Edgar Savisaar ja Kalev Kallo.Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Õhtuleht.ee/Delfi 4. november 2015 13:57
Keskerakonna esimeheks kandideeriv Kadri Simson kirjutas Kesknädalas, et Keskerakond lubas katta kõik praeguse erakonna esimees Edgar Savisaare ja Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo uurimisega seotud kulud. 

"Lähiaegadel on lootus, et Savisaar saab naasta linnapea ülesandeid täitma. Samuti on erakond andnud lubaduse jääda katma kõiki kulutusi, mis talle ja Kalev Kallole võivad osaks saada seoses uurimisega. See lubadus jääb kehtima ka siis, kui kongressil valitakse uus esimees ja juhatus," kirjutas Simson Keskerakonna häälekandjas ilmunud artiklis.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk kinnitas Delfile, et taoline kokkulepe on olemas. "Kadri Simson mõtles selle all advokaadite kulusid, mille osas on nii kokku lepitud," kommenteeris Pukk.

Kulud kaetakse ka siis, kui asi läheb kohtusse Savisaart kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääs kinnitas üleeile, et kaebab Savisaare linnapea ametist kõrvaldamise määruse riigikohtusse.