Maailm

Brüssel ootab kolme miljonit põgenikku

Aadu Hiietamm, 6. november 2015, 07:00

38 KOMMENTAARI

r
roheline/ 7. november 2015, 22:59
Mis mõttes sõja ja VAESUSE eest põgenevat sisserändajat? Vaesuse eest põgeneja õige nimi on majandusmigrant ja neil pole üldse Euroopasse asja.
o
Olles/ 7. november 2015, 17:22
13 aastat tagasi läbisõidul brüsselist, kukkusin ehmatusest vaata et siruli. Linna sisenedes ei näinud peale rättide ja burkade mitte üht valget inimest, vaid üks!!! oli liikvel, see ka selline white trash närakas. Ja see oli 13 a tagasi! Ma ei tõsta enam mitte kunagi oma jalga sinna prügikasti!
v
veteran/ 6. november 2015, 18:00
Eks Brüsselisse nad kuidagi ikka ära mahutatakse kui nii-väga oodatakse. aga ärgu siiapoole küll tikkugu - mul ahjuroop soojas ja Kalasnikov õlitatud.
s
6. november 2015, 14:07
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kohanemisest/ 6. november 2015, 15:21
Eile Euronews näitas kuidas üks saksa proua on ise saatnud põgenike mobiilidesse tõlked saksakeelsetest viisakustest,aadressid ja telefonid,kust saab abi. Brandeburgi värava juures juba põgenikud rääkisid saksa keeles viisakusi. Meil Eesti haridusega kolmanda põlve narvakad ei oska siiani 10 sõna... Milles asi ??? Isegi minu koer mõistab umbes 200 sõna.
e
Ehh/ 7. november 2015, 06:14
Mis võimsast süstist siin kirjutad?
Alles eile või üleeile oli siin lugu, kuidas Merkel kurvalt konstanteerib, et külalised ei hooli eriti töötamisest.
k
Kiikan vahepeal/ 6. november 2015, 13:23
Sõbraiku Eesti facebook kontole. Seal on artikkel holokausti teemal. Kommentaari kaudu seostatakse holokaust rahvuslusega. Sisuliselt kui oled praeguse massilise migratsiooni ja selle mõjude vastu (ning selle vastu, kuidas nn abistamine käib või lihtsalt eestimeelsem), siis oled rahvuslane = holokausti pooldaja? Jumal küll, kuhu me oleme jõudnud. Ma ei välista, et on ka rassiste ja parem-äärmuslasi ning muidu kurjategijaid (nagu igas ühiskonnas mingi väiksem %). Aga nii halvasti arvata inimestest, kes on lihtsalt teisel arvamusel. Millal õpitakse kuulama, mida öelda on. Aga ei õpitagi, sest lähtutakse enda loodud stereotüüpidest (mis halvustavad eestlast). Masendav.
m
6. november 2015, 13:33
Mida ütleb Vikipedia?
Rahvuslus Eestis[muuda | muuda lähteteksti]
Eestis väljendatakse rahvuslust üldrahvalikult eestlusena. Eesti rahvuslus hakkas kujunema rahvusliku ärkamise perioodil 1860. aastail ning sellest kasvas välja omariikluse taotlus. Kui Nõukogude Liit oli Eesti okupeerinud, kasutati süüdistust kodanlikus natsionalismis omariikluse pooldajate ning teiste poliitilises ebasoosingus isikute represseerimise ettekäändena, kuna eestlus ei sobinud kokku venestamise ja olematute nõukogude inimese ja nõukogude rahva sundpähemäärimisega. Ka iseseisvuse taastamise pooldajaid süüdistasid 1980.–1990. aastatel nende vastased rahvusluses.
https://et.wikipedia.org/wiki/Rahvuslus
On siis see rahvuslus, mida nüüd halvast küljest näidatakse, loonud sellist kurja nagu holokaust? Ma ei räägi üksikutest sõjakurjategijatest, vaid rahva käitumisest. Ei ole Eesti rigina osalenud holokaustis jm inimvaenulikes ilmingutes. Eestlaste ajalugu on õnneks puhas. Kahjuks viimasel ajal peetakse rahvusluse ilminguid ning lihtsat loogikat (sh maj.kaalutlusi, statistika ja matemaatika arvestamist, tervet mõistust) millekski negatiivseks. Ootan huviga, mida arvavad tolerandid, kui Saksamaal ja Rootsil tõsisemad probleemid tekkivad. Tolerantsus ei tohiks täheda läbimõtlematust, ignorantsust teiste huvide suhtes jne. Kui tolerantidel on läinud meelest, mis on sallivus, siis:
https://et.wikipedia.org/wiki/Sallivus
Objektiivi all (kui ei eksi) oli hea artikkel sallivuse teemal.
h
Hissant Jummel/ 6. november 2015, 14:13
Kas sa tõesti loodad ""Sõbralikult Eestist" mingit tolerantsust, sõbralikust, arusaamist ja dialoogi ????? Etskae sinisilm :)
Sealt tuleb igale asjale-teemale mis ei samastu antud "ühingu arusaamistega" selline ämbitäis rohelist mürki et tavarahva võtaks kaks pauku kurdiks - aga näed need eesti na tsidest rassist-matsid ei murdu kuladikulat :))
t
Teadmiseks/ 6. november 2015, 14:16
Iisreal on Süüria hädaliste naaberriik. Nemad on kuulutanud,et ei aita kedagi... Niipalju holokaustist.Asi mis raha sisse ei too neid ei huvita. Saksa rahvast tuleb kiita ja kiita... Kosher tegelased on kaastundlikud võõrastele ainult kinofilmides.
i
Indrek2/ 6. november 2015, 12:01
Mahuvad need 3 miljonit pigi ikka Brüsselisse ära??? Meile neid küll vaja ei ole.
k
Kas väga halba ennustust tahate?/ 6. november 2015, 11:59
Mis vahet, tuleb see nii kui nii. Tootva inimese (orja) käest pole enam midagi võtta. Saksad aga ise ei tooda. Nii lõpebki raha ennem kui "pagulaste" voog. Aga ennustus? Euroopa lõpp on juba nähtav. Kuidas edasi? Väga raskeks läheb. Sest sõja tagajärjed ehitas rahvas üles, võõrast illegaalist aga enam lahti ei saa. Valge rass hävitab ennast oma ahnuses ise.
a
arvamus/ 6. november 2015, 11:52
Numbritega hämatakse suvaliselt, miljon põgenikku + nende järgitulevad sugulased on juba kordades rohkem, vähemalt 8 miljonit. 3 aastaga 30 miljonit 500-st miljonist EL kodanikust jne.

r
Rudi/ 6. november 2015, 11:39
Kui brüssel ootab, siis miks neid Eestimaale sunniviisiliselt tuuakse?
l
lõpuks/ 6. november 2015, 11:30
saab siis Brüsselist tõeline suurlinn
k
kui see labane ja ahne Merkel kaoks/ 6. november 2015, 11:10
kaoks päevapealt ka n.n põgenike hordid. Seni kui see mutt käsib euroopal neid laiskelajaid katta ja toita, ei muutu midagi.Palun taevast ja maad ,et esimesena satuks merkeli enda pere otsese "ükski heategu ei jää karistuseta" keskpunkti.
T
#/ 6. november 2015, 12:07
Tal on oma perest täiesti ükskõik!
m
Mõhh Ahh/ 6. november 2015, 10:58
Saksa vingub, Rootsi nutab ja halab, Soomest pole üldse mõtet rääkida ja ikka veel VÄHE!!!
Tõesti jääb mulje et #kõrgeltharitutel# ongi plaan vägistada need hulkurid koos usuga IGASSE EL RIIKI. Ka kõige viletsamatesse ja vaesematesse !!
Kas tõesti on käes 3 maailmasõda- hull jutt aga krt küll-MÄRGID ja TEOD ju seda NÄITAVAD.
h
hirm/ 6. november 2015, 10:57
et kõigepealt tõmmatakse kavalusega euroopa riigid rahast tühjaks, et siis kerge vaevaga võim üle võtta.
n
no/ 6. november 2015, 10:54
Nad kõik võiksidki minna Brüssellisse. Las see pealinn saabki suureks....
e
Eestlaste süüdistamine/ 6. november 2015, 10:38
rassismis on vesi Venemaa veskile. Selline pilt siis Eestist:
https://www.youtube.com/watch?v=B7YX3C9D3H4
Ühesõnaga kõik rassistid - tõestab väidetavalt, kui halvasti suhtutakse siin venelastesse. Mina peaks igasugu valitsuse poolseid ennatlikke avaldusi (et miski, keegi, kusagil) riigi julgeolekut kahjustavaks.
Muidugi see banaani söömise teema + õppefilm on justkui kellegi provokatsioon, et jätta eestlastest kehv mulje. Meeleavaldust muidugi toetan - tore, et teatakse, et 80% on massilise migratsiooni vastu.
h
HAHAHAHAHA/ 7. november 2015, 17:10
No vene meedia ja venelased Eestis on need kõige adekvaatsemad kritiseerijad! Lihtsalt naera end surnuks, aga vot, siiski mitte. Nalja saab kindlasti rohkem, kui venkude oodatud pigipotid Narvas maanduvad. Vene keel neil juba suus ka... Moskva võiks ka omapoolt pommitatud linnadest mõned miljonid süürlasi vastu võtta.
s
süsimust iroonia/ 6. november 2015, 10:27
Euroopa on nagu väike laps liivakastis mängimas mingi marutõbise elukaga.

r
Ragnar/ 6. november 2015, 10:22
Seda posotiivsuse mõju joga ei jõua enam kuulata ja kui brüssel pealkirjaks, siis sinna jäägugi ja integreerugu niikaua kuni nahk valgeks ja mõistus paigale läheb...
S
-/ 6. november 2015, 10:18
Saksamaad lihtsalt ei tohi lubada Euroopat kamandama, alati lõpeb see mingi totaalse katastroofiga. 1 ja 2 Maailmasõda, ja nüüd lasevad Euroopa lihtsalt vallutada võõrastel rahvastel oma suures untsuläinud humaansuspuhangus. Kõikide Euroopa riikide rahvad on ju vastu sellele islamiseerimisele.
u
Urrr/ 6. november 2015, 10:11
Mõned nädalad tagasi räägiti, et brüssel vajab 50 miljonit pagulast, et saada täota seal madalama palgaga töökohad.....
Edasi mõelge ise...
m
miks/ 6. november 2015, 08:32
arvate et nii vähe ,või on brüssel soovid juba edestanud?Arvata võib et kaks korda eohkem ja see ei piirdu nende kahe aastaga miks arvatakse et see siis äkki pidurdub.Jah ,olukord on väljunud kontroolialt,see ei tähenda head.Euroopa on pehkinud ja mäda samuti juhid ,keegi ei julge midagi ettevõtta ,kardetakse mis siis toimuma hakkab.Mis siis kui järgmisteks valimisteks on riikides juba enamus moslemeid kindlasti paljudel juba kodakonsus ,millised saavad siis olema valitsused?Kui nüüd pole sõnaõigust ,siis ei tohi enam piiksata,olukord sama mis praegu neis riikide ,kust tulevad pagulased.Aga kuhu lähevad eurooplased?Kas on selle peale juba mõeldud?
n
Nii on/ 6. november 2015, 09:33
Väiksemat piiksatust peetakse rassismiks ja islamofoobiaks.
Kuna aateilisi poliitikuid on äärmiselt vähe, siis pööratakse raha ja valijate nimel selg oma rahvale. Islam on poliitiline ideoloogia - nad on väga huvitatud poliitika mõjutamisest. Sokutavad oma inimesi erakondadesse ning rahast neil puudust ei ole (pakuvad veel rohkem kui kõik teised rahastajad).
a
Anonymus/ 6. november 2015, 07:40
Väga hea pealkiri. Kui Brüssel neid ootab, siis just Brüsselisse tulekski kõik need põgenikud saata. Seal oleksid need pagulasi aidata soovivad euroametnikud siis neile lähedamal ka ja nad saaksid oma külalisi iga päev ja vahetult aidata, Minu pooest võiks kasvõi selle krdi europarlamendi hoone neid pagulasi täis toppida, nii, et need euroametnikud jagaksid iga päev nende pagulastega kõike, alates wc-st kuni söögilauani.
j
Just!/ 6. november 2015, 07:52
Hoidku omale need kaua oodatud!
a
Arvudest/ 6. november 2015, 07:24
Ma arvan, et on aeg lõpetada hämamine. Pakun, et need arvud on väga tagasihoidlikud. Arvestada tuleb kasvuga, sest nemad on karjas elavad inimesed. Tuleb üks, järgneb suguvõsa, järgnevad sobrad. Varsti ei loe ka ees olevad tingimused. Tullaks appi paremaid tingimusi nõudma.
Erinevalt tolerantsetest eurooplastest, on suurem osa tulijatest sügava usu ja põhimõtetega inimesed. Nad ei loobu vaid teevad kõik selle nimel, et saaksid elada nii nagu on nende usu järgi ette nähtud.
m
Miks/ 6. november 2015, 07:20
loobus Hiina 1-st lapsest? Ikka selleks, et oma suure rahvaga vallutada Euroopa! Sest sealt ju seni pole Euroopat rünnatud, nüüd aga näidatakse vallutamiseks rohelist tuld. Kas euroklikk pole suutnud seda ette näha, et Hiinast tuleb varsti pool miljardit, lisaks Indiast teine pool miljardit. Samuti on Aafrikast tulnud alles vähesed, 100 miljonit ootab teeleasumist.
h
6. november 2015, 14:53
Hiinaga on siiski teisiti. Hiinas rahvas vananeb juba katastroofiliselt ja see oli põhjus miks lubati kaks last.Vaata uudiseid.
o
On/ 6. november 2015, 07:16
ikka luulumehed seal Brüsselis. Kas see on positiivne, kui ülalpeetavaid tuleb juurde? Mille jaoks sa toodad, kui pole ostuvõimelist turgu? See vaid suurendab töötust ning vaesus ja laiskus jaotatakse üle ilma laiali.
v
Vaesusest/ 6. november 2015, 07:20
Saksamaa vaesed peavad juba praegu konkureerima uustulnukatega. On olemas vaestele mõeldud kohad, kus on võimalik saada süüa ja üle tähtaja läinud (kuid kõlblikku) poekaupa. Nüüd omadele enam ei jätku.
s
Saksamaa saab kõigiga hakkama/ 6. november 2015, 08:00
Kui said hakkama Ida-Saksaga siis kõik muu on köko-möki. Au ja kuulsus saksa rahvale. Rahvas kes on ise läbielanud näljad ja mõnitused mõistab võõrast häda ning aitab kannatajaid puhtast südamest !!!
j
just sealt on/ 6. november 2015, 08:22
tulnud need kõige suuremad hädad siiapoole,ristirüütleid arvestamata.See "võõras" häda on ka nende poolt tekitatud,ka me peame selle eest maksma.
m
Majandusmigrant/ 6. november 2015, 09:39
on kannataja? Riik, mis mõistab võõrast häda ja arvestab teistega? Su maailmapilt on tagurpidi pööratud.
Tegelikke abivajajaid on nende inimeste seas vähemus. Nii abistamist ei korraldata. See on EL vastutustundetu üleujutamine teadmata tausta ja motivatsiooniga inimestega. Lisaks maksumaksja raha raiskamine - mitu miljardit kulub üksnes 400 000 maj.migrandi tagasi saatmisele? See arv on nüüd juba kasvanud. Oled kursis, mida saaks selle rahaga vaesemates maades teha? Muidugi igal ühel on õigus oma arvamusele - aga pilt ei ole nii roosa. Oluline on ka abistamise protsess ja tulemus.
M
#/ 6. november 2015, 12:51
Mida sa nuusutanud oled?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee