Eesti uudised

Viinauimas pussitamine Viljandi õpilaskodus – miks oli alaealistel keelatud esemeid?

Arvo Uustalu, 4. november 2015 07:00

22 KOMMENTAARI

k
kas sa pussitasid/ 5. november 2015 12:26
k
Kus/ 4. november 2015 23:54
v
vastus/ 4. november 2015 23:37
Ma ütleks, ära joo, kui pea ei kanna. Pole jooki, pole probleeme.
k
keelatud/ 4. november 2015 17:10
mis on keelatud ese koolis või ühikas ... kas igasugune teravam asi, sporditarve, ... ketsiga võib ka teise ilma saata.
Alko oli see, mis pani mehed tegusid tegema, mitte ESE ... õues kivi või puutükiga võid ka mida iganes teha, kui oled selleks valmis.
Miks noored joovad?? eriti ühikas ja selles vanuses? lahendage see vastuolu ja noored jäävad ELLU.
m
Milline nuga/ 4. november 2015 16:37
seadusega keelatud on? Ainult see, millel number registreerimiseks tera peale löödud. Tera pikkus ei loe.
t
Teeline/ 4. november 2015 20:22
Eksid!
Relvaseadus.
§ 20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon
(2) Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
1) kasteet, kasteetnuga, torketääk, teleskoopnui, teraspiits, samuti muu spetsiaalselt kehavigastuse tekitamiseks valmistatud ese;
[RT I 2010, 37, 223 - jõust. 09.07.2010]
2) lõike-, torke- või löögirelv, mis imiteerib mõne muu eseme kuju või on peidetud selle sisse;
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.
Mil on kaks vedrunuga, mille tera pikkus on 10 cm. hetkel olen ma kurjategija.
a
aehh/ 4. november 2015 14:58
Ju kaitses ennast ahistja eest, nii hilja enam ei rünnata. Kui oleks ründaja tahtnud rünnata, oleks varems eda teinud.
ü
Ühiselamu elanik/ 4. november 2015 14:22
Ütleks, et see kommentaar: "See, keda löödi, õpib esimesel kursusel üldehitust. Lööja õpib kokaks ja on muidu vaikne ja vähese jutuga poiss. Mõlemad on tagasihoidlikud poisid, aga sel õhtul olid nad mõlemad purjus," teab ta. .. on paras bullshit. Lööja oli vägagi tagasihoidlik ning korralik inimene. Ta küll rääkis vähe kuid oli alati heatahtlik. Ohver aga oli siuke hullumaja vend, et käis kõigile pinda oma käitumisega ja suhtumisega. Iga kord tarbis alkoholi üleliiast. Juhtumist täpsemalt rääkida, siis ohver ise provotseeris ka lööjat päris korralikult. Nii, et üldse ei imesta, et selline asi juhtus. Teiseks, kui kommenteerida tuba ülevaatamisest, siis ilma õpilaseta loata pole kellegil õigust läbi otsida tubasi ja sorida isiklikes asjades. Selle jaoks peab olema order ja seda tuleks näidata ka õpilasele iseendale ning läbi otsimist tuleks teostada õpilaste juuresolekul.
l
Lammas/ 4. november 2015 15:16
Ära võta kõike tõe pähe mida näed filmidest. Eesti ei ole Ameerika Ühendriik. Ei ole vaja mingit "orderit", kõigest on vaja ainult alust ehk põhjust läbiotsimiseks. Põhjuse leiab alati.
t
tagasihoidlikkus/ 4. november 2015 17:17
see nii ongi ... ei oska-suuda ennast teisit kaitsta ... ja teised ka ei aita. Kui viskab vimm korra üle on kõik vahendid head. Vaiksed tegelased koguvad vimma endasse ja siis kui piir ületatud - üle pea - viskab kaane ära ja põmm!
Miks nad on vaiksed ... halva lastetoa tagajärg ... milles ei maksa lapsevanemaid süüdistada, sest nemad annavad endast alati parema OMA oskuste piires st. kuidas neid on kasvatatud.
Muutused saavad tulla vaid ühiskonna poolt: kasvatades täisväärtulsikke kodanikke, kes tunenvad ennast olulisena, vajalikena, armastatuna - nii nagu nad on.
t
TEADA/ 4. november 2015 14:08

j
jussike/ 4. november 2015 13:13
See kes nuga sai see küll vaikne tüüp ei olnud!
Aind põkkas seal ja ta ise provotseeris!
N
.../ 4. november 2015 12:58
Nuga ei ole keelatud ese. Millega muidu vorsti lõigata? Lusikaga? Sellega saab ka pussitada, kui tahtmine väga suur on.
a
Alar1/ 4. november 2015 11:09
"Miks oli"? See on nii lollakas küsimus, et kahtlen küsija mõistuses. Isegi vanglates leitakse pidevate läbiotsimiste käigus hunnikute viisi keelatuid esemeis, sh. relvi. Keelatud esemete omamist ei saa takistada. Savisaare kodu läbiotsimisel leiti ja konfiskeeriti ka keelatud relv - kumminui. Põhjus ei ole relvas, vaid selle omanikus.
k
kolll/ 4. november 2015 10:46
j
jube/ 4. november 2015 10:04
koht see Viljandi, ammu teada.
k
4. november 2015 09:41
kannan kogu aeg nuga kaasas.kui vaja lasen käikku
h
hei/ 4. november 2015 07:41
mina lapsevanemana küsin miks riik kaotab maalt koolid ning laseb/käsib noortel elada mingis õpilaskülas. Kodus olles peab laps kindlal kellaajal mul kodus olema ning ka puhkepäevadel on kindlad reeglid. Nüüd et haridust saada pean ka mina lapse nn linna kooli saatma ning kuhugi kas korteri üürima või sinna ühikasse saatma. Miks ei suuda riik tagada lastele kodulähedast haridust . Maksame ju abikaasaga mõlemad makse. Koos olles tekib ikka üksteise toel imelikke huvitavaid ettepanekuid ning et mitte kaasõpilaste kiusu alla sattuda lähevad paljud noored sellega kaasa. See mida siiski kodus saan kontrollida kaob nüüd järgmine aasta kontrolli alt. See olukord on jätnud juba jälje minusse sest aasta ette juba mõte käib- kuidas,kas ikka kõik on kahe aasta pärast normis. Kas peaks elukohta muutma hakkama? Sellega peaksid kaks teist nooremat last muutma koole. Miks riik kokkuhoidu alustab valest otsast. Vallavalitsused õitsevad edasi koos maavalitsuste ja toompeaga. RASKE
n
4. november 2015 08:39
No kutsekoole ehk kutseõppekeskuseid pole ju kunagi igas maakohas olnud.
a
Andres/ 4. november 2015 10:36
No ikka on küll!!! Kas nimetad mõne maakonna kus pole kutsekooli või siis õppekeskust. Tõsi, seal Kagu-Eestis vist Põlvamaa ja veel mõni on ka?
n
6. november 2015 00:21
No ega ikka ei ole küll. Maakond ja maakoht ei ole üks ja sama
t
tasulist ei loe/ 4. november 2015 07:19
ja sisu ei tea.... mis küsimus see on - miks oli alaealistel keelatud esemed???????? küsin vastu - miks ei võinud olla???? kinnises vanglas võiks sellise küsimuse esitada... isegi seal on see arusaadav, et kurg tõi....

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee