Iraagi pagulased SoomesFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 3. november 2015 15:43
Soome varjupaigataotlejad korraldasid eile meeleavalduse, sest nad polnud rahul toiduga ning sellega, et polnud ei sooja, voodeid, tõlke ega raha.

Meelt avaldasid immigrandid Pihlajalinna Kihniö pagulaste vastuvõtu keskuses, kuhu on majutatud peamiselt Iraagist pärit lastega pered. Aamulehti kirjutas, et varjupaigataotlejatel sai veidrast toidust mõõt täis, samuti olid nad nördinud, et elamine oli külm ning neid ei oldud varustatud raha, voodite ja tõlkidega.

Linnaametnik selgitas, et kuna voodite saabumine viibis, peavad inimesed magama patjadel. Tõlke aga on Soomes praegu üldse raske leida ning tõlkide puudusel korraldatakse tõlget telefoni teel.

Protestijad rahunesid maha siis, kui keskus neile lubatud vastuvõturaha kätte jagas. Kohaliku ametniku sõnul saadakse peatselt lahendus ka toitlustusprobleemile, kui keskuses oma köök avatakse. "Siis on kergem mõjutada, mis laadi toitu kliendid soovivad," rääkis ametnik ja lisas, et voodeid on igal pool puudu.

"See´p see on, kui keskusi tuleb kiiresti püsti panna. Loomulikult püüame majutuse kiiresti võimalikult heale järjele saada, aga tuleb siiski meeles pidada, et tegemist ei ole hotellimajutusega," sõnas ametnik.