Tarbija

Uudist täiendatud kell 17.15!

Eesti parim pagar Krista: müügilolev tort ei kannata kriitikat ja lubatud auhinnast pole juttugi! (126)

Kristin Aasma, 5. november 2015 15:02
Krista võidutortFoto: Stanislav Moškov
TV3 saate "Eesti parim pagar" võitja Krista on oma retsepti järgi valmistatud Hagari Pagarite sefiiritordi "Krista" pärast nördinud ning kurb, et selline toode tema nime all müügile on tulnud. Samuti on parimaks kodupagariks tituleeritud naine hämmingus, et saate sponsor AS Hagar pole siiani lubatud auhinnast – toiduteemalisest välisreisist – juttugi teinud. 

Eesti parimaks pagariks valitud Krista ütles täna Õhtulehele, kui soovisime teada, kuidas ta müügilettidel oleva temanimelise sefiiritordiga rahule jääb, et ta pole veel poes enda retsepti järgi valmistatud tooteid uurimas käinud. Lisaks sefiiritordile müüb Hagar ka Krista leiba ja toorjuustukooki.

Samal teemal

Pagarisaate võidutort oli uhkelt kahekorruseline ning kaunistatud valge sefiiri, roosade sefiirrooside ja roheliste -lehtedega. Hagari toote välimus jääb võidutordiga võrreldes kasinaks: pole seal ei roose ega lehti, kahest korrusest rääkimata.

Nähes pildil Hagari tulemust, ei oska Krista esialgu muud kosta, kui et nähtu "ei kannata kritiseerimist isegi". "Välimus on olematu ja vaatlusel tundub ka, et sefiir ei ole välja tulnud. Päris kurb, et selline toode läheb minu tehtu nime all müüki," kritiseerib Krista siiski.

Kodupagarile jääb ainuke lootus: ehk on tordil natuke maitsetki. "Õnneks tuttavad, kes on minu torti maitsta saanud, teavad, et see on imehea," lisab kodupagar.

Hagari toetuseks lausub naine siiski niipalju, et ühe tordi tegemine on hoopis midagi muud, kui teha mitusada torti. Eks perenaised tea omast käest, kui palju aega võtab ilusa tordi kaunistamine ja rooside keerutamine.

Saate võitja on unustatud

Krista tordi välimuse kihva keeranud Hagari Pagarid, kellega pagarikonkursi finalistid põhjaliku koostöölepingu sõlmisid, pole võitjaga lubatud auhinnast veel juttu teinud. Krista sõnul oli Hagar finalistidele saadetud kirjas lubanud võitjale preemiaks toiduteemalist reisi välismaale. "Aga rohkem sellest juttu ei olnud," rääkis Krista.

Naine tunnistab, et ega ta mingit tähesära oodanudki, aga see olevat kummaline, et isegi TV3 ei ole talle võidu puhul õnne soovinud ja kõik on unustatud: "Oli saade, sai läbi, oli telekas ära ja nüüd ongi kõik." Saate tegijatest olevat õnnitlenud teda vaid produtsent, kellega juhuslikult kohtuti. "Kuna see oli võistlus ja telešõu, siis mingi kingitus oleks võinud olla," arvab võitja.

Saates osalemise eest kodupagarid tasu ei saanud, kinnitas saate võitja. "See oli meie enda soov seal osaleda. Saates osalemise eest me ei oodanud midagi. Oli vaid see, et said ennast proovile panna, kui tugev närvikava sul oli, kuidas sa ajaga hakkama said."
Positiivne on, et saate tegemise käigus sai ta palju uusi tuttavaid. "Hästi tore, võõrad inimesed tulevad ligi ja soovivad ühte, teist ja kolmandat."

Samas ütleb Krista, et tema sefiiritort oli nii lihtne, et kes sefiiri teha oskab, saab tema tordiga hakkama retseptitagi.

Lihtne sefiiritort on laste lemmik

Sefiiritort ongi Krista lemmik eelkõige seepärast, et seda armastab tema sõnul 98 protsenti lapsi: "Lähtun sellest, et laps saaks ka seda torti. Need võõrad maitsed, need kihid ja tarretised ja kreemid..." Oma kogemustest teab lasteaias töötav Krista, et sageli lapsed torti ei söö, sest neile need ei meeldi.

"Ma üritan kookides ja muudes toitudes jääda hästi naturaalse ja lihtsa asja juurde. Ja, ma olen küll neid peenemaid asju teinud, aga see ei ole päris minu rida. Mulle meeldib kringlit teha, leiba küpsetada ja kodus õunakooki teha," selgitab Krista.

Saate kohtunikke võidutööde turustamine ei puuduta

Saates "Eesti parim pagar" kohtunikuks olnud Ants Uustalu ütles, et tema pole saate võitjate retseptide järgi valmistatud Hagari Pagarite tooteid poelettidel uurinud. "Meie hindasime vaid võidutöid. See, kas neid hakatakse turustama või kes kellele midagi lubas, sellest ei tea meie mitte midagi," sõnas Uustalu.

Angeelika Kang ütles samuti, et ei ole ühtegi Hagari masstootmisse läinud võidutööd näinud ning seepärast ei oska ta neid ka kommenteerida. Kuuldes, et sefiiritort "Krista" ei pääse originaalile väliselt lähedalegi ning ka võitja pole tulemusega rahul, ütles professionaalne pagar seepeale: "Kurb!"

"Ma ei taha küll Hagarit kaitsta, aga ilmselt on seal määravaks tootmisvõimalused," arvas Kang selgituseks.

Kuidas kommenteerib kodupagarite retseptide järgi tehtud võidutooteid AS Hagar või millal Krista lubatud auhinna kätte saab, seda ei õnnestunud ettevõttest neljapäeval kahjuks välja selgitada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee