Eesti uudised

Keskerakond tasub Edgar Savisaare ja Kalev Kallo uurimisega seotud kulud (40)

Õhtuleht.ee/Delfi, 4. november 2015 13:57
Edgar Savisaar ja Kalev Kallo.Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Keskerakonna esimeheks kandideeriv Kadri Simson kirjutas Kesknädalas, et Keskerakond lubas katta kõik praeguse erakonna esimees Edgar Savisaare ja Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo uurimisega seotud kulud. 

"Lähiaegadel on lootus, et Savisaar saab naasta linnapea ülesandeid täitma. Samuti on erakond andnud lubaduse jääda katma kõiki kulutusi, mis talle ja Kalev Kallole võivad osaks saada seoses uurimisega. See lubadus jääb kehtima ka siis, kui kongressil valitakse uus esimees ja juhatus," kirjutas Simson Keskerakonna häälekandjas ilmunud artiklis.

Samal teemal

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk kinnitas Delfile, et taoline kokkulepe on olemas. "Kadri Simson mõtles selle all advokaadite kulusid, mille osas on nii kokku lepitud," kommenteeris Pukk.

Kulud kaetakse ka siis, kui asi läheb kohtusse Savisaart kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises ning talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Porto Franco OÜ suuromanikku Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ja Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.

Edgar Savisaare kaitsja Oliver Nääs kinnitas üleeile, et kaebab Savisaare linnapea ametist kõrvaldamise määruse riigikohtusse.

Samal teemal

01.11.2015
Riigikohus jättis Savisaare linnapeaametist kõrvaldamise jõusse
08.10.2015
Keskerakonna esimehe kohale esitati täna neli uut kandidaati, nende hulgas ka Jüri Ratas
07.10.2015
Tartumaa piirkonna juht Musta toetusest Simsonile: tütar on ju ikka tütar
05.10.2015
Anvelt Keskerakonna otsusest tasuda Savisaare kohtukulud: kas 90-ndad tulevad tagasi?