Arvo Uustalu, ajakirjanik 5. november 2015 19:14
Paar päeva tagasi saatis toimetusele e-kirja intelligent, kes viitas Jaan Kaplinski blogile ja küsis, kas austatud luuletaja on päris ära pööranud? Vaevalt väga kitsa maailmavaatega inimene kirjandusmaestro blogi loeb.

Kaplinski kirjutab eesti ja vene keeles sellest, et Eestis luuakse Venemaa ja Putini otsatu põhjamisega vaenlase kuju. Luuletaja lisab, et see on talle eriti läilaks läinud viimasel ajal, kui USA toetab režiime, mis on Putini omast hoopis hullemad. Ta toob näitena Saudi Araabia ja Türgi.

Kaplinski leiab, et hullem kui praegune USA maitse järgi sätitud ja meil vohav russofoobia on prioriteetide vildakus. Tema meelest on praegu maailmale ja maailmatsivilisatsioonile kõige suurem oht nn Islamiriik genotsiidi ja kultuurimälestiste hävitamisega.

Ja nüüd järgneb Kaplinskilt tõeliselt lennukas pomm: „Venemaa on tsiviliseeritud maa, olgu et tema poliitiline süsteem on meie meelest halb. Ja Ukraina hädades on kõige enam süüdi ukrainlased, kes ei osanud oma riigis korda luua ja selle asemel tegelesid rumala ja vägivaldse ukrainiseerimisega, ukraina keele päälesurumisega ja ajaloo ümbertõlgendamisega mustvalges stiilis."

Ata-ata saab Eesti kõrval Poolagi, kus marurahvuslased püüavad riigist uuesti Ida-Euroopa impeeriumi luua. Samuti väidab Kaplinski, et ameeriklastel puudub arusaamine ajaloost ja ajalooperspektiiv ning nii tegelevad nad geopoliitilise kemplemisega, nägemata asju laiemalt.

Annaks jumal, et venelased Ukraina järel oma põhjatut tsivilisatsiooni ei tea kui mitmendat korda ajaloo jooksul Baltikumi tooma ei tuleks!

Kommentaarid  (6)

Ehk on idanaabri nimetamine tsiviliseerituks 7. november 2015 15:55
veel tõesti ennatlik, samamoodi on omad (suured) vead ka nn arenenud maailmal. Reaalsuses näeme ju vaid tsivilisatsiooni katseid, fassaade, mille varjus toimetatakse sedasama rahakapitalismi, mis inimmaailmas on kehtinud aegade algusest.
Et mitte mängida lapsikuid must-valge, hea-halb, kiidan-laidan -mänge, peavad arutlejad-väitlejad olema küpsed seda tegema. Ausus nõuab küpsust, mida paraku napib igas riigis.
6. november 2015 15:42
Meil ei ole meedia vaid propagandatöötajad,meeleldi võetakse sinna tööle igasuguseid täissöönud põmmpeasid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS