Maailm

Kes saab USA presidendiks? Clinton, Trump või keegi kolmas? (13)

Allan Espenberg, 7. november 2015 07:00
KAS ESIMENE NAISPRESIDENT?: USA demokraadid panustavad praegu Hillary Clintonile. Foto: Reuters / Scanpix

Ameerika Ühendriikides valitakse uus president 8. novembril 2016. Seega jääb valimisteni aasta. Praegu on rivis ligi kakskümmend kandidaati, kuid hääletamissedelitele tuleva aasta novembris kantakse mõlema suure partei – vabariiklaste ja demokraatide – poolt siiski vaid üks nimi. Võib-olla lisandub lõpuks ka mõni parteitu ja sõltumatu üksiküritaja, kuid nendelt head tulemust loota ei saa.

Juba palju kuid on korraldatud sotsioloogilisi küsitlusi ja koostatud edetabeleid, et teada saada, kes võiks olla ameeriklastele kõige sümpaatsem ja vastuvõetavam presidendikandidaat. Neid küsitlusi viiakse läbi üsna tihti, sest toetusnumbrid võivad isegi mõne nädala jooksul muutuda ja parteide juhtkondadel ja toetajatel on vaja teada, millisel positsioonil kandidaadid on.

Vabariiklaste hulgas oli pikka aega liidripositsioonil ärimees Donald Trump, kelle toetus oli nõnda suur, et konkurentidel jäi üle vaid käsi laiutada. Kõik muutus aga oktoobri lõpul, kui Trump pidi reitingus alla vanduma neurokirurg Ben Carsonile.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.11.2016
Donald Trump nimetas oma administratsiooni kaks naist
26.09.2016
Clintoni ja Trumpi teledebatile oodatakse vaatajarekordit
30.03.2016
Ted Cruz ei kinnitanud, et on abikaasale truu
29.01.2016
FOTOD | Trump tegi tähtsa teledebati asemel kampaaniat sõjaveteranide seas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee