Eesti uudised

Vangla – karm karistus või prii sanatoorium?

Katrin Helend-Aaviku, 3. november 2015 07:00

18 KOMMENTAARI

m
Mees Abjast/ 3. november 2015 18:24
Palun vaadake järgmist blogi siis hakkate ehk aru saama mis ja kuidas tegelikult asjad käivad. Ja,et vanglas saada ravi mitte esmaabi on tõeline väljakutse, samuti toit jne. Peeter Kangro blogi. Lugege ja mõelge järele enne kui lahmima hakkate. Surmanuhtluse osas olen ühel nõul,sest kui mul isiklikult oleks valida kas istun eluaegset või saan kuuli siis mina valiks kuuli.
s
sugulane/ 3. november 2015 17:31
Kusjuures pole üksikjuhtum. Sealt tulnu jutu järgi. Kui muud teha pole, saab jälle valged linad alla.
r
raivo/ 3. november 2015 15:55
olen invaliid ja tihti ei tule omadega välja.vahest on tunne ka,et parem istuks mõne aja,saaks vähemalt korralikult süüagi.inimestele ei tahaks liiga teha aga riigikogujate autod peksaks segi küll ja mõnuga.
m
Mees Abjast/ 3. november 2015 14:11
Ärge pange siis roimareid vangi kui te ei taha neid üleval pidada.Kommentaariks veel nii palju,et idioote kes keedumuna pärast kohtusse läheksid on meil Toompeal ka küll.Elame siis nii nagu looduses ,tugevama õiguse järgi.Vaatame mis siis saab ja kas hakkate taga igatsema aegu kus roimarid istusid TEIE raha eest "mugavas" (andke andeks) kongis.
a
Abja mehele/ 3. november 2015 15:01
See keedumuna oli veel üks pehmemaid näiteid. Kaevatakse ka muude toitude peale. Mõni vorbib iga nädal uue kaebuse. Suurest igavusest, sest tööd tegema ei pea ja kaua sa seal jõusaalis ikka muskleid pumpad. Igav! Nalja on ju kah vaja. Keegi kirjutas kaebuse oma inimõiguste alandamisest, sest et loenduse ajaks peab ta püsti tõusma ning nõuetekohaselt ette kandma. Teine süüdistas jällegi vanglatöötajat avalikus varguses, sest see võttis temalt ära noa (mida eeskirjadejärgi vangil ei tohi olla). Selliseid tobedusi võiks veel hulgim üles lugeda. Tasub vaid tutvuda näiteks ajakirjanduses avaldatuga. Aga kui õnnestub mõne õiguskaitse või vanglatöötajaga jutu peale saada, kuuleb eel vahvamaidki lugusid.
t
to Mees Abjast/ 3. november 2015 15:04
Sellepärast olekski tarvis taastada surmanuhtlus. Kõige suuremate retside jaoks. Ning teistele teleri ja eurovangla asemel sunnitöö. Teenigu raske tööga ise oma leib välja. Vangla peaks olema selline, kuhu ei minda mitte puhkama vaid midagi sellist, kuhu enam mitte kunagi tagasi minna ei tahetaks.
v
vello55/ 3. november 2015 13:55
kui jään nii vanaks, et enam midagi ei jõua siis sebin relva ja lähen teen toompeal breivikut ....
a
ajukääbikud/ 3. november 2015 12:29
miks maksumaksja peaks nende söögi jm ülalpidamiase oma taskust kinni maksma? Ainult selle nimel, et mõrvarid,pätid ja pervarid tänavatel ei möllaks?Loll riik ju, kes ei pane vähemalt mitte eluohtlikke vange riigi heaks tööle!!
e
Ei/ 3. november 2015 11:59
p
Pensionär/ 3. november 2015 10:54
Mina saan hambaraviks aastas 19,18 eurot (aga ainult ühe hamba väljatõmbamise eest võtab meie hambaarst 25-28 eurot! Ravimise hindadest ma parem ei räägigi. Kord kolme aasta kohta saan hambaproteeside hüvitust 255 eurot. Mullu tuli lõpuks proteesid teha. Mõned hambakoonid ja kõige odavamad plastproteesid - 1450 eurot! Ravimite peale kulub kuus nii 50-60 eurot vähemalt. Arsti juurde numbrit ootan mitu kuud.
Aga eurovanglas kinniistuvale mõrvarile, vägistajale, röövlile ja vargale on see kõik tasuta! Ja kõik ilma viivituseta, sest muidu kirjutab ta kohe kaebuse peaprokurörile, õiguskantslerile ning Euroopa inimõiguste kohtusse!

a
Artikli täismahus lugemiseks mitte mingil juhul ei vajuta:! / 3. november 2015 09:35
S
Seda, et/ 3. november 2015 09:28
Sanatoorium see on puhkus, baar, naised, muusika! Mina olen täiesti terve mees ja tahan seda kõike saada!
a
aga/ 3. november 2015 08:14
kahjuks ta nii on. söök prii , tasuta ravi ja ka hambaravi, mis jääb tavakodanikule luksuseks . Oled veel nupuga poiss saab ka möne puuduse eet valuraha välja nöuda ...
t
to aga/ 3. november 2015 11:00
Mõne hea aasta eest kirjutas Viru vanglas istuv pätt hagiavalduse kohtusse, nõudis mitukõmmend tuhat kahjutasu, talle tekitatud moraalse kahju eest. Milles oli siis vanglapoolne inimõiguste rikkumine? Vang leidis et talle serveeritud keedetud kanamuna on siiski veel pooltoores. Tema olevat ikka küpsemaga harjunud!
Aga tema sünnimaal idapiiri taga? Seal ei serveerksi laagris mitte keegi kanamune. Saab oma kausitäie hirsipudru lörri ja kui inisema hakkab, siis kumminuiaga üle turja ning kartsa!
a
Afonja/ 3. november 2015 08:11
Tingimused on tõeliselt kuritahtlikele retsidele liiga mugavad.
Paaks ikka olemas võimalus saata mittekodanikke karistust kandma nende päritolumaa vanglasse! See aitaks kurjategijaid vägagi ohjeldada.
i
iks/ 3. november 2015 08:27
Eesti võiks osta vanglateenust näiteks Venemaalt.
j
jt/ 3. november 2015 10:52
r
räägin aastaid/ 3. november 2015 07:26
oleks ma kodutu,laseks end vangi panna