Maailm

Prantsusmaal otsib ema kolmeaastast tütart, kelle isa viis tõenäoliselt Süüriasse (11)

Toimetas Kristin Aasma, 4. november 2015, 15:28
Prantsuse naine Magali Laurent otsib kolmeaastast tütart. Tüdruku viis isa tõenäoliselt Süüriasse.Foto: Ekraanitõmmis / Kapitalis / YouTube
Prantsuse naine otsib oma kolmeaastast tütart Lilat, kelle pühasõjalasest isa röövis ja viis tõenäoliselt Süüriasse.

35aastane Magali Laurent pole tütrekest näinud üle kahe nädala. Naine esines esmaspäeval Prantsuse televisioonis öeldes, et "ta on tuhat protsenti kindel", et tema endine abikaasa on koos nende tütrega teel Süüria poole, vahendas The Local.

Samal teemal

Ema mure on meeletu, sest pole kahtlust, et laps on tõsises ohus. "Võib-olla nad ei ole veel piiri ületanud. Palun, aidake mind! Ärge saatke mu väikest tüdrukut sellesse põrgusse! Ma otsin teda taevast ja maa pealt, aga ma vajan abi," anus naine telepöördumises.

Laps oli isaga Tuneesias ühenädalasel puhkusel, kuid tagasi nad sealt ei tulnud. Ema kuulis oma eksmehe sugulaselt, et tütar on isaga hoopis Türgis ja mees ei kavatsegi Prantsusmaale tagasi tulla. Viimane Skype'i kõne näitas, et mees oli Süüria piirist 40 kilomeetri kaugusel.

Magali Laurent ja Prantsuse-Tuneesia päritolu mees abiellusid kolm aastat tagasi ning lahutasid 2014. aastal, kui hotellis töötanud mees vallandati sündsusetuse tõttu. Pärast seda kasvatas mees omale habeme, hakkas kandma djellaba't (Magriibi maade traditsiooniline meeste pikk-kuub – toim) ning käima iga päev mošees. Naine rääkis, et mehel olid sidemed radikaalidega ning ta avaldas toetust Charlie Hebdos toime pandud terroritegudele.

Sarnaseid lapserööve on Prantsusmaal teisigi. Eelmise aasta märtsis otsis oma kaheaastast tüdrukut taga Meriam Rhaiem. Ka tema väitis, et ta lapse röövis Prantsusmaalt lapse isa.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee