Eesti uudised

FOTO | 17-aastane Markkus jäi kadumise ööl Võru klubi turvakaamerale (49)

Õhtuleht.ee, 3. november 2015 15:15
Foto: Politsei
Võru politsei tuvastas linna ja erinevate asutuste turvakaamera salvestustelt  24. oktoobri öösel kadunuks jäänud 17-aastase Markkuse liikumise.

Seni viimane teadaolev kinnitus noormehe liikumisest on samal öösel kella 1.09 ajal, kui ta jäi L. Koidula tänaval maja nr 16a (Club Tartu) juures turvakaamera vaatevälja. Lisaks on tuvastatud noormehe liikumine sellele eelnenud ajal, kust midagi ebatavalist või muud selgust toovat tema kadumise tagamaade kohta ei selgu.

Turvakaamerate salvestustelt nähtub, et noormees on üksida, ta tundub segaduses olevat ning liigub just kui sihitult, ent kiirel sammul oma kodu lähistel paralleeltänavatel.

Erinevaid allikaid kontrollides ja tunnistajatega vesteldes on politsei leidnud pealtnägija, kes andis usaldusväärset infot Markkuse võimalikust liikumissuunast pärast kõnealust kaamerapilti.

Kella 1.20 paiku nägi Markkuse kirjeldusele vastavat noormeest üks inimene, kellele on Markkus varasemast tuttav. Tema kinnitusel liikus noormees Tallinna maanteele suunaga edasi Tartu poole.

Koos Kaitseliidu ja Kuperjanovi pataljoniga viis politsei selles piirkonnas läbi sihtotsingud. Veendumaks, et ala saab põhjalikult ja metoodiliselt kontrollitud, otsustati kõrvalisi vabatahtlikke otsingutele mitte kaasata.

Ühtlasi on antud piirkonnas palju veekogusid ja kuivenduskraave ning raske maastik teeb otsingud ohtlikuks nendele, kel vastav varustus ja kogemused puuduvad.

Politsei peab noormehe otsingutega üheaegselt tagama selle, et keegi end otsimise õhinas ise ohtu ei pane ja raskel maastikul abitusse seisundisse ei satu.

Täna sihtotsingud jätkuvad ja lisaks erinevate maa-alade kontrollimisele otsitakse kadunud noormeest ka piirkonda jäävate veekogude juurest paadiga.

Lisaks on noormeest otsitud linnaäärsetel aladel ning Võrust väljasuunduvatel maanteedel. Kontrollitud on nii teeservasid kui kraave. Veel on politsei kontrollinud võimalikke viiteid avariist, mille tagajärjel noormees maanteel liikudes abitusse seisundisse sattuda võinuks.

Seni pole alust arvata, et Markkus oleks kadunud kuriteo tagajärjel.

Markkus jäi kadunuks 24. oktoobri öösel kella 00.30 paiku, kui ta väitis telefonitsi end olevat Räpina maanteel Säästumarketi kaupluse juures.

Kõigil, kel on infot Markkuse võimalikust liikumissuunast pärast 24. oktoobrit kell 1.09, kui noormees möödus L. Koidula tänaval maja nr 16a-st või omavad muud infot, mis aitaks selgitada tema kadumise asjaolusid, palutakse sellest teatada Võru politseile telefonil 786 8248 või e-maili aadressil talis.thal@politsei.ee.

Samal teemal

26.10.2016
TV3 VIDEO | Kadunud Markkuse ema pisarsilmi: teadsin esimesest päevast alates, et midagi on juhtunud
06.01.2016
17aastase Markkuse otsingud on kõik omavahel tülli ajanud
10.12.2015
TV3 VIDEO | Ekspert: surnuna leitud Darja ja kadunud Markkuse loos hakkavad ilmnema kummalised seosed
07.12.2015
KADUNUKS JÄÄNUD MARKKUSE EMA: ta ei ole endale ise midagi teinud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee