Seisukoht

Seisukoht | Riigimees Pevkur (15)

Andres Põld, toimetaja, 4. november 2015 17:53
Elukutseliste boliitbroilerite farmist on lõpuks sirgunud üks tundliku sotsiaalse närviga riigimees – suure tähega. Hanno Pevkur, põhikohaga Brüsseli saadik Eestis, kohakaasluse korras ka siseminister.

Vaid kitsarinnalised ja oma mõttemallilt 19. sajandisse, ei mis – lausa 13. sajandisse kinni jäänud ning oma suitsuse tarekese uksepiidast kaugemale mitte nägevad tegelased ei suuda mõista, et Eesti ühiskonna teravaim probleem on see, et ühel totral õppusel sõid liiga tõmmuks meigitud inimesed banaani. See teeb tõesti kurvaks ja annab tunnistust, et pevkurlaste tööpõld on veel lai.

Tagasihoidliku riigitruu kodanikuna julgeks omalt poolt soovitada, et enne kui kõrbeavarustega harjunud insenerid ja arstid meie läppunud konnatiiki ergastama tulevad, tasuks nende hirmude ennetamiseks juba varakult hakata mõtlema meie vaenulike metsade mahavõtmise peale.

Samuti leiaksid paljud erakondliku toiduahela tegelased tööd, kui juba praegu hakata tegelema riikliku lambakasvatusega, luues selleks eri nõukogusid, MTÜsid, riigiettevõtteid ja miks mitte ka mõni portfellita ministrikoht.

Ja kindlasti tuleks kaaluda piirangute seadmist banaanide müümisele, sest mine tea, mis tagamõttega mõned tõrksad kodanikud neid süüa võivad.