Edgar Savisaar Hundisilma avatud uste päeval.Foto: Alar Truu
Õhtuleht.ee 5. november 2015 10:35
Tallinna linnapea ametist tagandatud ja korruptsioonis kahtlustatav Edgar Savisaar pole rahul tänases Maalehes ilmunud intervjuuga ja kurdab, et see on tsenseeritud. 

"Täna ilmus Maalehes minu intervjuu. Kaks päeva varem saatsid nad mulle läbilugemiseks trükiks ettevalmistatud käsikirja. Niisugune on hea tava ja nii oli ka kokku lepitud. Mina käsikirjas muudatusi ei teinud. Lehes aga üllatas mind see käsitöö, mis oli tehtud intervjuu viimase lõiguga," kirjutab Savisaar Facebookis.

"Andsin vastuse küsimusele miks ma end peaministrina praegu ette ei kujutaks. "Sellel kohal aetakse poliitikat, millel ei ole mitte midagi tegemist Eesti rahva edasise arengu ja üldse olemasoluga. Selles mõttes kindlasti. Mina ajaksin hoopis teistsugust poliitikat." See vastus jäeti välja ning seetõttu sai intervjuu lõpetada ajalehele tõenäoliselt palju sobivama vastusega, et ma ei kujuta end peaministrina ette. Kujutan küll, aga ma ei kavatsegi jätkata Rõivase ja Ansipi poliitikat," selgitab Savisaar.

Ta märgib, et veel üks tema hinnangul tähtis vastus on intervjuust välja jäetud. "Kui tuletati meelde, et Keskerakond ei ole kaua valitsuses olnud, vastasin selle osale: "Meie ei ole kaheksa aastat võimul olnud. USA demokraadid ei olnud võimul 12 aastat ja Inglise leiboristid olid opositsioonis koguni 18 aastat"," heietab Tallinna eksmeer.

"Selle vastuse äratrükkimine käis Maalehele üle jõu. Kui see ei ole poliitiliselt tsenseeritud intervjuu, siis mis see veel on," küsib Savisaar.

 

Maalehes on tsensuur?Täna ilmus Maalehes minu intervjuu. Kaks päeva varem saatsid nad mulle läbilugemiseks trükiks...

Posted by Edgar Savisaar on Thursday, 5 November 2015

Samal teemal

Kommentaarid  (42)

Nojah, 5. november 2015 15:02
samas 5. november 2015 15:01
tüütab iga sm. Savisaare öeldu ja temaga otseselt seotud asjaolu üha rohkem ja rohkem.Kui vanakesel on pidev vajadus ennast esiplaanile asetada ja sellega rahva tähelepanu fookuses hoida on see küll mõistetav,kuid igal asjal,ka meedia tähelepanul,peaks mingid piirid olema.
ausalt 5. november 2015 16:36
ma ei mõista Savisaart, miks ei võiks ta juba tervislikust seisukorrast lähtudes tagasi tõmbuda, või ongi nii et''prillikivi'' on määrdunud ja tarvis puhtaks pesta kuid üldsuse arvates pole see võimalik--no aga proovima peab
Ta ei saa veel puhata. 6. november 2015 14:42
Sest üldsus ei oska arvatagi, millised trumbid tal tagavaraks on. Üldsus loeb vaid, et Savisaar "on Moskva mõjuagent" ja sellega piirdubki. Savisaar pole nii seniil kui arvatakse. Küll ta ükskord loobub. Aga enne annab ta eluterve teatepulga üle järgmisele, keda usaldab. Praegu söövad kolm valitsuse lõukoera igasuguse kogemusteta järglase koos karvadega ära. Nii on lood.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS