Maailm

USA ja Briti luure: Vene lennukis võis plahvatada pomm (1)

Toimetas Kristin Aasma, 5. november 2015 10:55
Briti välissekretär Philip Hammond Foto: AFP / Scanpix
USA ja Briti luure andmetel võis Siinai poolsaarel alla kukkunud Vene reisilennukis plahvatada pomm. Samas öeldakse, et ametliku järelduseni ei ole veel jõutud. 

Suurbritannia on aga edasi määramata ajaks edasi lükanud lennud Sharm el-Sheikhi ja sealt tagasi, kirjutas BBC.

Samal teemal

Egiptus on väited, et lennuki allakukkumise korraldasid Islamiriigi võitlejad, tagasi lükanud. Vene ekspertide sõnul on liiga vara midagi väita. Eile teatasid Egiptuse ametnikud, et Airbus 321 kokpiti helisalvestaja oli katastroofis tõsiselt rikutud. Ometi õnnestus ekspertidel saada sealt katkendlikku informatsiooni, mida uurijad nüüd analüüsivad, sõnas Egiptuse tsiviillennunduse minister Mohamed Hossam Kamal BBCle.

"Oleme jõudnud järeldusele, et on märkimisväärne võimalus, et lennuõnnetuse põhjustas lennuki pardal olnud lõhkemehhanism," kommenteeris eile Briti välisminister Philip Hammond reporteritele. Ta teatas, et Suurbritannia on määramata ajaks edasi lükanud kõik Sharm el-Sheikhi lennud ning Briti kodakondsusega inimesed toimetatakse tagasi erijulgeoleku meetmeid rakendades.

Laupäeval Sharm el-Sheikhist Peterburi lennanud Airbus 321 kukkus 23 minutit pärast õhkutõusmist Siinai poolsaare kõrbesse. Vene lennukompaniile Kogalõmavia kuulunud lennuki reisijad olid peamiselt venelased. Kõik pardal olnud 224 inimest hukkusid.

Samal teemal

11.10.2015
USA POLIITIK: Siinai lennukatastroof on Putini 11. september
09.10.2015
Lõhkekeha viidi Vene lennukisse koos toiduga?
07.10.2015
Anonüümne uurija: Vene lennuki musta kasti salvestuselt oli kuulda plahvatuse heli
06.10.2015
Egiptuse võimud takistavad Briti turistide koju pääsemist