Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Robert Rooba: veidi nõme, et 19:1 võidu järel vingun, aga...

Ott Järvela | Video: Stanislav Moškov, 5. november 2015 21:59
Õhtulehe intervjuu Eesti jäähokikoondise ründaja Robert Roobaga.Foto: Stanislav Moškov
Eesti meeste jäähokikoondis alustas kodust OM-valikturniiri 19:1 võiduga Iisraeli üle. Meeskonna abikapten Robert Rooba viskas kolm väravat ning andis viis resultatiivset söötu.

Robert, millal mängisid viimati kohtumises, kus su meeskond võitis 18 väravaga?

Ilmselt mu esimene MM Eesti koondisega, kui kuulusime 2. divisjoni B-gruppi, mida mängiti Narvas. Ühes mängus lõime üle 20 värava (olgu öeldud, et mälu vedas Roobat veidi alt, Eesti suurim võit tol turniiril oli 17:0 Uus-Meremaa vastu – toim).

Kuidas mängus, kus 10 minutiga on sotid selged, lõpuni kontsentratsiooni säilitada?

Väga lihtne see ei ole, aga meil oli hea võimalus harjutada ründemängu. Noored poisid, kes pole varem koondises olnud, said enesekindlust koguda. Püüdsime läheneda nii, et naudime hokit, mängime iseenda rõõmuks ja proovime teineteist kogu aeg tagant utsitada. Saime päris hästi hakkama.

Kas sellise mängu järel saab osutada mingile asjale, mida peaks parandama? Või pole nii ülekaalukas võit õige lakmuspaber?

Saab küll. See värav, mis meile visati. See oli hetk, kui lasime korraks lõdvaks ja vastane karistas kohe ära. Olnuks tegu võrdse mänguga, siis teinuks säärane värav meile palju häda. Kõlab nõmedalt, et sellise asja üle vingun, aga kui räägin suuremast pildist, siis OM-valiksarja järgmises ringis ning MMil ei tohi selliseid vigu sisse lasta.

Kuidas enda esitusega rahule jääd? Kaabutriki said kirja juba teisel kolmandikul?

Võib rahule jääda. Tõsi, asju, mille järgi oma esitust hinnata, on sellises mängus raske leida. Aga proovisin nautida ja teisi poissi aidata-utsitada, natuke õpetust jagada ja head meeskonnahinge üleval hoida. Keskendusin vaimsele poolele.

Homme on vastas Bulgaaria. Mis eesmärk?

Täpselt sama nagu tänagi – halastamatult esimesest minutist viimaseni. Võit igas mängus.