Teleblogi

"KÖÖK" | "Palju seksitavat materjali!" (4)

Marko Tiidelepp, 2. november 2015 22:56
Foto on illustreeriv.Foto: AFP / Scanpix
Peakokk on endiselt haiglas ja omanik palkab restoranile ajutiselt uue noore peakoka. Uus peakokk on vana peakoka täielik vastand ja peale selle suur naistemees. Ta hakkab Vika vastu huvi tundma ja see ajab Maksil harja punaseks. Kokkupõrge on vältimatu ja peagi hakkavadki köögis potid ja pannid kolisema.

Nii nad kirjutavad telekavades enne tänase osa algust. Vaatame, mis juhtuma hakkab. Kas läheb tõsiseks kokkupõrkeks või on tegemist väiksemat laadi tüliga? Põnev oleks la teada, millal Viktor Paulus haiglast pääseb?

Tänane osa algab köögis. Taustal kõlab The Bee Geesi "Stayin' Alive" ja kõik vihuvad tööd teha. Maksi (Kristjan Kasearu) hääl ekraani tagant kinnitab, et restoranide kõige suuremaks probleemiks on kaadri voolavus. Maks kinnitab, et ta on näinud restoranis mitmeid vallandamisi: mõni on vastu pidanud kaks kuud, mõni kaks või neli päeva, mõni kaks minutit, kuid ukse taga on ikka järjekord.

Nüüd on majja tulnud uus mees – Aleks (Sander Pukk). Maks kohtub temaga restorani tagaruumis, kus nad tööriideid selga panevad. Aleksi vormile on augud sisse lõigatud rindade kohal nii, et rinnanibud paistavad. Aleks ei lase sellest ennast heidutada ja ütleb, et see ju päris hea nali.

Peakokk Viktor Paulus lebab haiglas ja tal on küljes aparaadid. Siseneb raviarst (Eduard Tee), kes kiidab, et Viktor on hästi paranenud. Ta nendib aga, et peakokk peab tööst paar kuud eemal olema. See just hea uudis Viktor Paulusele ei ole, kuid midagi pole parata. Raviarst lisab, et Viktori juurde tahab tulla üks inimene – Helena (Karin Tammaru). Meie restorani konkureeriva naaberrestorani peakokk, kelle pärast Viktor ju miniinfarkti saigi!

Helena siseneb, kuid Viktor otsustab mängida, et on teadvusetu. Ta annab sellest ka raviarstile märku.

Helena uurib arstilt, kuidas Viktoriga lood on? Ja saab vastuseks, et keeruline, patsient on keeruline! Helena võtab tooli ja istub haigevoodile lähemale.

Kange naine, ei lähe ta kuhugile minema!

Restorani omanik härra Koloman (Mart Aas) kokku kutsunud kõik töötajad ja kinnitab, et kõik on perses. Seda ta on tegelikult ka varem kinnitanud, kuid nüüd on olukord eriti keeruline - peakokk on veel kaks kuud eemal!

Nüüd on ta restoranile leidnud uue peakoka – kulinaarse geeniuse Euroopast, tõelise superkoka ja kokakunsti Mozarti, kes juba 15-aastaselt Euroopasse toimetama läks. Ta on töötanud Pariisis ja Londonis. Ja selle uue staari nimi on Aleksander Laidoner.

Eriti pidulik! Kõik on hämmelduses! Mõnedel vajub lausa suu lahti.

Aleks ei tee kiidusõnadest välja vaid, kinnitab, et on lihtne käsitööline, kuid kiidab, et selle restorani naised on tõelised jumalannad ja suudleb restorani administraatori Vika (Margaret Kodusaar) kätt. Hakkab peale!

Tagasi haiglasse. Helena istub ja räägib Viktoriga. Naine kinnitab, et Viktor peab võitlema oma tütre pärast, Helena pärast! Äkki hakkab aparaat häält tegema ja raviarst naaseb. Helenal tuleb lahkuda.

Viktor ei usu seda, mida Helena räägib ja ütleb seda ka raviarstile, kes käsib peakokal rahuneda, sest muidu saab mees veel ühe infarkti.

Kööki tagasi. Uus imekokk Aleks üritab võluda Saskiat (Miina Vilo) ja Natalit (Catmen Seljamaa). Ta räägib neile sellest, kuidas olid ükskord sõpradega Alpides ära eksinud. Aleks lisab, et juba plaaniti mingis kolkakülas Aleksi nahast püksirihma sööma hakata (mida sa mees ajad!), kuni leiti varudest karp tuunikala ning meie uus meisterkokk valmistas imelise salati, mida ta teeb ka praegu – rukola, tomatid, tuunikala, vutimunad, oliivid, pipart ja oliiviõli.

Sellist kolkaküla tahaks küll näha, kus sellised toiduained kohe käepärast võtta on!

Vutimunad! Anna kannatust! Kuid meie neidudele läheb selline ilus muinasjutt igati korda, kusjuures salat on vist tõepoolest väga maitsev. Ekraanil toimuva tausatl mängitakse Mozartit.

Seda mängu jälgivad köögis pealt ka Fred (Märt Koik) ja Sergo (Lauri Pedaja). Viimane arvab, et uus peakokk on pidanud vist küll sada tagumikku puhtaks lakkuma, et 22-aastaselt peakokaks saada!

Aleks õpetab ka teisi. Ta annab igasugu nippe nii Fredile, Sergole kui ka Leinole (Jaanus Mehikas)- Ka Maks saab kiita! Kui Aleks kuuleb, et Maks on oma tarkused õppinud kaitseväes sõjaväe sööklas, siis peab Aleks tõdema, et tema on desertöör, sest tema polegi sõjaväes käinud. Tema oli Euroopas!

Hetk hiljem oleme peakoka kabinetis, kus nüüd on mõnusasti toolis istet võtnud Aleksander Laidoner. Noormees rüüpab konjakit. Kabinetti siseneb Maks.
Uus peakokk on teda kutsunud, et uurida restorani tüdrukute kohta. Ta tõdeb, et on kaua aega eemal olnud, pole olnud aktiivne ja siin on hirmus palju seksitavat materjali.

Mida teksti! Seksitavat materjali!

Maks räägib, et Saskia on tema tüdruk ja Natali on baarman Kaspari tüdruk. Aga Lui, meie kondiiter? Nüüd jääb Maks suu ammuli Aleksit vaatama, kuid see oli lihtsalt nali, tema on ikka õigetpidi mees. Aga Vika? Vika kohta ei taha Maks midagi rääkida, kukub keerutama, kuid Aleks kinnitab, et Vika on küll vana, aga pandav.

Maks ütleb, et kas ikka Vikaga on mõtet... äkki mõni külastaja, keegi saalist? Seejärel näitab Aleks Maksile käevõru, mille iga pärl olevat üks naine. Ja neid pärle seal ikka on. Suur must tutt (kroonijuveel) on lausa Walesi hertsoginna. Ja see olevat juba kolmas käevõru. Nüüd on Aleksil ühte veel vaja – siin! Maksil ei jää muud üle, kui kaasa noogutada.

Näib, et tegemist on tõelise naistemurdjaga!

Haiglasse tagasi. Raviarst püüab koridoris Helena kinni ja kinnitab, et Viktor Paulus tuli hetkeks teadvusele ja oli sonima hakanud – ta olevat rääkinud midagi petmisest, mehest ja perekonnast. Helena näib taipavat, millest on jutt.

Tagasi peakoka kabinetti. Aleks kinnitab Maksile, et tal ongi õhtul Vikaga kohtumine – tööalane, kuid ta ise annab märku, et juhtuma peaks hakkama hoopis midagi muud! Maks hoiab ennast tagasi, kuid on selge, et talle see asi ei meeldi!

Ruttu haiglasse tagasi. Helena istub Viktori voodil ja räägib, et Viktor oli soninud midagi tema mehest ja perekonnast, kuid tegelikult pole ta enam ammu oma mehega koos. Pärast seda, kui poeg täiskasvanuks sai, siis läksid nad lahku. Näib, et Viktor on kõigest täiest valesti aru saanud, nagu ka vaatajad!

Köögis uhkeldab Aleks samal ajal uue roaga – part apelsinikastmes. Härra Koloman proovib seda ja see maitseb hästi. Aleks kiidab, et uue prae hinnaks saab olema 20 eurot, mille kasum on 70%! See meeldib restorani omanikule veelgi rohkem.

See ei meeldi aga Sergole ja Fredile. Nemad peavad tipptunnis 40 portsjonit valmis tegema, kui uus peakokk teeb kahe tunniga ühe prae. Midagi tuleb korraldada! Tuleb korraldada uuele peakokale tõeline tipptund!

Haiglas on Helena lahkumas, kui raviarst teda kinni püüab ja kinnitab, et Helenal on Viktorile hea mõju. Kui naine on haiglas Viktori juures, siis mehel langeb vererõhk, kõik läheb paremaks. Naine on nagu inimpalderjan. Arsti sõnul peaks Helena sagedamini haiglas viibima ja ta lubab õhtul jälle tulla. Helena ju ei tea, et selle kõik on Viktor Paulus ja raviarst kokku leppinud.

Köögis tagasi! Ja nüüd hakkabki jamaks minema. Sergol on äkki vaja vetsu minna, Fred "lõikab sõrme sisse" ja Leino viiakse Sergo poolt varustajaga kohtuma. Ka Maks kaob köögist. Nüüd on uus peakokk köögis üksinda, kuid ettelandjad toovad sisse üha uusi ja uusi tellimusi. Ikka kohe kuhjaga!

Samal ajal on Maks läinud restoranisaali, et Vikat hoiatada, et Aleksil on temaga pahad plaanid. Mees tahtvat Vikat välja kutsuda vaid ühe tagamõttega. Selleks, et naisega voodisse pääseda. Vikat see ärritab, kuid ta ei talu ka seda, et Maks teda hoiatab! Maks ei ole ju tema mees ega peigmees, ärgu toppigu oma nina teiste asjadesse! Maks näib olevat üsna õnnetu ja naaseb kööki.

Ja nüüd on köögis kahekesti Maks ja Aleks. Kas nüüd läheb poksiks? Ei! Nad hakkavad hoopis tellimusi täitma. Aleks teeb soojad toidud, Maks teeb külmad road. Ja kõik sujub, kiirelt ja uhkelt! Taustaks on valitud vana hea tantsuhitt The Pointer Sistersi "I'm So Excited".

Varsti ongi kõik tellimused täidetud. Kööki tulevad tagasi ka Sergo, Fred ja Leino, kuid siin on kõik kontrolli all. Selgub, et Aleks on ka Jamie Oliveri juures töötanud ja pidanud tunnis isegi 500 tellimust täitma.

Aleks saab aru, et Sergo ja Fred on ta proovile pannud, kuid see teda enast välja ei löö! Ta kinnitab, et nüüdsest on Maks abikokk ja selle tähistamiseks on õhtul restoranis ka pidu. Maks vihjab küll, et Leino on ju väga hea abikokk, kuid Aleks ei taha sellest midagi kuulda. Õhtul on pidu. Tähistatakse Aleksi esimest tööpäeva ja Maksi edutamist ning Aleks teeb välja! See meeldib Sergole.

Õhtune koosviibimine restoranis. Aleks hakkab ligi tikkuma Vikale. See ei meeldi Maksile ja ka Vika tahaks koju minna, kuid Aleks ei lase. Nüüd sekkub Maks – ta kinnitab, et Vika on tema õde ja talle ei meeldi, kuidas Aleks naisega käitub- See pole tähtis Aleksile ja ta jätkab ligi ajamist.
Nüüd lähebki kakluseks – Maks ja Aleks maadlevad põrandal! Teised lahutavad kakluse, kuid asi päädib sellega, et Aleks ütleb Maksile, et homsest alates on ta nõudepesija abiline.

Haiglas tuleb Viktori palatisse peaarst (Robert Vaab), kes ei suuda mõista, miks mees ei liiguta ja miks ta teadvuseta on. Ta veel uurib, kas Viktor Paulus eilset mängu nägi? Helena ei mõista miks peaarst patisenti mõnitab, kes on olnud pikka aega teadvusetu.

Helena ja peaarst ju ei tea, mis mängu siin mängitakse. Peaarst uurib Viktorit ühte- ja teistpidi, kuni annab korralduse Viktor reanimatsiooni viia. Selle peale tõuseb Viktor voodis istuli ja kinnitab, et ta on tegelikult päris terve.

Restoranis kutsutakse meie staarkokk Aleks saali, keegi tahab saada temalt autogrammi. Edev peakokk lähebki, kuid köögis põrkab ta kokku Maksiga, kes on ju nüüdsest nõudepesija abi. Kuidas Käsna-Kallel ka läheb? Maks kinnitab, et läheb hästi, mistõttu meie teravmeelne uus peakokk arvab, et äkki peaks Maksi hoopis kojameheks ülendama.

Uskumatu sitavares! Euroopast tulnud ja puha!

Saalis istub üks meesterahvas (Thomas Kolli), kes uurib kas tegemist on ikka Aleksander Laidoneriga. Saades jaatava vastuse, palub ta Aleksilt mingile paberile autogrammi!

Aleks uurib, kas ta kirjutab ka pühenduse? Ta saab vastuseks, et jah, ta võiks selle kaitseväele kirjutada! Tegemist on kaitseväe töötajaga, kes tuli Aleksit sõjaväkke viima ja hetk tagasi kirjutas noormees alla ka kutsele.

Nad on lausa neli aastat noormeest otsinud ja nüüd on ta lõpuks käes. Marss, marss, kohe sõjaväkke! Ja nii lühikeseks see karjäär meie restoranis jäigi! Kes kaebas, kes sõjaväele märku andis? Mine võta kinni!

See on muidugi paras löök Kolomanile. Ta pakub peakoka tööd Leinole, kuid see pole nõus.

Haiglas istuvad voodil Viktor Paulus ja Helena. Viktor tõdeb, et tegelikult ta oli ikka haige ka. Kuid uudis sellest, et Helena ei ole oma mehega koos, tegi ta päris terveks! Helena viskab nalja, et ta pole veel rääkinud oma armukesest ja sohipojast. Viktor mõistab nalja, kuid vihjab, et nii võib ta ju täitsa ära surra.

Vot sellised lood tänases "Köögis". Nalja ja huumorit, veidi kismat ja naiste võrgutamist. Kõike parajates annustes nii, et esmaspäeva õhtud meil ikka lõbusad oleksid!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee