Maailm

Vene keelt kõnelev pühasõdalane kiitis "Siinai sõpru" lennuki kukutamise eest (8)

Toimetas Kristin Aasma, 4. november 2015 10:40
Lennukatastroofi paik Siinai poolsaarel 2. novembril 2015.Foto: AFP / Scanpix
Islamiriik avaldas video, milles vene keelt kõnelev džihhadist kiidab oma "Siinai vendasid" selle eest, et nad "võtsid alla" Vene reisilennuki.

Džihhadist ähvardab uute rünnakutega, vahendas RT.

Samal teemal

Vastavaldatud videos istuvad viis Islamiriigi võitlejat ning üks neist kiidab Siinai poolsaare sõdalasi, kes väidetavalt korraldasid Vene lennuki A321 katastroofi, milles hukkus 224 pardal olnud inimest.

Slaavlase välimusega mees, kes räägib nii vene kui araabia keelt, hoiatab president Vladimir Putinit, et ta võib veel kahetseda ISISe ründamist Süürias. Nuga käes ähvardab pühasõdalane jätkata lennukatastroofide korraldamist, tungida sisse riikidesse ning tappa inimesi kättemaksuks Venemaa sõjaliste operatsioonide eest Süürias.

Sharm-el-Sheikist Peterburi lennanud Vene reisilennuk Airbus 321 kukkus alla Siinai poolsaarel 31. oktoobril.

Nii Venemaa kui Egiptuse ametnikud teatasid kiiresti, et lennuõnnetust ei saanud põhjustada terrorirünnak. USA riigidepartemang kajastas seda samuti öeldes, et "viiteid terroristide tegevusele ei ole". Kuigi katastroofi põhjuste versioon seni puudub, on põhjust arvata, et ISISe sõdalased, kes Siinail tegutsevad, ei ole lennukatastroofi taga. Nii ametnikud kui ka asjatundjad on ühisel arvamusel, et pühasõdalastel puudub õhukaitsesüsteem, mis võimaldab 9450 meetri kõrgusel lennanud Airbussi alla tulistada.

Teisipäeval ütles lennuõnnetuse surnukehi uuriv Egiptuse arst, et nähtud vigastused on viinud teda oletusele, et "lennukil toimus tugev plahvatus enne selle alla kukkumist". Pardal toimunud plahvatust on peetud ka varem võimalikuks õnnetuse põhjuseks.

Samas on Vene ja Egiptuse eskperdid teatanud, et surnukehade esialgsel uurimisel ei tuvastanud nad traumasid, mis võinuksid tekkida plahvatuse tagajärjel.

Egiptuse uurijad on kaldunud arvamuse poole, et lennukatastroofi kõige tõenäolisemad põhjused on mehaaniline kahjustus või tehniline rike.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee