Eesti uudised

Eesti aasta ettevõtja tiitli pälvis Jevgeni Kabanov 

Õhtuleht.ee, 5. november 2015, 23:20
Foto: Jörgen Norkroos
Täna õhtul Kultuurikatlas toimunud pidulikul galal kuulutas peaminister Taavi Rõivas välja Eesti aasta ettevõtja 2015, kelleks on tarkvaraarendusettevõtte ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov.

Kabanov võttis tunnustuse vastu Skype'i teel USA-st. Ettevõtja elutööpreemia pälvis pikaaegne ettevõtja ja kahekordne peaminister Tiit Vähi, kes on muuhulgas Ida-Virumaa suurima tööandja Silmet Grupi juht. Elutööpreemia andis üle rahandusminister Sven Sester.

Konkursi peakorraldaja EY partner Ranno Tingas märkis, et ettevõtluskultuur on Eesti kultuuri elutähtis osa ja ühiskonnale on oluline, et kuuleksime rohkem ettevõtjate edulugusid. „Ettevõtlikkust pole kunagi piisavalt. Kahjuks paneme rohkem tähele negatiivset suhtumist või täielikku osavõtmatust. Jättes kõrvale ambitsioonikuse ja sihikindluse, on igal ettevõtjal oma mõtted ja tõekspidamised, ettevõtjad elavad reaalses maailmas, nad ei saa kapselduda teooriate rägastikku. Samas ettevõtja sattumine punase raamatu kaante vahele mõjuks halvavalt kogu Eesti kultuurile,“ märkis Ranno Tingas.

Ettevõtja Jevgeni Kabanov kirjeldab ennast kui kirglikku juhti, kellel on tugev usk, et see, millega ta tegeleb on tähtis, õige ja viib võidule. ZeroTurnaround on tarkvaraarendusettevõte, mille eesmärk on muuta programmeerijad produktiivsemaks. Täna on ettevõtte suurkliendiks enam kui 5000 tarkvaraettevõtet ligi 100-st erinevast riigist, nende seas Apple, IBM, LinkedIn, Twitter jpt.

Jevgeni Kabanov suundub järgmise aasta juunis Monacosse, et esindada Eestit juba EY maailma aasta ettevõtja ehk EY World Entrepreneur Of The Year konkursil. Varasemalt on Eesti aasta ettevõtja tiitli pälvinud Jaan Puusaag (Krimelte OÜ), Indrek Sepp (Pristis AS), Peter Hunt (Wendre AS), Taavi Kotka ja Priit Alamäe (Nortal AS), Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS), Peeter ja Priit Rebane (BDG Holdings OÜ) ning Jüri Raidla (Raidla Ellex Advokaadibüroo OÜ).

 EY aasta ettevõtja ehk EY Entrepreneur Of The Year tiitlivõistlus on maailmas üks prestiižsemaid ettevõtjatele suunatud konkursse ning selle tiitliga pärjatakse ettevõtjaid kokku 60 riigis.

Võistluse žüriisse kuulusid: Aavo Kokk (Catella Corporate Finance OÜ), Hans H. Luik (Eesti Ekspress), Marika Priske (Sotsiaalministeerium), Meelis Atonen (Tavid AS), Reet Roos (Inspired Universal McCann OÜ), Viljar Arakas (EFTEN Capital AS) ning eelmise aasta võitja Jüri Raidla (Raidla Ellex Advikaadibüroo OÜ).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee