Eesti uudised

Anvelt Keskerakonna otsusest tasuda Savisaare kohtukulud: kas 90-ndad tulevad tagasi? (50)

Õhtuleht.ee, 5. november 2015 13:16
Andres AnveltFoto: Tiina Kõrtsini
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Andres Anvelt kirjutab Facebookis, et lugedes uudist Keskerakonna otsusest maksta kinni oma juhtide kaitsekulud ja seda isegi juhul kui nad süüdi mõistetakse, tuleb tal tahtmatult meelde 90-ndatel õitsenud Tallinna ühiskassa. "Ka selle eesmärk oli koguda oma liikmetelt makse, sealhulgas nii seaduslike (vahest ka seda) kui ebaseaduslike tegude ja tulude pealt ning vajadusel maksta kinni oma liikmete advokaadikulud, korraldada pakke vanglasse ning aidata tasuda teisi "tahtmatu eemalolekuga" või "uurimisorganite poolt tekitatud ebamugavustega" seotud kulutusi," selgitab Anvelt oma Facebooki postituses. "Seda kõike ühel eesmärgil: tagada liikmete lojaalsust ja "vaikimist" ka raskematel hetkedel. Kõik see tagas nii ühiskassasse laekuvate summade kui lojaalsete liikmete kiire kasvu. Katus oli garanteeritud ja jäi üle ka selle liidrite investeeringuteks. 90-s coming back!"   //

Kulud kaetakse ka siis, kui asi läheb kohtusse.

Savisaart kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Samal teemal

04.10.2015
Keskerakond tasub Edgar Savisaare ja Kalev Kallo uurimisega seotud kulud