÜLL OMA SUUR --RELVAJÕUDUDE ÕPPUSED SELLEL PLANEEDIL LÄBI VIIMA JA HOMME KOHE;;
VENEMAA VÄGEDEGA SUUR ÕPPUS --ISLAMI RIIGI VASTU JA KOOS,,,
--JUBA HOMME SUUREMA RÜNNAKU ÄRA TEGEMA,, MAA ALT VÄLJA AJAMA ,,NAGU VÕHRUD::!

a
awq/ 7. november 2015 08:30
Putin ostab Eesti ära,teab väga hästi kui palju läheb pappi vaja.Ei mingeid tanke.
n
no/ 7. november 2015 11:01
läheb ja viskab neile PEDEORAVATELE mõne kilekotitäie vene rublasid ja see jope annab bande kassatäitmise eest kõik mida küsitakse.
p
POLE ÜLDSE SÕDA VAJAGI;! RAHU ARMASTAVATE RIIKIDE NIMEL::/ 7. november 2015 08:27
NATO -- ON AINUKE SUUREM ÜKSUS --ÜLDSE MAAILMAS ((OLEKS KÜLL ÕIGEM KOOS VENE MAAGA HOIDA --JUST KORDA MAAILMAS ,,, KOLMANDA ISLAMI HULLU EEST?
,KES HOIAKSID KOOS -- LÕPETAVAD KA KOOS ÄRA ISLAMISTIDE JULMAD TEGEVUSED JA KÕRIDE LÕIKAMISED--USK SÕDIB...;; SÕDIVAD JÄLLE --- --KRISTLIKU MAAILMA VASTU -- KÕIK MEIE EUROOPA RÜNDAMISED --LENNUKITE ALLA LASKMISED ---SÜÜTUTE INIMESTEGA ----JA AMMMU OLEKS AEG SUUREL VENEMAALE ,,ET NATO VÄGEDEGA ON KOOS--TÖÖ ON VAJALIK JA KOHE:::;; SIIS ON LOOTA RAHURIIKI ,,KUI LOODUS JA KÕIGE VÄGEVAM TAEVAS --LUBAB RAHURIIGIS VEEL ELADA;
SÕDIDA POLE ENAM VAJALIK VENEMAAL ,,EGA NATOL
""VAID KOLMAS JA HULL SAATAN --OM EUROOPAT JA VENE INIMEST TAPMA ASUNUD,, OMA HULLUNUD RAHVA JA USUGA
ET HOIAKSIME KOOS OMA ""VÄIKSED KÄRBSED KONTROLLI ALL?
a
aga jänkid tahavad ainuvõimu,/ 9. november 2015 11:37
nagu ka Ameerikasse sisserände ajal.Kes punanahkadest,oma vibudega,pole puuotsa jõudnud ronida,sai kohe tina.
Nüüd Euroopat ootab sama saatus,ainult punanahkade asemel on eurooplased ja sisserändajateks,inglismannide asemel,moslemid.
Jänkid ainult itsitavad salaja pihku.
k
7. november 2015 08:26
Kole palju räägib ja suhteliselt tühja juttu.
n
nato/ 7. november 2015 08:21
ei ole Putiniga sõjaks valmis, iga lol ei ole valmis kellegiga sõdima kui on olemas tuuma arsenal. Sõjavägi on juba primitiivne nüüd käivad sõda virtuaalselt ja kommunikativselt