KAUKAASIA KALJUKITSED: Ehkki Tallinna loomaaial on rahaliselt raske, ulatati hädas grusiinidele sõbrakäsi, et Thbilisi loomaaed kiiremini korda saaks. (Inari Leiman)

Tallinna loomaaed on valmis saatma Gruusiasse suvel üleujutuse tõttu kannatanud Thbilisi loomaaeda kaljukitsi. 

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?

Tallinna loomaaed on valmis saatma Gruusiasse suvel üleujutuse tõttu kannatanud Thbilisi loomaaeda kaljukitsi. 

Rängad üleujutused Gruusia pealinnas Thbilisis 13. ja 14. juunil nõudsid 20 inimelu, samuti hukkus üle 300 loomaaia looma, kes uppusid või kelle korrakaitsejõudud surnuks tulistasid.

Septembris Poolas Wroclawis peetud Euroopa Loomaaedade ja Basseinide Assotsiatsiooni (EAZA) konverentsil kohtus Tallinna loomaaia direktori esimene asetäitja Vladimir Fainštein Thbilisi loomaaia direktori Zurab Gurielidzega. Jutuks tuli üleujutus ning Tallinna loomaaia võimalik abi.

"Thbilisi loomaaia direktor on teadlik meie kaljukitsede kollektsioonist, mis on parim maailmas, ja tundis huvi just Kaukaasia liikide vastu. Ütlesime, et abistame hea meelega ja võime saata mõlemat Kaukaasia liiki: Lääne-Kaukaasia kaljukitse ehk kuubani tuuri Capra caucasica ja Ida-Kaukaasia kaljukitse ehk dagestani tuuri Capra cylindricornis," ütleb Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal.

Loomade saatmise aeg ei ole veel kindlaks määratud. "Saata saab alles siis, kui Thbilisis ehitatakse valmis uued aedikud. Vanad on täielikult hävinud. Arvatavasti ei juhtu see varem kui 2017. aastal. Transpordi maksumusest on vara rääkida," lausub Kaal.

Jaga artiklit

2 kommentaari

  /   09:21, 6. nov 2015
Miks?
  /   09:21, 6. nov 2015
Miks?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis